Trnava remizovala s Podbrezovou. Tréner: Takto to nesmie vyzerať

Miestami to vyzeralo, akoby sa hráči iba dnes spolu zišli. Takto si to naozaj nepredstavujeme, hodnotil zápas Trnavy s Podbrezovou, ktorý sa skončil 0:0, tréner domácich Ivan Hucko.

Pred brankárom Trnavy Ľubošom Kamenárom sa pokúša spracovať loptu hráč Podbrezovej Dejan Peševski.(Zdroj: SITA)
Kvalifikácia Anglicko - Slovensko na legendárnom Wembley >>

RUŽOMBEROK. Futbalisti Ružomberka naplno bodovali aj v druhom jarnom vystúpení v najvyššej slovenskej súťaži 2015/2016.

Po sobotňajšom víťazstve v Zlatých Moravciach (2:0) zdolali v 21. kole tentoraz v domácom prostredí Spartak Myjava tesne 1:0 (1:0).

Jediný gól zápasu strelil v 25. minúte zblízka Miloš Lačný. Predtým Peter Gál-Andrezly trafil pravú žrď bránky Matúša Hrušku.

Hostia z Myjavy sa pod Čebraťom snažili po zmene strán vyrovnať, ale nedeľňajší výsledok z Dunajskej Stredy (1:1) nezopakovali.

Milo Lan op skroval a Ruomberok si tak udral stopercentn jarn bilanciu. Myjavania bud ma aliu ancu na prv jarn vazstvo u v domcom prostred v derby proti Senici.

Posted by Fortuna liga on 2. marec 2016

Hráči Dunajskej Stredy prvýkrát bodovali naplno v jarnej časti. Aj bez zraneného kanoniera Ákosa Szarku potvrdili proti MFK Skalica úlohu favorita a napokon zvíťazili 1:0 (1:0).

Rozhodnutie priniesla už 11. minúta, keď si do šestnástky Záhorákov dobre nabehol Senegalčan Pape Macou Sarr a prekonal Martina Krnáča.

Skaličania, ktorí v jarnej ouvertúre zdolali úradujúceho vicemajstra zo Žiliny (1:0), tentoraz odchádzali z trávnika smutní. Naďalej im patrí v tabuľke posledná dvanásta priečka.

V poslednom zápase dňa sa Trnava rozišla s Podbrezovou zmierlivo 0:0. Stále platí, že oba tímy na jar ešte nedostali gól. Cez víkend sa tešili z víťazstiev.

Trnavčania uspeli v Michalovciach 1:0, rovnakým výsledkom triumfovali futbalisti Podbrezovej doma proti Senici.

Vzájomný súboj v City Arene sledovalo 4401 divákov.

Súboj o loptu zvádzajú Lukáš Mihálik (vľavo) a hráč Podbrezovej Lazar Djordjevič. FOTO - SITA.

FORTUNA LIGA 2015/2016 - 21. kolo:

Ružomberok - Myjava 1:0 (1:0)

Gól: 25. Lačný

ŽK: 43. Sapara, 57. Lačný, 75. Dubek - 28. Duga, 70. Š. Pekár, 80. Marček, rozhodovali: R. Weiss - E. Weiss, Bednár

Ružomberok: Tofiloski - P. Maslo, J. Maslo, A. Rosa, Boszorád - M. Nagy - Zošák, Sapara (77. Gerát), Faško (57. Ďubek), Gál-Andrezly - Lačný (83. Jakubko)

Myjava: Matúš Hruška - Beňo (82. J. Chovanec), Marček, Banovič, Machovec - Duga (46. Bílovský), T. Kóňa - E. Daniel, Š. Pekár, Ľ. Kolár - Škutka (61. Sládek)

Norbert Hrnčár, tréner Myjavy: "Samozrejme, nie som rád, že odchádzame bez bodového zisku. V prvom polčase sme vyrobili veľa nevynútených chýb a mali sme aj veľa strát. Bolo to z našej strany akési rozhárané. V druhej polovici sme zlepšili presnosť prihrávok aj dynamiku pohybu. Dostali sme sa do šancí, ale keď nedáme gól, nemáme nárok na zisk bodu.

