Košičan Šinglár po prehre s Trenčínom: Traja páni tu spravili frašku

Košický kapitán (vľavo) bol z výkonu arbitrov rozčarovaný.
Košický kapitán (vľavo) bol z výkonu arbitrov rozčarovaný. (Autor: SITA)
TASR|16. mar 2016 o 19:42

Nech si pán v modrom spytuje svedomie a nech je spokojný s tým čo predvádza, a že píska slovenskú ligu, soptil skúsený košický futbalista po zápase.

KOŠICE. Futbalisti AS Trenčín potvrdili pozíciu favorita a vo štvrťfinále Slovenského pohára Slovnaft Cupu 2015/16 vyhrali v stredu v Košiciach 2:1.

Ich postup medzi najlepšiu štvorku však nebol bezproblémový, domáci hráči i diváci mali ťažké srdce najmä na hlavného rozhodcu Mareka Špačeka.

Trenčania v nedeľu zvíťazili vo fortunaligovom zápase v Michalovciach a po troch dňoch si na východe republiky pripísali ďalšie víťazstvo.

Pohárovému zápasu v Košiciach pripisovali veľký význam, o čom svedčí aj fakt, že v Michalovciach zotrvali tri dni. Do Trenčína sa vrátia už ako semifinalisti pohára.

V súboji popredných tímov prvej a druhej ligy sa hráči VSS Košice chceli na majstra vytiahnuť a neboli ďaleko od prekvapenia.

Napokon sa však tešil Trenčín.

"Boli lepší, držali loptu a hrali to, čo stále hrajú. Klobúk dolu pred nimi. My sme sa zomkli. Chceli sme ukázať, že máme na to, aby sme ich potrápili a aj postúpili," netajil košický záložník Peter Šinglár.

V porovnaní hry oboch tímov volil mierny tón, dôraznejším prejavom však komentoval samotné dianie na ihrisku.

"Som sklamaný, že traja páni, ktorí majú byť féroví a nechať futbalu voľný priebeh, urobia takúto frašku," poznamenal Šinglár a bolo zrejmé, na čo naráža.

Kompletný záznam stretnutia

Emócie medzi košickými hráčmi i fanúšikmi vzplanuli už pri spornej trenčianskej penalte v 19. minúte a žlč v nich vzkypela aj v 55. minúte.

Trenčan Matúš Bero fauloval domáceho Tótha zákrokom, za ktorý by, podľa Košičanov, mal dostať žltú kartu.

To by pre najlepšieho strelca Fortuna ligy znamenalo vylúčenie, keďže už jednu žltú predtým dostal.

Bero však pokračoval v hre a v 72. minúte jeho strela v košickej šestnástke rozhodla o víťazovi.

"On si to asi zaslúži, lebo je najlepší strelec. Povolili mu dva - tri fauly navyše. On môže, takže asi je to v poriadku. Neviem, či mal byť vylúčený. Nech si pán v modrom spytuje svedomie a nech je spokojný s tým čo predvádza, a že píska slovenskú ligu," soptil Peter Šinglár po zápase.

hovoria Luk Jani, Jaroslav Galko a kapitn Peter inglr - za Trenanov Jakub Holbek a Martin evela...

Posted by FC VSS Košice on Wednesday, March 16, 2016

Domov»Futbalnet»Košičan Šinglár po prehre s Trenčínom: Traja páni tu spravili frašku