Košice ani Nitra prekvapenie nedovolili, zvýšili stav sérií na 2:0

V prvom zápase play off zdolali Košice na svojom ľade Martin presvedčivo 4:1.
V prvom zápase play off zdolali Košice na svojom ľade Martin presvedčivo 4:1. (Autor: SITA)
Sportnet|12. mar 2016 o 16:54

Košice sú na polceste do semifinále vyraďovacej časti, séria hraná na štyri víťazstvá sa teraz na dva zápasy presťahuje do Martina.

TIPSPORT LIGA 2015/2016 - šťvrťfinále play off, druhé zápasy:

Košice - Martin 3:2 stav série: 2:0

Góly: 6. Boltun (Hričina, Dudáš), 16. Spilar (Bartoš, Deyl), 50. Hričina (Deyl) - 23. Nemček (Murček, Dlouhý), 60. Murček (Jass)

Košice: Halász (Melicherčík) – Deyl, Dudáš, Šedivý, Cebák, Mikuš, Jankovič, Macejko – Bartoš, Jenčík, Spilar – Hrnka, Suja, Bicek – Ti. Varga, Češík, Šoltés – Boltun, Milý, Hričina – Chovan

Martin: Dzubina (Gibl) – Rusina, Tabaček, Trávniček, Jáchym, Dvořák, Dlouhý, To. Varga, Vyskoč – Cipulis, Galamboš, Surovka – Ró. Varga, Sprukts, Dírer – Kabáč, Murček, Nemček – Poliaček, Uhrík, Jass

Nitra - Žilina 2:0 stav série: 2:0

Góly: 13. Blackwater (Laliberté, Slovák), 33. Štefanka (Milo, Kutálek)

Nitra: Lakosil – Milam, Ordzovenský, Podhradský, Mezei, Baker, Milo, König, Piačka – Blackwater, Slovák, Laliberté – Kutálek, Beca, Ručkay – Stloukal, Štefanka, Macík – Bajtek, Bene, Pupák

Žilina: Tomek – Brejčák, Zaťko, Ťavoda, Kurali, Leško, Makovský, Mendrej, Švec – Novotny, Huna, Konečný – Stupka, Škoda, Handlovský – Drevenák, Ježek , Valášek – Ondruš, Rehák, Rogoň

KOŠICE. Hokejisti majstrovského HC Košice po piatkovom triumfe 4:1 nad hráčmi MHC Martin zvíťazili aj v sobotňajšom druhom stretnutí štvrťfinále Slovnaft play-off najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2015/2016.

Domáci však tentoraz v metropole východu uspeli tesnejšie 3:2.

Zverenci českého trénera Rostislava Čadu viedli po prvej tretine 2:0 zásahmi Petra Boltuna a Gabriela Spilára v presilovej hre.

V prostrednom dejstve hostia z Turca znížili zásluhou Filipa Nemčeka.

V tretej dvadsaťminútovke najprv Košičanom dvojgólový náskok prinavrátil Tomáš Hričina a v poslednej minúte konečný výsledok stanovil Martinčan Michal Murček.

"Oceliari" sú na polceste do semifinále vyraďovacej časti, séria hraná na štyri víťazstvá sa teraz na dva zápasy presťahuje do Martina.

Hokejisti Nitry nepotrebovali v druhom zápase nadstavený čas na to, aby porazili Žilinu. FOTO - TASR

Hokejisti HK Nitra po piatkovom tesnom triumfe nad MsHK DOXXbert Žilina 4:3 po predĺžení potvrdili úlohu favorita a zvíťazili aj v sobotňajšom druhom stretnutí štvrťfinále Slovnaft play-off najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2015/2016.

Domáci hráči tentoraz nepotrebovali "nadstavbu", uspeli v riadnom hracom čase - 2:0 a rovnaký stav je aj v sérii hranej na štyri víťazstvá.

Vedúci gól Nitry strelil v 13. minúte Kanaďan Judd Blackwater, "poistku" pridal v 33. minúte skúsený Juraj Štefanka.

"Vlci" sa síce snažili skorigovať stav, ale brankár spod Zobora Vlastimil Lakosil zatiahol roletu a dosiahol shutout.

Hráči Žiliny budú mať možnosť zdramatizovať štvrťfinále play-off v dvoch následných domácich dueloch.

