PSG vyhral aj v Londýne a postupuje, Chelsea v Lige majstrov končí

V Lige majstrov nastúpili proti sebe v boji o postup tretí rok po sebe. Paríž Saint Germain zopakoval vlaňajší úspech, Chelsea po dvoch prehrách 1:2 v súťaži končí.

Adrien Rabiot (druhý zľava) z PSG strieľa otvárací gól zápasu.(Zdroj: SITA/AP)

LIGA MAJSTROV - osemfinále, odvety:

Chelsea FC - Paríž Saint-Germain 1:2 (1:1)

Góly: 27. Diego Costa - 16. Rabiot, 67. Ibrahimovič

ŽK: 45. Fábregas, 53. Mikel, 90. Ivanovič - 35. Rabiot, 41. Thiago Motta, 86. Matuidi, rozhodoval: Felix Brych (Nem.)

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, Ivanovič, G. Cahill, Kenedy - Mikel, Fábregas - Pedro Rodríguez, Willian, E. Hazard (77. Oscar) - Diego Costa (60. Bertrand Traoré)

PSG: Marquinhos, Thiago Silva, David Luiz, Maxwell - Rabiot, Thiago Motta, Matuidi (87. Van der Wiel) - Di María (82. Cavani), Ibrahimovič, Lucas Moura (77. Pastore)

/prvý zápas: 1:2, do štvrťfinále postúpil PSG/

LONDÝN. Futbalisti parížskeho klubu Saint Germain zvíťazili aj v stredajšom odvetnom stretnutí osemfinále Ligy majstrov nad FC Chelsea na jej trávniku 2:1. V kombinácii s rovnakým domácim úspechom s prehľadom postúpili do štvrťfinále.

PSG vyradil Chelsea druhý rok za sebou. "Myslím si, že sme kontrolovali zápas od začiatku do konca. Aj keď sme inkasovali vyrovnávajúci gól, nezľakli sme sa. Hrali sme náš štýl a to nám prinieslo ľahší večer, ako sme mnohí očakávali," reagoval tréner hostí Laurent Blanc pre uefa.com.

"Ukázali sme kvalitu v útoku. Bola výzva prísť sem a zvíťaziť. Myslel som si, že to bude ťažšie ako minulý rok, ale dvakrát sme vyhrali a to ukazuje náš progres v Európe. Chceme ísť ešte ďalej, no rozhodovať budú detaily. A teraz najdôležitejší detail bude žreb," doplnil

Dočasný tréner Chelsea Guus Hiddink bol sklamaný. "Som nespokojný. Začali sme s prílišným rešpektom. Sú síce tím, ktorý vie držať loptu, ale mali sme hrať inak. Keď sme inkasovali, rešpekt sme stratili, zatlačili sme a začali sme vyhrávať osobné súboje. Po vyrovnaní boli šance na oboch stranách. My sme svoje nepremenili a tak zápas rozhodol nenápadný útok súpera," uviedol Holanďan.

Rozhodol Ibrahimovič

Skóre duelu na Stamford Bridge otvoril dvadsaťročný hosťujúci Adrien Rabiot, ktorý zužitkoval prihrávku od Zlatana Ibrahimoviča.

Domáci Diego Costa v 27. minúte po peknej zasekávačke vnútri šestnástky vyrovnal, ale kanonier Ibrahimovič v 67. minúte spečatil postup francúzskeho majstra do osmičky najlepších tímov starého kontinentu.

Tímy sa stretli vo vyraďovacej fáze LM už tretí rok po sebe. Angličania vyradili Francúzov vo štvrťfinále v roku 2014, o rok im to PSG vrátil v osemfinále a teraz opäť v rovnakej fáze.

Žreb štvrťfinále LM sa uskutoční v piatok 18. marca. Okrem PSG a Benficy sa doň prebojovali aj španielsky Real Madrid a nemecký VfL Wolfsburg.

Finále najprestížnejšej kontinentálnej klubovej súťaže 2015/2016 sa uskutoční 28. mája na milánskom San Sire. Prvenstvo obhajuje FC Barcelona.

Online prenos

90. min - Je koniec. Aj v druhom zápase Paríž Saint-Germain víťazí 2:1 a postupuje do štvrťfinále Ligy majstrov. Chelsea v súťaži končí.

87. min - Zdá sa, že je rozhodnuté. Chelsea si nedokáže vypracovať ani len ofenzívny tlak a Parížania bez väčších problémov kontrolujú priebeh duelu a s najväčšou pravdepodobnosťou budú hrať vo štvrťfinále Ligy majstrov.

75. min - Žiadny iný hráč v Lige majstrov nemá v posledných štyroch sezónach Ligy majstrov viac asistencií ako Ángel di María, uvádza twitterové konto Squawka Football zaoberajúce sa futbalovými štatistikami.

67. min - PSG opäť ide do vedenia a Chelsea je na pokraji vyradenia. Ángel di María dostal loptu za obranu na ľavej strane, parádnou krížnou prihrávkou našiel Ibrahimoviča a švédsky topkanonier sa v takýchto situáciách nemýli.

Ak chce Chelsea ešte pomýšľať na postup cez PSG, musí streliť už tri góly. A to proti silnému a vo forme hrajúcemu súperovi je takmer nemožná úloha. Aj keď vo futbale sa môže udiať čokoľvek.

