Real vyhral na ihrisku Levante, na Barcelonu stráca deväť bodov

Borja Mayoral sa teší zo svojho gólu do siete Levante.
Borja Mayoral sa teší zo svojho gólu do siete Levante. (Autor: TASR/AP)
TASR|2. mar 2016 o 23:11

Posledný tím tabuľky im robil problémy, až do konca riadneho hracieho času prehrával iba o gól. Futbalisti favorizovaného Realu Madrid napokon zvíťazili na ihrisku Levante 3:1.

MADRID. Futbalisti Athletic Bilbao zdolali v stredajšom dueli 27. kola Primera Division doma Deportivo La Coruňa 4:1.

Pod presvedčivý triumf sa najvýraznejšie podpísal Aritz Aduriz, ktorý sa blysol hetrikom.

Vo večernom súboji sa z troch bodov tešil Real Madrid. O víťazstve 3:1 na pôde posledného Levante rozhodol už v prvom polčase, keď sa z jedenástky presadil Cristiano Ronaldo. Druhý gól si dal do vlastnej siete Diego Marino.

Výsledok za domácich skorigoval Brazílčan Deyverson, v 92. minúte ho upravil tretím gólom Isco.

Real si v tabuľke poistil tretiu priečku. Na lídra z Barcelony stráca deväť bodov.

PRIMERA DIVISION - 27. kolo:

Athletic Bilbao - Deportivo La Coruňa 4:1 (2:0)

Góly: 13. Muniain, 36., 53. a 60. Aduriz - 51. Riera

FC Sevilla - Eibar 1:0 (1:0)

Gól: 11. Llorente. ČK: 88. Castellano (Eibar)

Celta Vigo - FC Villarreal 0:0

Malaga CF - FC Valencia 1:2 (1:1)

Góly: 14. Cop - 41. Kameni (vl.), 50. Čeryšev

UD Levante - Real Madrid 1:3 (1:2)

Góly: 39. Deyverson - 34. Ronaldo (z 11 m), 38. Marino (vl.), 90.+2 Isco

Domov»Futbal»Španielsko»Real vyhral na ihrisku Levante, na Barcelonu stráca deväť bodov