Tybor vyhral 6. etapu Okolo Kamerunu

Etapa mala náročný profil. Napriek tomu bol Tybor v cieli najrýchlejšie.
Etapa mala náročný profil. Napriek tomu bol Tybor v cieli najrýchlejšie. (Autor: facebook (Dukla Banská Bytrica cycling team))
Sportnet|18. mar 2016 o 18:16

Piatok slovenským cyklistom prial. V Belgicku vyhral klasiku Erik Baška, v africkom Kamerune zaznamenal etapový triumf pre zmenu ďalší Slovák, Patrik Tybor.

BAFANG. Slovenský cyklista Partik Tybor triumfoval v piatok v 6. etape na pretekoch Okolo Kamerunu, ktorý merala 112 km a viedla z Mbangy do Bafangu.

Informoval o tom špecializovaný portál cycling-info.sk.

Piatková etapa podujatia, ktoré je zaradené do kategórie 2.2 Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI), mala náročný profil a na podujatí bola vôbec najťažšou.

Tybor z tímu Dukla Banská Bystrica finišoval do cieľa ako prvý s náskokom deviatich sekúnd pred francúzsko-rwandskou dvojicou Alexis Carlier - Mengis Ghebreindrias.

Pre Tybora je to piate víťazstvo v pretekoch UCI, do rebríčka si pripísal sedem bodov.

Predtým Maroš Kováč obsadil jedno druhé a dve tretie miesta a Jozef Palčák skončil v 2. etape druhý.

Maro Kov dnes tret, o ho v boji o zelen dres posunulo na druh miesto. Juraj Bellan si i naalej stri biely...

Posted by Dukla Banská Bystrica cycling team on Wednesday, March 16, 2016

V celkovom poradí je zo Slovákov najvyššie Palčák na 9. pozícii s mankom 3:40 min na lídra. Do konca ešte zostávajú dve etapy.