Šaľa si napriek dvom prehrám vo Volgograde hanbu neurobila

TASR|16. feb 2003 o 17:07

Volgograd 16. februára (TASR) - Slovenský majster v hádzanej žien Slovan Duslo Šaľa prehral aj v druhom zápase osemfinále Pohára EHF s ruským klubom ...

Volgograd 16. februára (TASR) - Slovenský majster v hádzanej žien Slovan Duslo Šaľa prehral aj v druhom zápase osemfinále Pohára EHF s ruským klubom AKVA Volgograd 30:22 (18:8) a vypadol z ďalších bojov. V prvom zápase prehrali v sobotu chemičky na rovnakej palubovke 22:28 (10:11).

výsledok - Pohár EHF - osemfinále:

AKVA Volgograd - Slovan Duslo Šaľa 30:22 (18:8)

Zostava a góly Šale: Kodayová - Caltíková, Sedláková 3, Hrabovská 10/9, Ladiscová 1, Banková 1, Stuparovičová 5, Ostenyová 1, Géczová 1, Ivánková. 7 m hody 5/4 - 9/9, vylúčené 4:5, rozhodcovia: Peretz, Cohen (obaja Izr.), 3500 divákov.

prvý zápas 28:22, postupuje Volgograd.

Chemičky nezachytili úvod zápas. Hráčky AKVY podporované vypredaným hľadiskom nenechávali nič na náhodu a do svojho súpera sa pustila s plnou vervou. Výsledkom nátlakovej i tvrdej hry, ktorú izraelská rozhodcovská dvojica domácim tolerovala bolo už do polčasu 10-gólové vedenie. Po zmene strán sa hra vyrovnala, keď hru hostiek umne dirigovala spojka Hrabovská. Zverenkám trénerky Dariny Braunovej sa nakoniec aj vďaka výbornému výkonu brankárky Kodayovej podarilo uhrať proti silnému súperovi prijateľný výsledok a s Pohárom EHF sa rozlúčiť so cťou.

"V búrlivom prostredí sa nám hlavne druhom polčase podarilo držať so súperom krok. Vzhľadom na silu súpera i náš súčasný stav v tíme, som z výkonom dievčat spokojný," uviedol sekretár šalianskeho klubu Ladislav Kovács.

Domov»Halové športy»HádzanỊaľa si napriek dvom prehrám vo Volgograde hanbu neurobila