Ladislav Pecko, tréner Ružomberka: "V tomto ročníku nikto nemôže čakať s Myjavou ľahký zápas. Sú vysoko v tabuľke, sú veľmi dobre organizovaní, hrajú kvalitný futbal, tiež majú skúsených hráčov. Prvý polčas sme súpera dobre bránili, napádali. Strelili sme aj gól, čo bolo pre nás veľká výhoda. Druhý polčas bol viac o nich a o tom, či my udržíme výsledok, alebo z brejkov pridáme i druhý gól."

Trnava - Podbrezová 0:0

ŽK: 64. Halilovič, 90.+ Godál - 76. A. Rendla, 82. M. Kochan, rozhodovali: Smolák - D. Hrčka, Jenčura, 4401 divákov

Trnava: Kamenár - A. Kadlec (38. Miloš Nikolič), Horník, Godál, Martin Tóth - Greššák (46. L. Mihálik), Baéz - Halilovič (71. Ndip També), Jež, Mikovič - Depetris

Podbrezová: M. Kuciak - M. Turňa, Krivák, Kostelný, L. Djordjevič - P. Vajda - Peševski (78. M. Kochan), Podio, Ježdík, P. Šafranko (90.+ R. Duda) - Sabler (58. Rendla)

Ivan Hucko, tréner Trnavy: "Zápas nám vôbec nevyšiel. Nevedeli sme sa dostať do kombinácie, sklamal ma hlavne stred poľa. Miestami to vyzeralo, akoby sa hráči iba dnes spolu zišli. Takto si to naozaj nepredstavujeme, takto to v ďalších zápasoch nesmie vyzerať."

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: "Sme veľmi spokojní, po dobrom taktickom výkone sme získali cenný bod. Škoda šance Peševského v prvom polčase, zápas mohol vyzerať inak. V prvom polčase sme museli byť veľmi pozorní, pretože domáci hrozili, hlavne po príchode druhého útočníka. Nebolo to také ľahké. Obe mužstvá mali niekoľko šancí, no gól v zápase nepadol."

Dunajská Streda - Skalica 1:0 (1:0)

Gól: 11. Sarr

ŽK: 23. Ľ. Michalík, 53. T. Huk, 87. V. Horváth - 31. P. Mazan, 38. Hlavatovič, 74. Vaško, rozhodovali: Očenáš - Ádám, Roszbeck, 1747 divákov

Dunajská Streda: Tujvel - Živkovič (57. Štepanovský), Kwin, Ľ. Michalík, Davis - T. Huk (70. V. Horváth), M. Ljubičič - Brašeň, Sarr, Pačinda - Polievka (84. A. Asanovič)

Skalica: Krnáč - Dobrotka, Pavol Majerník, D. Hudák, Hlavatovič - Marek Hlinka - P. Mazan (82. Švrček), Ikenna Paul Hillary, Šebesta (72. Vaško) - M. Jakubek (65. Ľ. Ulrich) - Masaryk

Tomislav Marič, tréner DAC-u: "Očakávali sme ťažký zápas. Vedeli sme, že Skalica má organizované mužstvo. Prvých dvadsať minút sme hrali dobre. Mali sme aj šance a dali sme úvodný gól. Po príležitosti Skalice sme sa dostali z rytmu, prišlo k hre kto z koho. Nakoniec sme víťazstvo ustrážili. Skalici želám všetko dobré do budúcnosti. My musíme dobre zregenerovať a pripraviť sa na sobotňajší zápas."

Štefan Horný, tréner Skalice: "Videli sme zaujímavý zápas na ťažkom teréne. Neprišli sme sa odovzdať Dunajskej Strede. Na začiatku sme mali hluchých jedenásť minút. Po inkasovanom góle sme začali hrať, mali sme aj dve tutovky. Vedeli sme, že to bude ťažké. Podali sme ale sympatický výkon."