Zvolen vyhral na ľade Popradu 6:1, v Trenčíne triumf Banskej Bystrice

Aj v piatok pokračuje štvrťfinále hokejovej Tipsport ligy dvoma zápasmi.

Včera v súboji medzi Popradom a Zvolenom videli diváci gólovú prestrelku, padlo až 11 gólov. Dnes to bolo "iba" 7 presných zásahov.(Zdroj: TASR)
Zažite atmosféru MS v hokeji na vlastnej koži >>

TIPSPORT LIGA 2015/16 - štvrťfinále play off, štvrté zápasy:

HK Poprad - HKM Zvolen 1:6 (0:2, 0:0, 1:4)

Góly: 50. Koyš (Rapáč, Suchý) - 4. Obdržálek (L. Jurík, J. Jurík), 19. Ďaloga (Krejčí), 48. Brendl, 57. Brabenec (Puliš, Semorád), 60. L. Jurík (Obdržálek), 60. Klhůfek (Brendl)

Rozhodovali: J. Konc , M. Novák - Rovenský, Korba, vylúčení: 4:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2360 divákov

Poprad: Kostúr – Jaborník, Fabian, Suchý, Dinda, Malina, Kasík, Pařízek, D. Šterbák – Kroták, Heizer, Paločko – Rapáč, Rusnák, Koyš – Mikula, Lantoš, Štrauch – Achs, Toma, Števuliak

Zvolen: Baroš – Bagin, Pokovič, Krejčí, Andersons, Habšuda, Juraško, Hataš – Semorád, Brabenec, Puliš – Obdržálek, L. Jurík, J. Jurík – Brendl, Mráz, Klhůfek – Ďaloga, V. Fekiač, Škvaridlo

/Aktuálny stav série 1:3/

V nedeu vetci drme Kamzkom palce!

Posted by HK Poprad on Friday, March 18, 2016

HK Dukla Trenčín - HC´05 iClinic Banská Bystrica 0:1 pp (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)

Gól: 62. Roussel

Rozhodovali: Baluška, Kubuš - Kacej, Stanzel, vylúčení: 6:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 5183 divákov

Trenčín: Chábera – M.Novák, Drtina, Drgoň, Rehák, Holenda, Ryzák, Hatala – Hlinka, R.Dlouhý, Sojčík – Gašparovič, Stümpel, Šišovský – Melichárek, Nemec, Hudec – D.Novák, Troliga, Švec – Pataky

Banská Bystrica: Bacashihua – Šmach, Ďatelinka, Pujacs, Roussel, Čížek, Gründling, Sandgren, Majeský – Tománek, Bortňák, Majdan – Bast, Kytnár, Hvila – Lamper, Zigo, Matoušek – Lunter, Handzuš, Gillies

POPRAD. Hokejisti HKM Zvolen vyhrali v piatok v štvrtom zápase štvrťfinále play off Tipsport Ligy na ľade Popradu 6:1 a v sérii vedú 3:1 na zápasy.

V nasledujúcom súboji vo Zvolene v nedeľu 20. marca tak môžu spečatiť postup do semifinále.

Priebeh:

Zvolen mal do štvrtého zápasu série s Popradom raketový nástup. Ujala sa hneď jeho prvá strela na nepozorného Kostúra, keď ho strelou spoza hráča prekvapil Obdržálek - 0:1.

Domáci sa snažili vyrovnať, ale boli to opäť hostia, ktorí udreli v závere tretiny.

V 19. minúte vystrelil Ďaloga a na prekvapenie všetkých jeho strela zapadla k vzdialenejšej žŕdke Kostúrovej bránky - 0:2.

Druhá tretina priniesla optický tlak Popradčanov.

Najväčšiu príležitosť mal v presilovej hre Paločko, ale po veľkom závare v bránkovisku skončil puk napokon v rohu klziska.

Proti Lantošovmu švihu sa prezentoval skvelou lapačkou brankár Zvolena Samuel Baroš. Pred odchodom na druhú prestávku podržal v hre o vyrovnanie v sérii Kostúr, keď vychytal tutovku Krejčího.

V tretej tretine hrali domáci vabank a pri jednej takejto akcii stratil v útočnom pásme puk Rapáč. Hostia sa vyrútili do prečíslania na konci ktorého sa exportnou strelou prezentoval Pavel Brendl - 0:3.

Čestný úspech domácich zaznamenal v 50. minúte Koyš. Tri minúty pred koncom stretnutia sa domáci odhodlali k hre bez brankára, ale takmer okamžite inkasovali z hokejky Brabenca.

Hostia spod Pustého hradu sa presadili aj piatykrát 55 sekúnd pred záverečnou sirénou z hokejky Lukáša Juríka.

Zdrvujúce víťazstvo Zvolenčanov na ľade Popradu ešte podpísal Klhůfek - 1:6. Zvolen tak vedie v sérii 3:1.

