Rozhodli lacné góly, tvrdí van Gaal. Anglické derby poznačilo správanie fanúšikov

Na európskej scéne sa prvýkrát stretli až včera. Pritom sú najúspešnejšími klubmi anglickej histórie. Liverpool porazil v Európskej lige Manchester United 2:0.

Liverpool doma neinkasoval a do odvety ide so sľubným náskokom.(Zdroj: SITA/AP)
REAL MADRID vs BORUSSIA DORTMUND na 4 dni tu >>

BRATISLAVA. Po prvom polčase zápasu medzi Liverpoolom a Manchestrom United pridala známa stránka Troll Football na facebooku príspevok: „Liverpool – David de Gea 1:0.“ Brankár Manchestru United sa prezentoval viacerými fantastickými zákrokmi.

Halftime at Anfield:Liverpool FC 1-0 David De Gea.

Posted by Troll Football on 10. marec 2016

Zatiaľ čo na španielskeho brankára šlo počas zápasu osem striel, jeho náprotivok Simon Mignolet čelil jedinej. Futbalisti Manchestru United napokon prehrali v Liverpoole 0:2.

Hostia, ktorí sú majstrami v držaní lopty, mali pritom v prvom polčase loptu na kopačkách iba 30% času. „S ich tlakom sme sa nemohli vyrovnať. Prehra o dva góly je pre nás ťažký výsledok,“ priznal po zápase tréner United Louis van Gaal.

Podpora z Barcelony

Počas týždňa prišiel bývalých spoluhráčov z Liverpoolu navštíviť Luis Suárez. „Vždy sa snažím sledovať ich zápasy. Ich výsledky ma zaujímajú, pretože tento klub pre mňa veľa znamená,“ priznal pre webovú stránku anglického klubu súčasný hráč Barcelony.

Jeho návšteva hráčom Liverpoolu evidentne pomohla. Proti Manchestru United hrali útočne, bojovne a s veľkým nasadením. „Súper nemal veľa šancí. Naopak, my sme v prvom polčase mohli dať viac gólov. Taký je ale futbal,“ povedal po zápase domáci tréner Jurgen Klopp.

Obom presným zásahom však predchádzali kontroverzné situácie. „Prvý gól padol po lacnej penalte pre súpera. Druhý gól bol tiež lacný, keďže padol po ofsajde,“ tvrdil po zápase van Gaal.

Hráči si zaslúžia nadávky

Prehra Manchestru United urobila vrásky na čele viacerým bývalým hráčom klubu. „Toto mužstvo malo bojovať o výhru v Lige majstrov aj Premier League. Ale kde sú teraz?,“ pýtal sa po zápase Paul Scholes.

„United je v troskách. Dvadsať rokov si klub udržiaval svoju identitu, ale za posledné tri roky od nej úplne odišiel,“ pokračoval Scholes pre BT Sport. Bývalý stredopoliar patrí medzi najväčších kritikov súčasného trénera.

Okrem neho si servítku pred ústa nekládol ani bývalý kapitán klubu Rio Ferdinand. „Uvedomila si polovica mužstva, aký zápas hrala? Hráči teraz dostanú od fanúšikov mnoho nadávok. Zaslúžene,“ uviedol.

Hanlivosť na tribúnach

Čiernou škvrnou stretnutia boli chorály oboch fanúšikovských táborov. Priaznivci United označili Liverpoolčanov za vrahov a svojím spevom ich vinili za tragédie v Hillsborough a Heysel, pri ktorých zahynulo dohromady 135 ľudí.

Domáci fanúšikovia následne začali spievať hanlivé chorály na adresu hosťujúcich priaznivcov. Svetové médiá vyzývajú k tomu, aby UEFA a anglická futbalová federácia (FA) okamžite konali a vyvodili dôsledky.

Kruté slová sa mu vrátili

V dobrých výkonoch pokračuje pražská Sparta. Po vyradení Krasnodaru v šestnásťfinále uhrala v prvom osemfinálovom zápase remízu proti Laziu Rím (1:1).

„Pred zápasom by som bol s remízou spokojný, ale po druhom polčase nie som. Po prestávke sme zbytočne prijali rolu outsidera,“ prezradil pre sport.cz Jakub Brabec.

Lazio dalo v Prahe dôležitý gól a do odvety pôjde pokojnejšie. FOTO - SITA/AP

Výtržnosti fanúšikov Spurs

Atraktívny priebeh ponúklo stretnutie medzi Dortmundom a Tottenhamom (3:0). Oba kluby sú vo svojich ligách na druhej pozícii zhodne o päť bodov za Bayernom Mníchov, resp. Leicesterom City. Zápas rozhodol presný zásah Aubameyanga a dva góly Marca Reusa.

Pri výtržnostiach pred začiatkom stretnutia sa zranilo 23 ľudí.

Ako informovala polícia, približne 80 fanúšikov anglického klubu preniklo na štadión Dortmundu. Na vykonanie poriadku museli byť použité obušky a slzný plyn.

Viacero fanúšikov Tottenhamu sa následne sťažovalo, že majú podráždené oči. Pri zásahu sa ľahko zranil aj jeden policajt a päť členov poriadkovej služby.

Informovala agentúra dpa.

Nespokojnosť vo Valencii

Deviatu prehru od svojho nástupu do funkcie hlavného trénera Valencie zaznamenal kouč Gary Neville. Zápas proti Atleticu Bilbao (1:0) bol pre Nevilla 25. zápasom na lavičke španielskeho mužstva. K deviatim prehrám pridal aj deväť výhier a sedem remíz.

V klube panuje s jeho výkonmi veľká nespokojnosť. Valencia je na prahu vypadnutia z EL a v domácej lige je až jedenásta. „Som trochu rád, že má Neville problémy. Pamätám si totiž, aký bol krutý spolukomentátor,“ priznal pred časom pre FOX Sports Hernan Crespo.