Nové Zámky zvíťazili v Bardejove a získali prvé tri body

V úvodnom kole dokázali triumfovať na ľade Piešťan. Hokejisti Bardejova druhý triumf v play out o postup do najvyššej súťaže nepridali. S Novými Zámkami prehrali doma 1:2.

Hokejisti Nových Zámkov pokorili Bardejov po finále play off I. ligy aj v prvom vzájomnom zápase v baráži o postup do najvyššej súťaže.(Zdroj: Ilustračné - TASR)
Manchester United vs. Everton na Old Trafford >>

BARDEJOV. Hokejisti Nových Zámkov zvíťazili v utorňajšom stretnutí 2. kola play-out Tipsport ligy 2015/2016 na ľade Bardejova pred vyše 1100 divákmi tesne 2:1.

O svojom triumfe rozhodli dvoma gólmi v druhej tretine, keď sa presadili Martin Frolík a Adam Havlík. Za domácich v 46. minúte iba znížil Jakub Linet.

Tretím tímom, ktorý bojuje o právo štartu medzi elitou aj v nasledujúcej sezóne, sú Piešťany.

Hokejisti Piešťan v prvom kole nestačili na Bardejov.

HC 46 Bardejov - HC Nové Zámky 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Góly: 46. Linet (Mikolášek, Solomončak) - 21. Martin Frolík (Podstavek, Dubec), 35. Havlík (Komínek, M. Hudec)

Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Snášel - Bogdaň, Rovenský, 1113 divákov

Bardejov: R. Sabol - M. Takáč, Loydl, M. Bednár, Valjent, Pichnarčík, Polaček, Ihnaťo, Česelka - Marcel Baláž, Kalináč, O. Gmitter - Solomončak, Cútt, Fajčák - Ščurko, Linet, F. Vaško - Jokeľ, D. Šimčák, Mikolášek

Nové Zámky: Matej Kristín - Martin Chovan, Ďurčo, Jakovlevs, J. Reichel, Kousalík, Baron, Hrudík, Sucharda - Podstavek, J. Svoboda, Martin Frolík - Havlík, M. Hudec, Komínek - T. Török, Čaládi, Dubec - Tábi, Korytko, Koutník

1. Bardejov 2 1 0 0 0 0 1 6:5 3 b
2. Nové Zámky 1 1 0 0 0 0 0 2:1 3 b
3. Piešťany 1 0 0 0 0 0 1 3:5 0 b

Hlasy trénerov:

Anton Tomko, tréner Bardejova: "Nové Zámky mali výhodu. My sme v nedeľu hrali a prišli sme domov v noci. Súhlasím, že do polovice zápasu boli lepším tímom. Chýbal nám krok ku každému jednému puku, neskoro sme pristupovali k hráčom. Súper prišiel v inej zostave ako vo finále, no na prvý gól sme mu ponúkli príležitosť. Využil aj presilovku a to ho dostalo do výhody, lebo sme chybovali v úvode druhej tretiny. V záverečnej časti sme mali viac z hry. Nové zámky zavreli stredné pásmo a my sme museli útočiť a streliť kontaktný gól. Hrali sme nátlakovo a dokonca sme mali šance, keď puk lietal okolo žŕdky. Škoda, že sme nevyrovnali. Teraz máme čas na ďalší súboj, čaká nás ešte šesť zápasov. Dnešný treba hodiť za hlavu a myslieť na to, čo nás čaká a nie, čo bolo. Máme také vylosovanie, že hráme v piatok a v nedeľu - a o to je to pre nás náročnejšie. Musíme ísť svojou cestou a zbytočne neponúkať súperovi ľahkú šancu hneď na začiatku. Je treba pristupovať zodpovednejšie."

Miroslav Chudý, tréner Nových Zámkov: "Myslím si, že dnes sme boli lepším mužstvom od začiatku. Vstúpili sme dobre a kontrolovali celý priebeh. Za stavu 2:0 sme domácich nepustili do vážnejších činností, hru sme mali v rukách. Boli sme aktívnejší, dobre sme korčuľovali. Potom sme si to trošku skomplikovali, dostali sme zbytočný kontaktný gól. Aj keď sa výsledok trošku otriasal, na dnešný zápas sme sa veľmi dobre pripravili. Boli sme v očakávaní, čo spraví s Bardejovom výhra v Piešťanoch. Tam sme si to boli pozrieť, tam hrali veľmi dobre. My máme ešte hráčov, ktorí by už mali byť v poriadku v piatok proti Piešťanom, napríklad Novák či Zlocha. Dúfam, že budeme ešte silnejší. Budeme hrať prvýkrát doma. Je začiatok baráže, nevieme, ako sa to bude vyvíjať. No budeme chcieť potvrdiť dnešné víťazstvo. Brankár je dôležitý post, na obidvoch stranách je kvalita. No nie je to len o nich, ale aj o systéme, využitých príležitostiach a presilových hrách."