Prvá etapa na Paríž - Nice pre Démara, P. Velits skončil 102.

Démare (naľavo v popredí) ocenil kvalitný výkon celého svojho tímu v náročných podmienkach. (Autor: facebook (Arnaud Démare))
TASR|7. mar 2016 o 18:55

Domáci zástupca sa tešil v úvodnej etape tradičných cyklistických pretekov.

VENDOME. Prvú etapu na 74. ročníku cyklistických pretekov Paríž - Nice vyhral Francúz Arnaud Demare, ktorý sa presadil v záverečnom špurte v meste Vendome.

Jazdec tímu FDJ v cieli tesne predstihol druhého Brita Bena Swifta zo Sky, na treťom mieste skončil ďalší domáci pretekár Nacer Bouhanni (Cofidis).

Víťaz nedeľňajšieho prológu Austrálčan Michael Matthews (Orica-GreenEdge) finišoval na piatej pozícii a udržal si žlté tričko vedúceho jazdca.

Jediný slovenský zástupca na podujatí Peter Velits obsadil v pondelok 102. miesto so stratou 3 minút a 37 sekúnd na víťaza, v priebežnom poradí mu patrí 113. priečka (+4:24).

Demare mal na 195 km trati najviac síl v záverečnom špurte. V cieli sa posťažoval na náročné poveternostné podmienky.

"Celý deň bola zima, silný vietor prinášal nervozitu do pelotónu. Nebolo to jednoduché. Museli sme byť stále koncentrovaní. Víťazstvo pre mňa znamená veľa, môj tím odviedol výbornú robotu," povedal domáci jazdec v prvej reakcii pre Eurosport.