Rybáriková postupuje, opäť vyradila hráčku najlepšej desiatky

V predchádzajúcom kole turnaja v Indian Wells vyradila osmičku rebríčka Belindu Bencicovú. V osemfinále si Magdaléna Rybáriková poradila aj s Robertou Vinciovou. Súperka zápas na začiatku druhého setu vzdala.

(Zdroj: Twitter)

INDIAN WELLS - osemfinále:

(dotácia 6 844 139 USD, tvrdý povrch)

Magdaléna Rybáriková (SR) - Roberta Vinciová (Tal.-9) 6:2, 2:0 - skreč

/Vinciová odstúpila/

INDIAN WELLS. Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková postúpila už do štvrťfinále dvojhry na prestížnom turnaji WTA v americkom Indian Wells.

V utorňajšom osemfinálovom zápase vyhrala prvý set nad favorizovanou Taliankou Robertou Vinciovou - nasadenou ako deviatou - 6:2. V druhom viedla Slovenka 2:0 a potom jej súperka vzdala zrejme pre zranenie ľavej nohy.

Predčasné skončené stretnutie v rámci večerného programu v Indian Wells Tennis Garden trvalo iba 43 minút.

Vinciová zápas vzdala po 43 minútach.

Dovtedy bola Rybáriková jasne lepšou hráčkou na kurte. V prvom sete mala pomer víťazných úderov a nevynútených chýb 9:11, kým jej súperka 5:15. Dvadsaťsedemročná Slovenka využila aj dve brejkové príležitosti, tridsaťtriročná Talianka ani jednu z dvoch možností.

Vinciová je finalistkou US Open z vlaňajška a víťazkou celkovo desiatich turnajov na okruhu WTA vo dvojhre a dvadsiatich piatich vo štvorhre. V debli dosiahla aj tri grandslamové tituly.

Rybáriková ju v piatom vzájomnom stretnutí zdolala štvrtýkrát. Svetová desiatka Vinciová je druhou tenistkou z Top Ten rebríčka, ktorú Slovenka porazila. Prvou je Švajčiarka so slovenskými rodičmi Belinda Bencicová (8.).

Súperkou Rybárikovej vo štvrťfinále bude bývalá svetová jednotka Bieloruska Viktoria Azarenková (bilancia 2:0 pre Azarenkovú).

V súboji dvoch grandslamových víťaziek si turnajová trinástka poradila s Austrálčanku Samanthou Stosurovou (26.) 6:1, 4:6, 6:1.

Rybáriková postupom do štvrťfinále v Indian Wells dosiahla jeden z najväčších úspechov svojej kariéry. Piešťanská rodáčka je štvornásobnou víťazkou turnajov vo dvojhre na hlavnom ženskom okruhu, ale ani jeden nedosahoval dotáciou a kvalitou účastníčok parametre Indian Wells, ktorý je radený hneď po grandslamových podujatiach a Miami za šiesty najväčší na svete.

Magdaléna Rybáriková dosiahla jeden z najväčších úspechov kariéry. FOTO - TASR/AP.

Zverenkyňa trénera Petra Hubera už má istotu prémie 128 215 USD a 215 bodov do rebríčka, kde ju čaká strmý posun zo súčasného 97. miesta.

Reakcia Magdalény Rybárikovej

"Nikdy nechcem vyhrať takým spôsobom, že súperka odstúpi počas zápasu. V prvom sete som si ani nevšimla, že má nejaké obmedzenie, ale na začiatku druhého som už videla, že začala krívať. Zrejme naozaj mala nejaký problém s nohou. Mrzí ma to, ale víťazstvo je víťazstvo. Mne sa stalo niečo podobné tento rok v Austrálii. Škoda.

Na Vinciovú mám hru. Ona zvykne rozbíjať súperky svojím slajzom, ale ja mám bekhendový slajz naspäť, preto to na mňa až tak neplatí. Presne som teda vedela, čo mám hrať. A vychádzalo mi to. Aj tak ma však prekvapilo, že to v druhom sete ukončila tak rýchlo.

Postup do štvrťfinále je jedným z mojich najväčších úspechov. Najmä vzhľadom na okolnosti, ktoré tomu predchádzali. Dlhší čas som nehrala a nevedela som, či moja zranená noha vydrží. Ďakujem celému tímu, ktorý sa o to pričinil.

Azarenková je jasnou favoritkou. Udržiava si vysoký herný štandard. Nie je to hráčka, ktorý zvykne prehrávať s niekým, s kým nemá prehrať. Možno je najväčšou favoritkou na víťazstvo v Indian Wells. Dúfam, že mi vydrží zdravie a že to bude dobrý zápas."