Hlasy:

Juraj Halaj (asistent trénera Popradu): "Je pravda, že dnes sme narazili na výborne brániaci Zvolen. Školu z efektivity nám ukázali hostia, ktorí premieňali každú našu chybičku z prečíslení. Záver zápasu by som nekomentoval, hrali sme vabank." Andrej Podkonický, asistent trénera Zvolena: "My sme dnes podali veľmi dobrý a bojovný výkon. Ustáli sme oslabenia, čo nás stálo veľa síl. Výsledok nenasvedčuje priebehu zápasu. Chalanom za dôležitý zápas a víťazstvo v ňom ďakujem."

TRENČÍN. Hokejisti HC´05 iClinic Banská Bystrica vyhrali v piatok v štvrtom zápase štvrťfinále play off Tipsport Ligy na ľade Dukly Trenčín 1:0 po predĺžení a v sérii vedú 3:1 na zápasy.

V nasledujúcom súboji v Banskej Bystrici v nedeľu 20. marca tak môžu spečatiť postup do semifinále.

Priebeh:

Trenčania sa chceli súperovi revanšovať za štvrtkovú prehru v samostatných nájazdoch. Ako prví ohrozili súperovho brankára domáci, keď v 2. min. Melichárek vyskúšal pozornosť Bacashihuu.

Následné minúty však patrili baranom. Tých do správnych obrátok dostala presilová hra. V jej závere Bortňák našiel voľného Lampera.

Jeho strela z medzikružia smerovala iba doprostred brány. O štyri minúty Drgoňov pokus v presilovke zastavila brankárova hokejka.

Šancu na úvodný gól nevyužil v 12. min. Zigo a úspešná nebola ani Matouškova dorážka, ktorý bol síce v ideálnom priestore, ale v obkolesení protihráčov.

Päť minút pred koncom sa Šišovský z rohu klziska natlačil do bránkoviska, ale nemal už dostatok času a priestoru, aby puk zasunul do siete. O dve minúty na to tvrdá strela Nemca letela nad bránu. Banská Bystrica mohla otvoriť skóre v poslednej minúte, ale 49 sekundovú presilovú hru o dvoch hráčov barani využiť nedokázali.

V druhej časti hry sa tempo hry zrýchlilo. Hráči si na ľade nič nedarovali a bojovalo sa o každý centimeter hracej plochy.

V 21. min. ešte v dohrávanej početnej výhode mohol streliť prvý gól Tománek, ale Chábera ramenom puk vytlačil na plexisklo. V 27. min. tvrdou strelou zostrelil Bacashihuu Hlinka.

V tých chvíľach sa diváci bavili hokejom a hráčom na ľade dodávali potrebné sily do ďalšieho boja. Oba tímy čakali na chybu súpera.

Výrazná prišla v domácich radoch v 35. min., keď Majdan našiel pred bránou neatakovaného Tománka. Ten z ideálnej pozície mieril nad bránu. O dve minúty v presilovej hre neuspel ani Gašparovič.

Čakanie na prvý gól pokračovalo aj v tretej tretine. Banskobystričania sa snažili najmä poctivo brániť a vyrážať do nebezpečných kontier.

Domáci tím mal ďalšiu ideálnu šancu v 46. min., keď sa odrazený puk dostal k Šišovskému, no ani ten nedokázal odkliať čaro Bacashihuovej brány.

O dve minútu zblízka zlyhal na opačnej strane Lunter, ktorý pri zakončení zlomil hokejku.

Sedem minút pred záverečnou sirénou mohol misky váh výrazne nakloniť na stranu vojakov Hudec. Sám pred Bacashihoum však netrafil presne.

Tri minúty pred koncom riadneho hracieho času nerozhodol ani Majdan a štvrtý štvrťfinálový zápas dospel do predĺženia.

V ňom sa odohralo iba 107 sekúnd, keď z bránkovej čiary prekvapil Cháberu Roussel a rozhodol o tom, že Banská Bystrica vyhrala v Trenčíne oba zápasy.

Hlasy:

Marcel Hanzal (tréner Trenčína): "Dnešný zápas bol naozaj veľký boj. K parádnej atmosfére výraznou mierou dopomohli fanúšikovia na oboch stranách. Snažili sme sa vyhrať. Šancí bolo pomenej na oboch stranách, no napriek tomu si diváci prišli na svoje. Videli sme množstvo osobných súbojov, hráči odviedli veľa dobrej roboty. Vyhral šťastnejší tím, ale taký je šport."

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): "Aj napriek tomu, že padol iba jeden gól, videli sme veľmi dobrý zápas. Oba tímy dodržiavali taktiku a veľmi dobre zachytali brankári. Diváci videli urputný boj od začiatku do konca. Som Opticky sme mali viac z hry, ale domáci nás do veľkých šancí nepúšťali. Som rád, že sme zápas zvládli."