Neapol opäť víťazne, oba veronské kluby prehrali

Janovčania dosiahli u posledného cenný trojbodový zápis.
Janovčania dosiahli u posledného cenný trojbodový zápis. (Autor: facebook (U.C. Sampdoria))
Sportnet|5. mar 2016 o 20:30

Sumár dvoch sobotňajších duelov talianskej futbalovej Serie A.

RÍM. Futbalisti Sampdorie Janov bez Slovákov Milana Škriniara a Dávida Ivana triumfovali v 28. kole najvyššej talianskej súťaže na ihrisku Hellasu Verona 3:0.

Janovčania rozhodli o svojom úspechu v prvej tridsaťminútovke zápasu, postupne skórovali Soriano, Cassano a Christodulopulos.

Sampdoria sa vďaka výhre opäť o kúsok priblížila k záchrane medzi elitou, naopak Verončania zostávajú stále poslední.

V ďalšom dueli Neapol vedený slovenským kapitánom Marekom Hamšíkom zdolal doma Chievo Verona 3:1 a bodovo sa dotiahol na vedúci Juventus Turín, majster však má k dobru nedeľňajší zápas na ihrisku Atalanty.

"Partenopei" prehrávali od 2. minúty po góle Nicolu Rigoniho, no ešte v prvom polčase dokázali stav otočiť zásluhou presných zásahov argentínskeho kanoniera Gonzala Higuaina a rumunského obrancu Vlada Chirichesa.

V druhom dejstve spečatil výhru Neapola Jose Callejon.

Seria A - 28. kolo:

Hellas Verona - Sampdoria Janov 0:3 (0:3)

Góly: 6. Soriano, 11. Cassano, 30. Christodulopulos

/Milan Škriniar sedel na lavičke náhradníkov, Dávid Ivan (obaja Sampdoria) pre zranenie nefiguruje v zápise o stretnutí/

SSC Neapol - Chievo Verona 3:1 (2:1)

Góly: 6. Higuain, 38. Chiriches, 70. Callejon - 2. Rigoni