Nedopustil prekvapenie. AC Miláno zdolal treťoligistu a je vo finále

Jeremy Menez (vľavo) strieľa jeden zo svojich dvoch gólov do siete Alessandrie.
Jeremy Menez (vľavo) strieľa jeden zo svojich dvoch gólov do siete Alessandrie. (Autor: TASR/AP)
TASR|1. mar 2016 o 23:10

V prvom zápase vyhral len o gól, doma však jasne dominoval. Na jeden z gólov AC Miláno pri víťazstve 5:0 nad Alessandriou prihrával aj Juraj Kucka.

MILÁNO. Futbalisti AC Miláno sa stali prvými finalistami Talianskeho pohára. V utorňajšej semifinálovej odvete deklasovali doma treťoligový klub Alessandria Calcio 5:0 a zabojujú o zisk prestížnej trofeje.

Vo finále sa stretnú s lepším z dvojice Juventus Turín - Inter Miláno.

K hladkému postupu "rossoneri" prispel aj slovenský reprezentant Juraj Kucka.

Opäť nastúpil v základnej zostave a v 24. minúte hlavičkou predĺžil loptu z rohového kopu na Alessia Romagnoliho, ktorý už nemal problém skórovať do odkrytej brány súpera a zvýšil na 2:0.

Kucka odohral prvý polčas, po zmene strán ho tréner Siniša Mihajlovič nahradil Josém Maurim.

Taliansky pohár - 2. zápas semifinále:

AC Miláno - Alessandria Calcio 5:0 (3:0)

Góly: 20. a 39. Menez, 24. a 81. Romagnoli, 89. Balotelli

/J. KUCKA odohral za domácich prvý polčas/

(prvý zápas 1:0 - AC postúpilo do finále)

Oggi in edicola: finalmente Milan! Dopo 13 anni i rossoneri tornano a giocarsi la coppa Italia. Allegri, tentazione Real.

Posted by La Gazzetta dello Sport on Tuesday, March 1, 2016

Domov»Futbal»Taliansko»Nedopustil prekvapenie. AC Miláno zdolal treťoligistu a je vo finále