Jurčina poslal súpera do nemocnice, dostal trest do konca zápasu

(Autor: Twitter)
SITA|23. mar 2016 o 15:15

Zápas sa preňho skončil už v siedmej minúte. Milan Jurčina vletel do Francúza Jeana-Francoisa Bouchera, ktorý skončil v nemocnici a z ľadu museli čistiť krvavú škvrnu.

KOLÍN NAD RÝNOM. Slovenský hokejový obranca Milan Jurčina nedohral utorňajší zápas štvrťfinále play off nemeckej DEL v drese tímu Eisbären Berlín na ľade Kolína nad Rýnom. Už v siedmej minúte vletel do súboja iných dvoch hráčov s takou vehemenciou a neopatrnosťou, že poslal Francúza Jeana-Francoisa Bouchera do nemocnice.

Z ľadu museli čistiť krvavú škvrnu. Jurčina dostal trest 5+DKZ. Domáci dali počas presilovky prvý aj druhý gól. Napokon zvíťazili 4:0 a v sérii vyrovnali na 2:2.

Faul Jurčinu je vidieť na videu v odkaze v čase cca 00:52 min.

"Udialo sa to veľmi rýchlo. Ako väčšina ľudí som videl len výsledok," povedal k incidentu kouč hostí Uwe Krupp, citoval ho napríklad Bild.

"Zákrok na Boucharda bol škaredý. Chceli sme preňho vybojovať triumf," skonštatoval autor dvoch gólov Philip Gogulla.

Tridsaťdvaročný Jurčina načal tento súťažný ročník v chorvátskom Medveščaku Záhreb. Klub mu však nebránil v odchode do nemeckej metropoly po tom, ako skončil už v základnej časti KHL.

Odchovanec liptovskomikulášskeho hokeja Jurčina pôsobil v Záhrebe od leta 2015. Má za sebou aj anabázu v NHL, kde si obliekal dresy Bostonu, Washingtonu, Columbusu a New Yorku Islanders.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Jurčina poslal súpera do nemocnice, dostal trest do konca zápasu