Johaugová rozdrvila konkurenciu, vyhrala šestnásty raz v sezóne

Therese Johaugová má skvelú formu.
Therese Johaugová má skvelú formu. (Autor: SITA/AP)
SITA|2. mar 2016 o 19:24

Všetky konkurentky za ňou výrazne zaostali. Nórka Therese Johaugová mala v rámci severoamerického seriálu Ski Tour Canada v pretekoch na desať kilometrov náskok viac ako minútu pred druhou Heidi Wengovou.

MONTREAL. Suverénku vrcholiacej sezóny Svetového pohára bežcov na lyžiach Nórku Therese Johaugovú vrcholná forma neopúšťa ani v úvode marca.

V druhej etape novoutvoreného severoamerického seriálu Ski Tour Canada - v pretekoch na 10,5 km klasickou technikou s hromadným štartom v Montreale - opäť raz deklasovala konkurenciu.

Dvadsaťsedemročná severanka mala v cieli náskok 1:00,3 min pred krajankou Heidi Wengovou. Dokonalý nórsky triumf na stupňoch víťazov zvýraznila tretím miestom Astrid Uhrenholdt Jacobsenová (+1:09,8).

Fenoménka bielej stopy Johaugová už šestnástykrát v tejto sezóne SP predviedla víťazné sólo. K vyrovnaniu absolútneho rekordu krajanky Marit Björgenovej zo súťažného ročníka 2011/2011 je stačí zvíťaziť v jedných pretekoch.

Slovenka Alena Procházková sa v 72-člennej konkurencii nestratila a po štvrtý raz v tejto sezóne zabodovala vo Svetovom pohári, teda skončila v hornej tridsiatke výsledkového poradia.

Po troch šprintérskych pretekoch v Toblachu (27.), Oberstdorfe (12.) a Planici (16.) si 31-ročná členka LK Slávia UMB Banská Bystrica prvýkrát pripísala body v tzv. dlhom behu. Skončila dvadsiata šiesta s odstupom 2:58,4 min za Johaugovou.

Procházková zabodovala v inej ako šprintérskej disciplíne v SP prvýkrát od 10. marca 2013. Vtedy bola na 10 km klasicky vo fínskom Lahti dvadsiata piata.

Svetový pohár v behu na lyžiach

Ski Tour Canada - 2. etapa

10,5 km klasickou technikou s hromadným štartom (Montreal)

4. Charlotte Kallová Švédsko + 1:14,2 min

Domov»Zimné športy»Johaugová rozdrvila konkurenciu, vyhrala šestnásty raz v sezóne