60. min - V drese PSG dnes hrá v strede poľa aj Thiago Motta, ktorý má kvalitnú formu a dominuje aj jednej zo štatistík v Lige majstrov.

52. min - Domáci futbalisti výrazne zvýšili po slabšom úvode aktivitu, podľa oficiálnej stránky UEFA celkovo skúšali šťastie strelecky už deväťkrát, hostia päťkrát. Na bránu mierilo päť pokusov domácich, kým iba dva zo strany hostí.

46. min - Druhý polčas sa začal.

I. polčas

45. min - Prvý polčas sa skončil. Chelsea hrá s PSG 1:1. Všetko je teda otvorené. Keďže prvý zápas skončil 2:1 pre PSG, Londýnčanom stačí pridať jediný gól a neinkasovať, aby doviedli súboj aspoň do predĺženia.

Kto sa bude tešiť z postupu? Tréner PSG Laurent Blanc (vľavo) alebo kouč Chelsea Guus Hiddink? FOTO - TASR/AP.

42. min - Do dobrej streleckej pozície sa dostal Eden Hazard, ale tesne spoza šestnástky nemala jeho strela patričnú razanciu a nebola ani dobre umiestnená. Trapp s ňou nemal problémy a chytil ju do rúk.

37. min - Futbalisti PSG naďalej častejšie držia loptu na svojich kopačkách - 39 percent ku 61. Majú tiež takmer dvakrát viac prihrávok ako súper - 163 ku 292.

28. min - Je vyrovnané! Diego Costa bol síce tiesnený hráčom súpera, ale dokázal sa uvoľniť, pripraviť si loptu na strelu a presne miereným pokusom obstrelil Trappa. Chelsea sa vracia do boja o postup, ale nebude to mať jednoduché.

23. min - Podľa twitterového konta Squawka Football, ktoré sa zaoberá futbalovými štatistikami, je PSG prvým tímom od apríla 2011, ktorému sa podarilo na Stamford Bridge strelil otvárací gól stretnutia.

15. min - PSG robí mimoriadne dôležitý krok k postupu, pretože sa dostáva do vedenia. Autorom gólu je netradičný strelec Adrien Rabiot, ktorý dostal parádnu prihrávku prakticky pred prázdnu bránu.

11. min - Chelsea síce začala šancou, ale hostia sú aktívnejší. Majú prevahu v držaní lopty: 43% ku 57%. Viackrát skúšali šťastie aj strelecky (3), ale vo všetkých prípadoch mierili nepresne. Za to pri jedinej možnosti domácich musel Trapp zasahovať.

6. min - Oba tímy začali aktívne a vytvorili si zaujímavé príležitosti. Ako prvý sa dostal do nádejnej streleckej pozície Diego Costa, ale jeho pokus z tretej minúty domáci Kevin Trapp vytlačil.

O tri minúty neskôr mali veľkú šancu aj domáci. Ángel di María dostal loptu za obranu a krížom ju popri Courtoisovi posielal pred odkrytú bránu. Tam však bol Ivanovič, ktorý loptu odkopol do bezpečia.

1. min - Zápas sa začal.

Pred zápasom

Pred zápasom - V druhom dnešnom zápase Zenit Petrohrad nedoviedol skvelo rozohraný zápas do víťazného konca. S Benficou prehral 1:2. Keďže portugalský súper uspel aj v úvodnom dueli (1:0), postúpil do štvrťfinále.

Pred zápasom - PSG má francúzsku ligu za sebou. Na čele má náskok 24 bodov. Stratiť ho je sci-fi, hoci v hre je ešte tridsať bodov.

Parížania získajú už štvrtý titul za sebou. Patria medzi absolútnu európsku špičku, v Lige majstrov však nič veľké nedosiahli. Lyon a Marseille sú v elitnej kontinentálnej súťaži oveľa úspešnejšími francúzskymi klubmi.

Pred zápasom - „Musíme vyhrať iba 1:0, ale to je spolu s bezgólovou remízou najmenej pravdepodobný výsledok. Musíme dávať góly," hovoril pred zápasom tréner Chelsea Guus Hiddink.

Holanďan sa vrátil do Chelsea vlani v decembri po šiestich rokoch. Nahradil Portugalčana Josého Mourinha.

Klub zvyknutý na bohatstvo a veľké úspechy sa tmolil v pásme zostupu. Hiddink ho z neho vytiahol. K titulu či štvrtému miestu, ktoré zaručuje účasť v Lige majstrov, má však stále ďaleko – je na desiatom mieste.

Guus Hiddink trénuje Chelsea od decembra minulého roka. FOTO - TASR/AP.

Pred zápasom - O postup v Lige majstrov bojujú proti sebe už tretiu sezónu. V minulosti vždy rozhodol väčší počet gólov strelených na ihrisku súpera.

Vlani spolu remizovali 1:1 v Paríži a 2:2 po predĺžení v Londýne. Postúpil francúzsky tím. Rok predtým vo štvrťfinále Chelsea prehrala v Paríži 1:3, ale doma zvíťazila 2:0 a postúpila.

Dnes sa rozhodne v Londýne. Doma vyhral PSG 2:1.