Washington dosiahol 100 bodov, Anaheim vytvoril klubový rekord

Kluby Anaheim Ducks a Tampa Bay Lightning rozšírili sériu výhier. Anaheim zvíťazil 11-krát za sebou, Tampa Bay zaznamenamala deviatu výhru po sebe.

Washington zdolal Boston. Na snímke zľava Noel Acciari (55), Zdeno Chára (33), T.J. Oshie (77) a Nicklas Bäckström (19).(Zdroj: SITA/AP)
Zájazd na trojzápas Serie A a Hamšíka aj Škriniara >>

NEW YORK. Hokejisti Bostonu Bruins prehrali v zápase zámorskej NHL na domácom ľade s lídrom profiligy z Washingtonu 1:2 po predĺžení.

Slovenský kapitán medveďov Zdeno Chára odohral vyše 24 minút a zaknihoval jeden mínusový bod. Capitals dosiahli hranicu 100 bodov, keď o výhre rozhodol v extračase Matt Niskanen.

Anaheim vyhral na ľade Los Angeles 3:2 a vytvoril klubový rekord v počte jedenástich ligových výhier za sebou. Vyskočil tak na čelo Pacifickej divízie.

"Sme tam, kde sme túžili byť, ale neuspokojíme sa s tým. Chceme ďalej pokračovať v nastúpenom trende. Máme štyri formácie, ktoré predvádzajú solídny hokej. Musí to proti nám byť ťažké," domnieva sa útočník Rickard Rakell, ktorý k jedenástej výhre Ducks po sebe prispel asistenciou.

Aj Tampa Bay si vytvorila klubový rekord v počte víťazných zápasov v sérii, domáci triumf 4:3 po predĺžení nad Carolinou bol jej deviaty za sebou.

Winnipeg doma zdolal Montreal 4:2 vďaka hetriku Marka Scheifeleho, slovenský útočník Marko Daňo sa bodovo nepresadil a odohral takmer 12 minút.

V kanadskom derby Ottawa vyhrala na ľade Toronta 3:2, domáci obranca Martin Marinčin strávil na ľade takmer 20 minút.

Hokejisti Buffala v sobotňajšom zápase prehrali s Minnesotou 2:3 po samostatných nájazdoch. Domácim nepomohli ani dva body nováčika Jacka Eichela (1+1), rozhodujúci nájazd premenil v štvrtej sérii krídelník "divochov" Jason Pominville.

NHL - sobota:

BUFFALO SABRES - MINNESOTA WILD 2:3 pp a sn (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 26. Larsson (Ristolainen, Eichel), 27. Eichel (Reinhart, O´Reilly) - 3. Jones (Carter, Scandella), 55. Koivu (Dumbca, Suter), rozh. nájazd Pominville. Brankári: Lehner - Dubnyk, strely na bránku: 32:30, 19.070 divákov

PITTSBURGH PENGUINS - CALGARY FLAMES 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Góly: 1. Crosby (Hornqvist, Hagelin), 26. Crosby (Hornqvist, Dumoulin) - 2. Colborne (Bennett, Jokipakka), 27. Giordano (Backlund, Jooris), 36. Backlund (Hamilton), 55. Bouma (Colborne, Engelland). Brankári: Fleury - Ortio, strely na bránku: 31:30, 18.663 divákov

COLORADO AVALANCHE - NASHVILLE PREDATORS 2:5 (1:0, 1:1, 0:4)

Góly: 8. Comeau (Söderberg, Matthias), 40. Landeskog (MacKinnon, Beauchemin) - 36. Forsberg (Smith, Ribeiro), 42. Neal (Johansen), 51. Fisher, 59. Weber (Forsberg, Watson), 60. Salomaki (Järnkrok). Brankári: Pickard - Rinne, strely na bránku: 36:40, 17.165 divákov

LOS ANGELES KINGS - ANAHEIM DUCKS 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Góly: 32. Lucic (Lecavalier, Quick), 44. Doughty (Lucic, Kopitar) - 24. Kesler (Silfverberg), 36. Perron (Fowler, Vatanen), 43. Silfverberg (Rakell, Lindholm). Brankári: Quick - Andersen, strely na bránku: 34:22, 18.230 divákov

BOSTON BRUINS - WASHINGTON CAPITALS 1:2 pp (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 8. Bergeron (Marchand, Stempniak) - 34. Alzner (Bäckström, Ovečkin), 63. Niskanen (Burakovsky, Johansson). Brankári: Rask - Grubauer, strely na bránku: 34:30, 18.623 divákov

TAMPA BAY LIGHTNING - CAROLINA HURRICANES 4:3 pp (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)

Góly: 17. Palát (Johnson), 36. Palát (Kučerov), 54. Johnson (Kučerov, Namestnikov), 65. Killorn (Filppula) - 34. Rask (Di Giuseppe, Skinner), 44. Staal (Lindholm, Rask), 51. Skinner (Di Giuseppe, Murphy). Brankári: Bishop - Läck, strely na bránku: 30:27, 19.092 divákov

PHILADELPHIA FLYERS - COLUMBUS BLUE JACKETS 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Góly: 4. Raffl (Gudas, Couturier), 12. Gudas (Manning, VandeVelde), 38. Gagner (MacDonald, Gudas), 38. Giroux (Simmonds, Schenn), 51. Cousins (Read), 51. Gudas (Manning, Raffl). Brankári: Mason - McElhinney, strely na bránku: 36:19, 19.645 divákov

WINNIPEG JETS - MONTREAL CANADIENS 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)

Góly: 25. Scheifele, 46. Copp (Chiarot, Lipon), 54. Scheifele (Stafford, Enström), 60. Scheifele (Byfuglien) - 26. Galchenyuk (Pacioretty, Barberio), 50. Galchenyuk (Pateryn, Pacioretty). Brankári: Pavelec - Condon, strely na bránku: 30:28, 15.294 divákov

ARIZONA COYOTES - FLORIDA PANTHERS 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)

Góly: 21. Martinook, 26. Tanguay (Vermette), 42. Doan (Vermette, Ekman-Larsson), 46. Tanguay (Vermette, Duclair), 60. Vermette (Duclair, Tanguay) - 38. Ekblad (Jokinen, Barkov). Brankári: Domingue - Montoya, strely na bránku: 26:30, 14.825 divákov

TORONTO MAPLE LEAFS - OTTAWA SENATORS 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

Góly: 10. Nylander (Laich), 33. Sošnikov (Leipsic) - 7. Ryan, 43. Methot (Chiasson, Dzingel), 58. Smith (Stone). Brankári: Bernier - Hammond, strely na bránku: 43:31, 19.339 divákov

SAN JOSE SHARKS - VANCOUVER CANUCKS 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

Góly: 10. Haley, 45. Burns (Thornton, Vlasic) - 19. Vey (Bärtschi, Hutton), 23. D. Sedin (Bärtschi, Hutton), 51. Hamhuis (Horvat, McCann), 58. Burrows (Horvat, Sbisa). Brankári: Reimer - Markström, strely na bránku: 34:26, 17.562 divákov

Slováci v akcii

Zdeno Chára (Boston) 24:24 0 0 0 -1 2 2

Marko Daňo (Winnipeg) 11:50 0 0 0 0 1 0

Martin Marinčin (Toronto) 19:36 0 0 0 0 0 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty/