Jágr opäť bodoval a osamostatnil sa na treťom mieste histórie

Prekonáva jednu legendu za druhou. Jaromír Jágr zaznamenal svoj 1851. bod kariéry a osamostatnil sa na treťom mieste historických tabuliek produktivity pred Gordiem Howom.

Jaromír Jágr (v strede) stojí na lavičke tímu a dav na štadióne aplauduje po tom, ako sa osamostatnil na treťom mieste v historickej tabuľke produktivity.(Zdroj: SITA/AP)
Manchester United vs. Everton na Old Trafford >>

BRATISLAVA. Ani ako štyridsaťštyriročný nepoľavuje. Neboduje ako kedysi, ale stále vylepšuje svoje štatistiky. A prekonáva jednu legendu za druhou.

Len nedávno sa posunul na tretie miesto historických tabuliek najlepších strelcov NHL. Predbehol Bretta Hulla, ktorý dal počas kariéry 741 gólov.

"Je neuveriteľné, čo stále predvádza," vravel o ňom vtedy pre oficiálnu stránku súťaže tréner Floridy Panthers Gerard Gallant.

V noci z pondelka na utorok zaznamenal český veterán asistenciu pri prehre Floridy s Bostonom 4:5 po predĺžení. Bol to jeho už 1851. bod a osamostatnil sa na tretej pozícii v poradí najproduktívnejších hráčov histórie.

Gordie Howe získal o bod menej.

Jágr asistoval pri góle Aleksandra Barkova na 1:3.

Lepší ako Jágr sú už len dvaja hokejisti. Wayne Gretzky vedie prakticky s nedostihnuteľným náskokom (2857 bodov), ale druhého Marka Messiera by česká legenda mohla prekonať - zaostáva za ním iba o tridsaťšesť bodov.

Skúsený útočník zároveň proti Bostonu odohral svoj 1613. zápas v NHL. V tejto štatistike sa osamostatnil na deviatej pozícii v histórii.

Predbehol bývalého skvelého obrancu Raya Bourqua.

"Znamená to viac pre vás ako pre mňa. Už je to za mnou. Poďme sa radšej sústrediť na ďalšie zápasy a vybojovať víťazstvá, ktoré potrebujeme," vravel Jágr zámorským médiám po skončení súboja.

Aj tréner Bostonu Claude Julien dosiahol historický medzník. Jeho 388. víťazstvo v kariére v základnej časti NHL znamená prekonanie klubového rekordu.

Predstihol Arta Rossa.

V drese Bruins sa z víťazstva tešil obranca Zdeno Chára. Dvakrát strelecky ohrozil brankára Floridy, ale do štatistík si pripísal iba dve trestné minúty.

Výborne rozbehnutý duel nedoviedlo do víťazného konca Toronto - ešte po dvoch tretinách viedlo nad Buffalom 3:1. Súper však dokázal výsledok vyrovnať a v samostatných nájazdoch vybojoval dva body.

Martin Marinčin odohral dvadsaťpäť minút, ale bodovo sa ani on nepresadil. Zaznamenal iba jeden plusový bod.

Martin Marinčin (vpravo) sa pokúša pri mantineli odstaviť Johana Larssona. FOTO - TASR/AP.

"Zápas sme vôbec nezačali dobre. A na to neexistuje žiadne ospravedlnenie. Napokon sme však našli správnu cestu a vybojovali sme víťazstvo," hodnotil pre nhl.com útočník Buffala Sabres Sam Reinhart.

V stretnutí najprv prihrával na vyrovnávajúci gól a potom bol jediným hokejistom, ktorý sa presadil v nájazdovom rozstrele. "Je to veľké sklamanie. Prehrali sme duel, nad ktorým sme mali kontrolu," vravel kouč Toronta Mike Babcock.

"Máme v tíme mladých chlapcov, ale neboli to oni, kto robil chyby. Boli to dvaja hráči, ktorí majú byť našimi oporami. A ich zlyhania nás stáli body."

NHL - pondelok:

Philadelphia - Tampa Bay 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)

Góly: 37. Gostisbehere (Raffl, Couturier), 48. Gostisbehere (Giroux, Streit), 54. B Schenn (Giroux, Simmonds), 60. Simmonds (B. Schenn) - 5. Palát (Koekkoek, T. Johnson), 55. Namestnikov (T. Johnson, Kučerov)

Toronto - Buffalo 3:4 sn (2:0, 1:1, 0:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 1. Komarov (Sošnikov, Rielly), 12. Boyes (Carrick, Gardiner), 40. Hyman (Grabner, B. Smith) - 37. Pysyk (E. Kane, Reinhart), 48. Eichel (Moulson, O´Reilly), 51. E. Kane (Reinhart), rozhodujúci nájazd Reinhart

Martin Marinčin (Toronto) odohral 25:01 min, vyslal jednu strelu na bránu, do štatistík si pripísal len jeden plusový bod

Sam Reinhart premieňa rozhodujúci samostatný nájazd. FOTO - SITA/AP.

Calgary - San Jose 1:2 pp (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Góly: 59. Colborne (Giordano) - 2. Burns, 61. Pavelski (Burns, J. Thornton)

Florida - Boston 4:5 pp (1:4, 2:0, 1:0 - 0:1)

Góly: 17. Barkov (Jágr, Huberdeau), 24. Hudler (Huberdeau, Gudbranson), 47. J. Jokinen (R. Smith, Trocheck), 56. Hudler (Petrovic, Bjugstad) - 1. Bergeron (Marchand, Stempniak), 7. Pastrňák (Beleskey, Seidenberg), 13. Connolly (Acciari), 18. Bergeron (Stempniak, Marchand), 64. Stempniak (Spooner, Liles)

Zdeno Chára (Boston) odohral 25:18 min, dvakrát vystrelil na bránu súpera, ale zaznamenal iba dve trestné minúty

Colorado - Arizona 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 10. Matthias (Beauchemin, Söderberg), 26. Duchene (Comeau, Grigorenko), 46. Grigorenko (Duchene, Iginla) - 49. Gordon (Plotnikov, Connauton)

Anaheim - Washington 1:2 sn (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 1. Getzlaf (Perron, Despres) - 41. Burakovsky (Kuznecov, Williams), rozhodujúci nájazd Nicklas Bäckström

Los Angeles - Vancouver 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)

Góly: 31. Doughty (Scuderi, Kopitar), 33. Kopitar (Doughty, Muzzin), 52. J. Carter (Kopitar), 53. Lecavalier (Martinez), 57. J. Carter (Lucic) - 23. Hamhuis (Vey, D. Sedin)