NHL: Washington ešte nie je v play off, Jágr dvakrát asistoval

Hokejisti Bostonu triumfovali proti Islanders.
Hokejisti Bostonu triumfovali proti Islanders. (Autor: SITA/AP)
SITA|12. mar 2016 o 23:03

New Yorku Islanders chýba zranený slovenský gólman Jaroslav Halák, ktorého v bránke zastúpil Thomas Greiss.

BOSTON. Hokejisti Bostonu Bruins zvíťazili v zápase zámorskej NHL nad New Yorkom Islanders 3:1. O ich víťazstvo sa dvomi gólmi zaslúžil český mladík David Pastrňák, tretí presný zásah pridal Loui Eriksson.

Za Islanders, v ktorých bránke namiesto zraneného Jaroslava Haláka nastúpil Thomas Greiss, korigoval len John Tavares. Strelil svoj 26. gól v prebiehajúcom ročníku, celkovo dvojstý v zámorskej kariére.

Slovenský obranca Zdeno Chára si v drese Bruins pripísal do štatistík jednu mínusku.

Pastrňák 8,9 sekundy pred koncom druhej tretiny dostal Bruins do vedenia 2:1 a v závere tretej tretiny víťazstvo poistil.

"Hrám v útoku s vynikajúcimi hráčmi, ktorí mi oba góly perfektne pripravili," povedal zámorským médiám 19-ročný útočník, ktorý má na konte 12 gólov v tejto sezóne. Islanders prehrali druhý zápas za sebou.

"Musíme sa naučiť, že v tejto súťaži nemôže vyhrať tím, ktorý nedokáže udržať puk a robí individuálne chyby," povedal tréner "ostrovanov" Jack Capuano.

Buffalo zdolalo doma Carolinu 3:2 po predĺžení, hrdinom sa stal talentovaný Jack Eichel - ten v 45. min najprv upravil na 2:1 a potom v nadstavenom čase rozhodol o dvoch bodoch pre Sabres.

Detroit zvíťazil nad New Yorkom Rangers 3:2 po predĺžení, hoci necelých päť minút pred koncom riadneho hracieho času prehrával 1:2.

Richards (vľavo) vyrovnal stav 32 sekúnd pred koncom. FOTO - SITA/AP

Tridsaťdva sekúnd pred záverečným klaksónom však vyrovnal Brad Richards a v 4. minúte predĺženia rozhodol Pavel Daciuk.

Winnipeg v ďalšom dueli zdolal doma Colorado 3:2 a pretrhol trojzápasovú sériu prehier. Talentovaný slovenský útočník Marko Daňo tentoraz nebodoval, no prvýkrát vyšiel v drese Jets zo stretnutia s čistým štítom, čo sa týka hodnotenia plus/mínus.

V uplynulých siedmich zápasoch si v každom pripísal po jednej mínuske, po ôsmich dueloch ich má na konte sedem.

"Hrali sme dobre, aj keď sme prehrávali 0:2," povedal tréner Winnipegu Paul Maurice.

Hráči Washingtonu síce so 103 bodmi suverénne vedú NHL, ale v sobotu nevyužili možnosť stať sa prvým tímom s istotou postupu do play-off. V San Jose prehrali 2:5.

Tromi gólmi sa o to v tretej tretine postarali Joe Pavelski, Brenden Dillon a Brent Burns. Florida zdolala Philadelphiu 5:4 po nájazdoch, rozhodujúci premenil Aleksander Barkov.

Panthers majú v tejto sezóne z nájazdov bilanciu 7 víťazstiev - 3 prehry, čo je najlepšie vysvedčenie z celej NHL.

Mladý Fín Barkov rozhodol až v štyroch prípadoch. "Len som chcel streliť gól, nič nevymýšľať. Keď skórujete z nájazdu, stúpne vám sebavedomie. Aspoň viete, čo vám funguje a čo nie," uviedol Barkov.

Dvoma gólmi sa na triumfe Floridy podieľal Reilly Smith, dve asistencie pridal Jaromír Jágr.

