Rybáriková v Indian Wells postúpila do 3. kola. Schmiedlová v USA skončila

Rybáriková je v USA zatiaľ úspešná.
Rybáriková je v USA zatiaľ úspešná. (Autor: TASR/AP)
SITA|12. mar 2016 o 23:48

Z dvoch slovenských tenistiek, ktoré sa predstavili v sobotňajších dueloch 2. kola dvojhry na turnaji v americkom Indian Wells v Kalifornii, uspela iba Magdaléna Rybáriková.

INDIAN WELLS. Z dvoch slovenských tenistiek, ktoré sa predstavili v sobotňajších dueloch 2. kola dvojhry na turnaji WTA Premier Mandatory BNP Paribas Open v americkom Indian Wells v Kalifornii, uspela iba Magdaléna Rybáriková.

Dvadsaťsedemročná piešťanská rodáčka zdolala Austrálčanku Dariu Gavrilovovú po veľkom boji za 152 minút 2:6, 7:5, 6:4.

Rybáriková po neúspešnom vstupe prehrávala v následnom druhom sete 3:5, ale proti rodáčke z Moskvy zvládla koncovku tohto dejstva a napokon doviedla duel do víťazného konca.

Slovenka aj v rozhodujúcom dejstve otočila nepriaznivý stav (2:4) a zápas proti nasadenej tridsaťjednotke singlového "pavúka" ukončila čistou hrou pri vlastnom podaní.

Na Rybárikovú čaká v šestnásťfinálovom 3. kole úspešnejšia z dvojice Belinda Bencicová (Švaj.-7) - Lauren Davisová (USA).

V Indian Wells sa v sobotu nedarilo Karolíne Schmiedlovej. Slovenská jednotka prehrala ako nasadená dvadsaťosmička s Mónicou Puigovou z Portorika hladko za 77 minút 1:6, 2:6.

Dvadsaťjedenročná Košičanka si pripísala jediný gem v prvom sete až za hrozivého stavu 0:5.

Ani úvod druhého setu Schmiedlovej nevyšiel, ale za stavu 0:4 dokázala dvoma víťaznými hrami za sebou znížiť.

Nenasadená 22-ročná Puigová však získala ďalšie dva gemy vo svoj prospech a tešila sa z cenného triumfu.

Karolína Schmiedlová si odnáša prémiu 19 350 amerických dolárov a 35 bodov do svetového rebríčka.

Pozíciu favoritky nezvládla ani Španielka Garbine Muguruzová, ktorej turnajovú púť ukončila Američanka Christina McHaleová po víťazstve 7:5, 6:1.

Výsledky sobotňajších stretnutí 2. kola dvojhry na tenisovom turnaji WTA v americkom Indian Wells:

Dvojhra - 2. kolo:

Mónica Puigová (Portor.) - Karolína Schmiedlová (SR-28) 6:1, 6:2 za 77 minút

Timea Bacsinszká (12-Švaj.) - Cvetana Pironkovová (Bul.) 6:2, 6:1

Magdaléna Rybáriková (SR) - Daria Gavrilovová (Aus.-31) 2:6, 7:5, 6:4 za 152 minút

Samantha Stosurová (26-Aus.) - Yanina Wickmayerová (Bel.) 2:6, 6:4, 7:6 (6)

Denisa Allertová (ČR) - Angelique Kerberová (Nem.-2) 7:5, 7:5

Roberta Vinciová (Tal.-9) - Margarita Gasparianová (Rus.) 6:3, 6:7 (7), 7:6 (5)

Christina McHaleová (USA) - Garbine Muguruzová (4-Šp.) 7:5, 6:1

Ana Ivanovičová (14-Srb.) - Camila Giorgiová (Tal.) 2:6, 6:2, 7:6 (5)

Johanna Kontová (V. Brit.-25) - Madison Brenglová (USA) 6:4, 6:0

Domov»Tenis»Rybáriková v Indian Wells postúpila do 3. kola. Schmiedlová v USA skončila