Tatar skóroval, Marinčin získal takmer toľko bodov ako v celej sezóne

Predtým odohral v tomto ročníku NHL päťdesiatjeden zápasov a zaznamenal v nich tri body. Na víťazstve Toronta nad Tampou Bay sa Martin Marinčin podieľal dvomi asistenciami.

Martin Marinčin (vľavo) odohral v zápase proti Tampe Bay takmer dvadsaťsedem minút.(Zdroj: TASR/AP)

BRATISLAVA. Trpezlivo čakal pred bránou a vyrazený puk po strele Pavla Daciuka pohotovo bekhendom poslal do siete. Zdvihol ruku nad hlavu a zaťal päsť.

Tomáš Tatar vtedy ešte veril, že Detroit dokáže výsledok otočiť. Do konca zápasu zostávali takmer štyri minúty. Nepodarilo sa. Jeho zásah na 4:3 v prospech domácich bol posledný v stretnutí.

Philadelphia tesné vedenie nad Red Wings udržala a získala dva body. Slovenský útočník si okrem gólu pripísal aj jednu asistenciu.

Gól Pavla Daciuka na 3:2 v neprospech Detroitu, na ktorý prihrával Tomáš Tatar.

Gól Tomáša Tatara na konečných 4:3 pre súpera.

Tatar má v tejto sezóne v 69 zápasoch na konte už štyridsaťjeden bodov za devätnásť gólov a dvadsaťdva asistencií. V tíme Detroitu je produktívnejší iba Henrik Zetterberg (43 bodov, 12+32). A viac gólov dal len Dylan Larkin (20).

Hviezdou Philadelphie bol Michael Raffl. Strelecky sa presadil dvakrát a vyhlásili ho za najlepšieho hráča duelu.

"Je neuveriteľný. Korčuľuje po krídle a každý, kto sa ho pokúsi zložiť na ľad, sa od neho odrazí. Odvádza naozaj skvelú prácu," chválil spoluhráča podľa oficiálnej internetovej stránky súťaže útočník Flyers Wayne Simmonds.

Po kontakte s Michaelom Rafflom (vľavo) padá na ľad Mike Green. FOTO - TASR/AP.

Aj Wayne Simmonds dal jeden gól. V siedmej minúte zvyšoval na 2:0. Philadelphia v prvej tretine prestrieľala Detroit neuveriteľným pomerom 23-3. Flyers ešte ani raz v tejto sezóne počas jednej dvadsaťminútovky toľkokrát nevystrelili.

Iba o dve strely zaostali za tímovým historickým rekordom.

"Do druhej tretiny sme museli vstúpiť úplne inak," priznal tréner Red Wings Jeff Blashill pre nhl.com. "Prvých niekoľko striedaní nám naozaj vyšlo. Napokon sme ale urobili chyby, ktorým sa dalo predísť. Aj to rozhodlo."

Brankár Philadelphie Steve Mason zasahuje pri šanci Henrika Zetterberga. FOTO - TASR/AP.

Stúpajúcu formu potvrdil obranca Toronta Maple Leafs Martin Marinčin. V zápase proti tímu Tampa Bay Lightning odohral takmer dvadsaťsedem minút. Viac času na ľade strávil iba jeho spoluhráč Morgan Rielly.

Na víťazstve mužstva 4:1 sa podieľal dvomi asistenciami. Hoci obe prihrávky zaznamenal na góly do prázdnej brány v záverečných dvoch minútach, dokázal, že si získava dôveru trénera, ktorý ho stavia na najdôležitejšie fázy duelu.

Zaujímavosťou je, že predtým odohral Marinčin päťdesiatjeden zápasov a získal v nich iba tri body. Teraz sa mu takmer taký istý počet podarilo dosiahnuť v jednom zápase. Na premiérový gól v sezóne stále čaká.

"Je to frustrujúce. Vôbec nejde o to, kde nastúpite. Musíte hrať inak. Vystreliť jedenásťkrát na bránu počas prvých dvoch tretín? Takto sa nedajú vyhrávať zápasy," hnevala sa jedna z opôr Lightning Steven Stamkos.

NHL - utorok:

Washington - Carolina 2:1 sn (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 22. J. Williams (Chimera), 62. Ovečkin (Kuznecov) - 31. J. Staal

Pittsburgh - NY Islanders 2:1 sn (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 16. Kunitz (Dumoulin, Crosby), rozhodujúci sam. nájazd Letang - 55. Okposo (Lee, Nielsen)

Jaroslav Halák (NY Islanders) nechytal, má zranenie slabín a do konca základnej časti sa už do brány nepostaví

Philadelphia - Detroit 4:3 (2:0, 2:2, 0:1)

Góly: 6. Raffl (Streit, N. Schultz), 7. Simmonds (B. Schenn, Giroux), 28. Raffl (Bellemare, VandeVelde), 39. Gostisbehere - 23. Athanasiou (Sheahan, Nyquist), 35. Daciuk (TATAR), 57. TATAR (Daciuk, M. Green)

Tomáš Tatar (Detroit) odohral 13:41 min, dvakrát vystrelil na brankára súpera, zaznamenal gól a do štatistík si pripísal tiež jednu asistenciu a jeden plusový bod; Tomáš Jurčo (Detroit) nenastúpil

Montreal - Florida 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Góly: 38. Galchenyuk (Pacioretty, Barberio) - 12. Trocheck (B. Campbell, R. Smith), 26. Bjugstad (Ekblad, Purcell), 33. Hudler (Trocheck), 52. Barkov (Huberdeau, Jágr)

Toronto - Tampa Bay 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Góly: 34. Carrick (Holland, Greening), 50. B. Smith (Grabner, M. Michálek), 59. Hyman (B. Smith, MARINČIN), 60. Parenteau (Hyman, MARINČIN) - 47. B. Boyle (Straalman)

Martin Marinčin (Toronto) odohral 26:41 min, na bránu síce nevystrelil, ale do štatistík si pripísal dve asistencie a tri plusové body

San Jose - Boston 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)

Góly: 9. M. Karlsson (Donskoi, Couture), 32. Burns (Hertl, J. Thornton), 57. Donskoi (J. Ward, Burns) - 12. Krejčí (Pastrňák, Krug), 18. Eriksson (Krejčí)

Zdeno Chára (Boston) odohral 23:29 min, vyslal jednu strelu na bránku súpera a zaznamenal jeden plusový bod

Brankár San Jose James Reimer chytá jednu zo striel hráčov Bostonu. FOTO - SITA/AP.

Ottawa - Minnesota 3:2 pp (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 34. Hoffman (E. Karlsson, Zibanejad), 60. Zibanejad (Mark Stone, E. Karlsson), 65. E. Karlsson (Ch. Wideman, B. Ryan) - 2. Niederreiter (Fontaine, Haula), 46. R. Carter (Mikael Granlund, Coyle)

Dallas - Los Angeles 2:5 (1:3, 1:2, 0:0)

Góly: 9. Goligoski, 27. Eakin - 1. Versteeg (Scuderi, Kopitar), 6. Toffoli (Shore), 18. Kopitar (Lucic, Scuderi), 22. D. Brown (Clifford, J. Carter), 35. Lewis (Lecavalier)