Trnavský Spartak remizoval v Zlatých Moravciach

Zlatomoravčan Cebara poslal premenenou penaltou ViOn do vedenia. Hostia však ešte do prestávky vyrovnali. (Autor: SITA)
TASR|6. mar 2016 o 21:58

V gólovo bohatom prvom polčase sa strelci presadili hneď štyrikrát, v druhom polčase už ani raz.

Fortuna liga - 22. kolo:

FC ViOn Zlaté Moravce - Spartak Trnava 2:2 (2:2)

Góly: 6. De Souza, 29. Cebara (z 11 m) - 15. Mihálik, 45.+ Depetris (z 11 m)

Rozhodoval: Kružliak, ŽK: Perišič, Majkič, Kováč - Baez, Jež, Schranz, Mikovič, Godál

ČK: 38. Perišič (ViOn) po druhej ŽK, 1822 divákov

ViOn Zlaté Moravce: Kováč - Majkič, De Souza, Pintér, Kupec - Karlik - Orávik, Školnik (82. Krznarič), Perišič, Gešnábel (67. Bamba) - Cebara (89. Slančík)

Spartak Trnava: Kamenár - Godál, Nikolič (68. Majtán), Horník, Čonka - Baez (42. Tambe) - Schranz, Jež, Mihálik (79. Greššák), Mikovič - Depetris

ZLATÉ MORAVCE. Od úvodu to boli domáci, ktorí sa s chuťou pustili do svojho súpera.

Už v 3. min sa v čistej šanci ocitol Majkič, ktorý išiel sám na Kamenára, ale mieril iba do trnavského gólmana.

V 6. min Školnik rozohral rohový kop, do vzduchu sa "zavesil" De Souza a krásnou hlavičkou otvoril gólový účet zápasu.

V 14. min Školnik ponúkol tutovku Cebarovi, ale ten zoči-voči Kamenárovi mieril len do jeho nôh.

Známe "nedáš-dostaneš" sa potvrdilo okamžite, keď po rýchlej kontre našiel Depetris na hranici malého vápna Mihálika, ktorý presnou hlavičkou k pravej žrdi vyrovnal.

Do vedenia išli domáci opäť v 29. min, keď prihrávku Perišiča zastavil rukou Baez a z nariadeného pokutového kopu Cebara prekonal Kamenára.

V 39. min sa z hracej plochy po druhej žltej karte porúčal domáci Perišič.

V hektickom závere prvého dejstva po závare v pokutovom území domácich a zrážke Mihálika s jedným z domácich obrancov kopala pokutový kop aj Trnava.

Loptu si na biely bod postavil Depetris a s prehľadom vyrovnal na 2:2.

Druhý polčas veľa futbalovej krásy nepriniesol. Spartak sa snažil využiť početnú výhodu, naopak, domáci sa stiahli do defenzívy a čakali na brejky.

V 53. min Cebara vyhral bežecký súboj s Čonkom, poslal prízemný center do pokutového územia, ale nabiehajúcemu Orávikovi chýbal k lopte polkrok.

V 58. min Mikovič rozohral štandardnú situáciu, Schranzovu hlavičku pozorný Kováč vyrazil na roh.

Po hodine hry Tambe nabil Schranzovi, ktorého tvrdá strela približne z 10 m skončila na brvne Kováčovej brány.

V 75. min center Majtána našiel Tambeho, ale s jeho hlavičkou si poradil domáci gólman. Z rýchleho protiútoku Orávik vysunul Cebaru, ktorého vo veľmi dobrej príležitosti vychytal Kamenár.

V 89. min vyslal gólovú strelu Mikovič, ale Kováč bol pripravený. Keďže hostia celopolčasovú početnú výhodu nedokázali využiť, zápas sa skončil deľbou bodov.

Spartak dvakrt zmazal nskok ViOnu, ktor hral od 39. min bez vylenho Periia.

Posted by Fortuna liga on Sunday, March 6, 2016

Hlasy:

Libor Fašiang (tréner Zlatých Moraviec): "Dnes sme mali výborný vstup do zápasu, už v 10. min sme mohli vyhrávať 3:0. Naopak, po našej chybe sme dostali vyrovnávajúci gól. Vylúčenie nás pribrzdilo. Po zmene strán sme to museli zavrieť. Nakoniec musím byť s remízou spokojný."

Ivan Hucko (tréner Trnavy): "Toto stretnutie sa mi hodnotí ťažko. My sme si reputáciu pokazili domácim stretnutím s Podbrezovou. Dnes to bolo už lepšie, mali sme nejaké šance, ktoré sme však nedokázali využiť. Baeza som striedal aj z taktických dôvodov, lebo už mal jednu žltú kartu, ale potrebovali sme posilniť aj ofenzívu."