Hlasy:

Hlasy po zápase Košice - Martin:

Marcel Šimurda, asistent trénera HC Košice: "Sme radi za dve víťazstvá, vedieme 2:0. V dnešnom zápase sme mali dobrý vstup do zápasu, dvakrát sme sa gólovo presadili. Súper v druhej časti zvýšil aktivitu a kontaktným gólom sa dostal do stretnutia. Pre nás je podstatné, že vedieme 2:0."

Ivan Dornič, tréner MHC Martin: "Košice hrali v prvom zápase veľmi dobre. V druhom sme my chceli hrať inak, no Košice sa dostali do dvojgólového vedenia. Počas prvej prestávky sme si povedali, že takto sa v play off nehrá. Druhá i tretia tretina bola z našej strany výborná. Chlapci podali výkon, za ktorý sa nemusia hanbiť. Myslím si, že svojich fanúšikov nesklamali. Prehrať s Košicami iba 2:3 je, vzhľadom na aktuálnu formu Košíc, pre nás úspech."

Peter Boltun, útočník HC Košice: "Bol to iný zápas ako včera. Dnes to bolo ťažšie, keďže Martinčania veľmi dobre bojovali a nič nám nedali zadarmo. Sme radi, že sme to zvládli."

Hlasy po zápase Nitra - Žilina:

Jerguš Bača, asistent trénera Žiliny: "Vedeli sme, že kto vyhrá prvý zápas bude mať psychickú výhodu. Pripravovali sme chlapcov na to, že Nitra bude mať v úvode veľký tlak, čo sa aj stalo. Druhý gól nás psychicky zlomil. Bez gólu sa vyhrať nedá."

Andrej Kmeč, asistent trénera Nitry: "Vstúpili sme do zápasu dobre. Dali sme však iba jeden gól. Keby hostia nemali Tomeka, tak to skončí vyšším rozdielom."

Na víťaza play off čaká pohár Vladimíra Dzurillu. FOTO - TASR

Pred zápasmi: Hokejisti Nitry a Žiliny sa vo vyraďovacej fáze najvyššej slovenskej hokejovej súťaže stretávajú po desiatich rokoch.

Aj v sezóne 2006/07 bola favoritom Nitra. Túto pozíciu, aj keď s ťažkosťami, potvrdila vo včerajšom prvom zápase. Zvíťazila 4:3 po predĺžení.

Pred zápasmi: Tréner Žiliny Milan Jančučka bol po včerajšom prvom zápase s Nitrou veľmi nespokojný s niektorými výrokmi rozhodcov i výkonmi hráčov súpera.

„Ťažko sa mi hodnotí dnešné stretnutie po tom, čo sa udialo. Niektorí hráči by v lige dostali nakladačku za tie filmovania, čo sa dnes diali. Ďalšia vec - trestné strieľanie, vysoká hokejka. Pozriem si to na videu a zajtra budem presnejší. Ale bol to zaujímavý zápas, ako sme prehrali, mohli sme aj vyhrať,“ povedal po zápase sklamaný Jančuška.

Pred zápasmi: V šiestom kole zvíťazili hokejisti Martina nad Košicami 3:2 po samostatných nájazdoch a pripísali si štvrté víťazstvo v prebiehajúcom ročníku.

Vo včerajšom prvom zápase vyraďovacej fázy Tipsport ligy Košice zdolali Martin hladko 4:1 a podľa očakávania kráčajú za jednoznačným postupom do ďalšieho kola.

Pred zápasmi: Tréner Martina Ivan Dornič po včerajšom prvom zápase s Kočicami vyjadril obavu nad skladbou zostavy, pretože hneď niekoľkí hráči jeho tímu mali zdravotné problémy.

„Traja hráči dohrávali so sebazaprením, zo zápasu odstúpil zranený obranca Matejka. Vyzerá to tak, že zajtra budeme mať problémy so zostavou. Verím však, že sa v druhom zápase pokúsime o reparát," povedal Dornič.

Pred zápasmi: Ešte ani raz za dvadsaťdva sezón sa na Slovensku nestalo, aby ôsmy tím po základnej časti vyradil v prvom kole play off favorita.

Zmeniť štatistiku sa tento rok pokúsia hokejisti Martina. Aj keď prvý zápas v Košiciach prehrali, stále majú šancu prekvapiť.

Oba zápasy sa začínajú o 17. hodine.

Domov»Hokej»Slovensko»Košice ani Nitra prekvapenie nedovolili, zvýšili stav sérií na 2:0