Slováci prispeli k postupu Liberca do semifinále play off

Cenné služby odvádza v drese Liberca aj brankár Ján Lašák.
Cenné služby odvádza v drese Liberca aj brankár Ján Lašák. (Autor: facebook (Slovenský hokej SVK))
TASR|21. mar 2016 o 22:10

Martin Bakoš si pripísal gól, Branko Radivojevič dvakrát asistoval.

PRAHA. Hokejisti Liberca postúpili do semifinále českej hokejovej extraligy. Víťaz základnej časti potvrdil úlohu favorita a Chomutov zdolal v sérii 4:0 na zápasy.

"Bílí Tygři" spečatili postup v pondelok, keď triumfovali na ľade súpera 7:2.

K výhre prispeli aj Slováci. Martin Bakoš strelil druhý z troch gólov Liberca v úvodnej tretine, Branko Radivojevič mal dve asistencie.

Ján Lašák zlikvidoval 25 streleckých pokusov domácich.

Krok od postupu medzi najlepšiu štvorku je Sparta Praha.

Hráči z hlavného mesta vyhrali v Zlíne 4:1 a v sérii vedú 3:1 na zápasy. Slovenský obranca Michal Čajkovský sa podieľal asistenciou na prvom góle hostí v 10. minúte.

Chomutov - Liberec 2:7 (0:3, 1:2, 1:2)

Góly: 35. Rutta, 42. JÁNOŠÍK - 5. Stránsky, 14. BAKOŠ, 19. Bulíř, 32. Bulíř (RADIVOJEVIČ), 38. Stránský (RADIVOJEVIČ), 57. Lakatoš, 60. Ordoš

/konečný stav série: 0:4, do semifinále postúpil Liberec/

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Slováci prispeli k postupu Liberca do semifinále play off