Tatar skóroval, Halák nedochytal zápas pre zranenie

Jaroslav Halák.
Jaroslav Halák. (Autor: SITA/AP)
TASR|9. mar 2016 o 06:45

Jaroslav Halák odchytal 56 minút, po zranení ho vystriedal Thomas Greiss.

NEW YORK. Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák nedochytal v drese New Yorku Islanders profiligový duel v noci na stredu proti Pittsburghu.

V 56. minúte ho po zranení v dolnej časti tela vystriedal Thomas Greiss, ktorý udržal triumf "ostrovanov" v pomere 2:1.

Pred opustením bránky mal Halák na konte 31 úspešných zákrokov a po záverečnom klaksóne si pripísal 200. víťazstvo v kariére.

Hoci rozsah Halákovho zranenia nebol po stretnutí známy, kouč Islanders Jack Capuano sa prípadnej absencie slovenského reprezentanta neobával. Na brankárskom poste má k dispozícii okrem Greissa aj Jeana-Francoisa Berubeho.

"Ak by nám Halák chýbal nejaký čas, nerozrušilo by ma to. Berube dosiaľ chytal dobre, Thomas dokonca veľmi dobre. Na brankárskom poste máme aj po tejto nepríjemnej situáciu veľkú kvalitu, dúfam však, že s Halákom to nebude na dlho," zdôraznil po stretnutí pre web NHL.

Greiss už v prebiehajúcom ročníku zastúpil zraneného Haláka, ktorý pred koncom kalendárneho roka 2015 vynechal pre zranenie v hornej časti tela päť zápasov.

"Stalo sa to tesne pred začiatkom nového roka a bol som nápomocný. Máme dobrý tím, dúfam však, že Jaro bude v poriadku," dodal Greiss.

Detroitu nestačil na ukončenie nepriaznivej série ani gól slovenského krídelníka Tomáša Tatara. Red Wings prehrali v Columbuse 3:5 a nebodovali už v treťom zápase za sebou.

Tatar strelil osemnásty gól v 56. minúte počas presilovky.

Prvý bod v drese Winnpegu dosiahol už aj Marko Daňo. Dvadsaťjedenročný útočník zaznamenal asistenciu, Jets však doma podľahli Nashvillu 2:4.

Napriek gólovej prihrávke sa Daňo nevyhol ďalšej mínuske, pričom tých má po šiestich dueloch na novom pôsobisku rovnako šesť.

V utorok sa predstavil aj najstarší Slovák v NHL, 39-ročný Zdeno Chára. Čerstvý otec dvojičiek Bena a Zacka sa na víťazstve Bostonu v Tampe 1:0 po predĺžení podieľal počas takmer 24 minút na ľade 1 strelou a 1 zblokovanou strelou.

Jediný gól zápasu strelil Brad Marchand, ale prvou hviezdou sa stal švédsky gólman Bostonu Jonas Gustavsson, ktorý kryl 42 striel domácich hokejistov.

NHL - utorok:

Buffalo - New York Rangers 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

Góly: 31. Reinhart (Eichel, Ch. Johnson), 37. Larsson (B. Gionta, Bogosian) - 8. Brassard (Zuccarello, Yandle), 25. Zuccarello (Stepan), 27. Fast (Brassard, Klein), 59. J. T. Miller (Zuccarello)

Carolina - Ottawa 4:3 po sam. nájazdoch (0:2, 2:1, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 22. Skinner (Di Giuseppe, Murphy), 27. McClement, 60. Skinner (Rask, Murphy), rozhodujúci nájazd Slavin - 8. Mark Stone (Gomez), 20. Dzingel (Ryan), 40. Z. Smith (Lazar)

Columbus - Detroit 5:3 (0:0, 2:1, 3:2)

Góly: 21. Savard (Wennberg, Jones), 37. Clarkson (Calvert, W. Karlsson), 41. Jenner (Dubinsky, Atkinson), 50. Atkinson (S. Jonse, Wennberg), 60. Atkinson (Jenner, Dubinsky) - 21. Abdelkader (Nyquist, Green), 56. TATAR (Green, Daciuk), 47. Athanasiou (Green)

Tomáš Tatar odohral 16:04 min, 1 gól, 2 strely, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 8:58 min, 4 strely

New York Islanders - Pittsburgh 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Góly: 9. Tavares (Leddy, Nielsen), 49. Lee (Leddy, Nielsen) - 14. Letang (Crosby)

Jaroslav Halák (NY Islanders) odchytal 55:38 min, 31 zákrokov, úspešnosť 96,9%, potom sa zranil a vystriedal ho Thomas Greiss

Montreal - Dallas 4:3 po predĺžení (1:1, 2:2, 0:0 - 1:0)

Góly: 15. Pacioretty (Markov, Galchenyuk), 21. Galchenyuk (Andrighetto, Pacioretty), 24. Danault (Pateryn, Lessio), 62. Galchenyuk (Markov, Andrighetto) - 3. Eakin (Demers, Hemský), 21. Spezza (Russell, Jamie Benn), 39. Hemský (Eakin)

Tampa Bay - Boston 0:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)

Gól: 61. Marchand (Bergeron, Krug)

Zdeno Chára (Boston) odohral 23:55 min, 1 strela, 1 zblokovaná strela, 2 trestné minúty

Winnipeg - Nashville 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)

Góly: 8. Stafford (Scheifele, Byfuglien), 54. Trouba (DAŇO, Burmistrov) - 20. Craig Smith (Arvidsson, Ellis), 20. Sissons (C. Wilson, S. Weber), 49. Johansen (Sissons, C. Wilson), 56. Craig Smith (Forsberg, Ribeiro)

Marko Daňo (Winnipeg) odohral 11:48 min, 1 asistencia, 3 strely, 1 mínusový bod

Edmonton - San Jose 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Góly: 2. Couture (Nieto, Donskoi), 16. Couture (Burns, Pavelski), 35. Pavelski (P. Martin, J. Thornton)