Nestarnúci Čech sa už dostal na hranicu 30 asistencií a 53 bodov, čo dosiahol v 44 rokoch v 65 zápasoch sezóny 2015/2016.

Zároveň počas celej úchvatnej kariéry zaokrúhlil počet presných prihrávok na 1100.

"Bol to zápas v štýle hore-dolu. Keď súper viedol, cítil som, že to ešte môžeme otočiť. A súper rozmýšľal rovnako. Vedenie znamenalo zároveň aj skoré vyrovnanie," povedal Jágr podľa webu NHL.

Výsledky sobotňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Boston - New York Islanders 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 40. a 58. Pastrňák, 19. Eriksson - 31. Tavares

Buffalo - Carolina 3:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 45. a 65. Eichel, 28. M. Foligno - 27. Di Giuseppe, 50. V. Rask

Detroit - New York Rangers 3:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)

Góly: 45. Helm, 60. B. Richards, 64. Daciuk - 20. Stepan, 56. Kreider

Vyrovnávajúci gól Richardsa niekoľko sekúnd pred koncom zápasu

Florida - Philadelphia 5:4 pp a sn (1:1, 1:1, 2:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 11. Smith (Trocheck, Ekblad), 34. Huberdeau (Jágr, Kulikov), 49. Barkov (Bjugstad, Jágr), 50. Smith (Jokinen, Kindl), rozh. náj. Bjugstad - 15. Cousins (Gagner), 34. White (Gagner, Read), 42. Raffl (Medvedev), 59. Gostisbehere (Couturier, Raffl)

Montreal - Minnesota 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Góly: 13. Barberio (Andrighetto, Pacioretty) - 11. Niederreiter, 14. Granlund (Vanek, Dumba), 32. Granlund (Vanek, Niederreiter), 59. Haula (Coyle)

Ottawa - Toronto 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Góly: 6. Zibanejad (Hoffman, Methot), 21. Ceci (Stone, Pageau), 42. Smith (Pageau, Stone), 56. Stone (Pageau)

Winnipeg - Colorado 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

Góly: 37. Scheifele (Perreault, Byfuglien), 48. Stafford (Scheifele, Wheeler), 50. Lowry (Kosmachuk) - 25. Johnson (Duchene), 26. Duchene (Iginla, Comeau)

Dallas - St. Louis 4:5 pp (1:1, 1:3, 2:0 - 0:1)

Góly: 12. Eakin (Jamie Benn, Russell), 23. Spezza (Seguin, Russell), 47. Spezza (Hemský, Goligoski), 59. Jamie Benn (Seguin, Goligoski) - 9. Brouwer (Fabbri, Šťastný), 22. Tarasenko (Bouwmeester, Pietrangelo), 31. Shattenkirk (Šťastný, Schwartz), 40. Shattenkirk (Schwartz, Tarasenko), 63. Pietrangelo (Šťastný, Fabbri)

Edmonton - Arizona 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Góly: 13. Tichonov (Hanzal), 27. Vermette (Doan, Stone), 31. Tanguay (Stone, Vermette), 50. Vermette

Vancouver - Nashville 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)

Góly: 18. Bärtschi (Hutton, Vrbata), 20. Dorsett (Horvat, Burrows), 31. Horvat (Weber, Burrows), 60. D. Sedin (H. Sedin, Vrbata) - 30. Fisher (Josi, Weber), 37. Sissons (Josi, Watson)

Los Angeles - New Jersey 1:2 pp (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)

Góly: 35. Kopitar (Lucic, Martinez) - 2. Kennedy (Smith-Pelly), 65. Moore (Blandisi)

San Jose - Washington 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)

Góly: 10. Thornton (Dillon, Hertl), 26. Marleau (Ward, Vlasic), 41. Pavelski (Thornton, Burns), 43. Dillon (Tierney, Polák), 60. Burns (Pavelski, Spaling) - 22. Oshie (Bäckström, Ovečkin), 31. Williams (Kuznecov, Burakovsky)

Domov»Hokej»NHL»NHL: Washington ešte nie je v play off, Jágr dvakrát asistoval