Ďuriš sa v Čechách dotiahol na čelo medzi strelcami, no nedal penaltu

Plzeň vyhrala deviaty zápas po sebe v českej lige.

Michal Ďuriš.(Zdroj: TASR)

PLZEŇ. Futbalisti českej Viktorie Plzeň sú aj po 20. kole Synot ligy na jar bez prehry, nad zostupom trápiacim sa Příbramom vyhral jednoznačne 4:0. Podiel na zisku troch bodov mal aj slovenský reprezentačný útočník Michal Ďuriš, ktorý sa gólom dotiahol na čelo tabuľky strelcov.

12 gólov ešte nedal

Dvadsaťsedemročný útočník si 12. gólom vylepšil svoje maximum v jednej sezóne. Ďuriš sa presadil po vynikajúco načasovanej prihrávke spoluhráča Hořava a strelou medzi nohy upravoval skóre zápasu na 2:0.

"Prvý polčas bol z našej strany bláznivý. Tým, že sme chceli hrať futbal, sme im pripravovali šance. V druhom polčase sa to asi zlomilo druhým gólom," vyjadril sa po záverečnom hvizde útočník Plzne. "Bolo to trochu aj so šťastím, gól som už potreboval. Som rád, že padol, aj keď dnes som ich mohol dať aj viac. Dúfam, že to nebol môj posledný gól v sezóne."

Nedal penaltu

Ďuriš mohol byť po víkende aj streleckým lídrom, ale v 56. minúte nepremenil pokutový kop. "K penalte sa mi ťažko vyjadruje. Je to asi naša slabina, asi ju bude musieť kopať náš brankár Matúš Kozáčik, ktorého vyvolával kotol. On by ju premenil. Najdôležitejšie je však víťazstvo, pretože bez divákov v Doosan Aréne by nám to určite tak nešlo," konštatoval Michal Ďuriš.

Po 20. kole majú hráči Plzne na čele tabuľky šesťbodový náskok pred Spartou, tá ma však k dobru ešte jeden zápas. Okrem toho je to vyrovnané aj v streleckej tabuľke, kde sú na čele až traja strelci s 12 presnými zásahmi, okrem spomínaného Ďuriša je to aj Lukáš Magera z Mladej Boleslavi a David Lafata zo Sparty Praha.