Parádny obrat. Angličania v príprave zdolali Nemcov 3:2

Eric Dier (č. 4) práve rozhodol o výhre Anglicka na pôde úradujúcich majstrov sveta. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|26. mar 2016 o 19:50

Súhrny priateľských futbalových zápasov reprezentačných seniorských družstiev.

BRATISLAVA. Poľskí futbaloví reprezentanti nedali v sobotňajšom prípravnom zápase vo Vroclave žiadnu šancu hosťom z Fínska, keď ich deklasovali 5:0.

Na štadióne Miejski sa dvoma gólmi zaskveli Kamil Grosicki a Pawel Wszolek, ďalší pridal Filip Starzyňski.

"Orlica" sa dokázala presadiť aj v neúplnej zostave, kanonier Robert Lewandowski nastúpil až v 63. minúte za stavu 3:0, Jakub Blaszczykowski prišiel na ihrisko iba na záverečných päť minút.

V sobotňajšom šlágri asociačného programu úradujúci majstri sveta Nemci prehajdákali dvojgólový náskok a na Olympijskom štadióne v Berlíne prehrali s futbalistami Anglicka 2:3.

Zápas sa rovnako ako ďalšie prípravné duely začal minútou ticha na pamiatku obetí utorkových teroristických útokov v Bruseli.

Time for the anthems! #GERENG

Posted by Germany Football Team - Die Mannschaft on Saturday, March 26, 2016

Na ľavej strane obrannej formácie Albiónu dostal šancu Danny Rose, zadák Tottenhamu si tak odkrútil debut v reprezentačnom A-tíme.

Prvú vážnejšiu šancu si vytvorili Angličania, po hlavičke Garyho Cahilla však nedokázal Harry Kane včas zareagovať a zblízka minul nemeckú bránu.

Domáci hráči v prvom polčase držali loptu častejšie na svojich kopačkách a čoraz viac tlačili rivala pred jeho pokutové územie.

V 13. min. v neprehľadnej situácii najprv brankár Jack Butland zlikvidoval pokus Samiho Khediru a následne Marco Reus pálil tesne vedľa žrde.

V 27. min. Mario Gomez dokázal rozvlniť súperovu sieť, ale rozhodcovia neuznali jeho gól pre údajný ofsajd.

Zverenci trénera Joachima Löwa sa dočkali dve minúty pred prestávkou, keď sa Toni Kroos odhodlal spoza šestnástky k zakončeniu a jeho krásna strela zapadla presne k pravej žrdi - 1:0.

Germany 1-0 England # Kroos Great Goal

Germany 1-0 England # Kroos Great GoalJoin us Goals In HD

Posted by Goals In HD on Saturday, March 26, 2016

Pri zákroku sa zranil brankár Albiónu Butland, ktorého vyniesli na nosidlách, nahradil ho Fraser Forster.

Na začiatku druhého dejstva pohrdol šancou na vyrovnanie Jordan Henderson, ktorý po dobrej práci Dannyho Welbecka osamotený trafil jediného brániaceho hráča.

Prišiel tak trest, keď si Gomez nabehol na presný center kapitána Khediru a milimetrovou hlavičkou zvýšil na 2:0 pre Nemcov.

Odpoveď Anglicka bola okamžitá, Harry Kane potvrdil nos na góly, keď sa uvoľnil v šestnástke a napálil loptu k žrdi. Manuel Neuer v domácej bránke bol bez šance - 2:1.

Germany 2-1 England # Kane

Germany 2-1 England # KaneJoin us Goals In HD

Hostia zacítili šancu, začali sa tlačiť viac dopredu a v 75. minúte sa dočkali zaslúženého vyrovnania.

Po priamočiarej akcii Nathana Clynea prekonal Neuera drzou pätičkou striedajúci Jamie Vardy, ktorý bol na trávniku iba tri minúty.

Vardy neprestáva skórovať ani v reprezentačnom drese. Foto: SITA/AP

Germany 2-2 England # Vardy #Great Goal

Germany 2-2 England # Vardy #Great GoalJoin us Goals In HD

Zápas spel k dramatickému vyvrcholeniu.

V závere dezorientovaní Nemci kopili jednu chybu za chybou, Dele Alli ešte svoju príležitosť spálil, ale v nadstavenom čase si Eric Dier naskočil na rohový kop Hendersona a hlavičkou dokonal parádny obrat.

Strelec prvého anglického gólu Harry Kane (s ochrannou maskou) gratuluje Ericovi Dierovi k jeho presnému zásahu. Foto: SITA/AP

Tréner Roy Hodgson označil sobotňajšie víťazstvo v Berlíne za najlepšiu noc na lavičke Anglicka.

"Pred každým zápasom verím, že zažijem životný duel. Či to bola doteraz moja najlepšia noc na lavičke Anglicka? Prečo nie? Mužstvo ukázalo charakter, ale tiež kvalitu v rozohrávke, držaní lopty a pohybe. Som veľmi spokojný, že moji mladí hráči dokázali otočiť duel. Teší ma ich pokrok. Držme sa však pri zemi, musíme zostať pokorní. Pred nami je ešte dlhá cesta. Nemôžeme sa porovnávať s Nemcami. V predchádzajúcich rokoch dosiahli ďaleko viac ako my," vyhlásil Hodgson podľa portálu fourfourtwo.com.

"Nechcem prikladať veľký význam prípravným duelom, ale nie sme spokojní," skonštatoval kanonier Bayern Mníchov Thomas Müller.

"Viedli sme 2:0, no potom sme začali veľmi zle brániť. Nechali sme sa roztiahnuť po ihrisku a nevyhrávali sme osobné súboje," nadviazal záložník Realu Madrid Toni Kroos.

Nemci budú 29. mája v Augsburgu súperom Slovákov v príprave na kontinentálny šampionát.

Vo Viedni ďalší účastík EURO 2016 Rakúsko ukážkovo rozbehlo duel s Albánskom, keď už v 14. minúte viedlo po góloch Janka a Harnika 2:0, napokon však muselo o víťazstvo ešte tuho bojovať.

Lenjani totiž v 48. minúte znížil na rozdiel jedného gólu, ďalšie šance však už nezlomní Balkánci nedokázali dotiahnuť do konca.

Od 79. minúty navyše dohrávali bez vylúčeného Kaceho.

V ďalšom stretnutí Kazachstan vyhral nad Azerbajdžanom vďaka gólu Maksata Bajžanova z 8. minúty 1:0. Stretnutie sa hralo na neutrálnej pôde v tureckej Antalyi.

V Budapešti hrali Maďari v súboji s ďalšími účastníkmi ME Chorvátmi nerozhodne 1:1, keď na gól Maria Mandžukiča odpovedal v 79. minúte domáci Balász Dzsudzsák.

Góly: 79. Dzsudzsák - 30. Mandžukič

Magyarorszg-Horvtorszg 1-1 (0-1) Glszerzk: Mandzukic 29., illetve Dzsudzsk 79. #csakegytt #HUNCRO

Posted by MLSZ - Magyar Labdarúgó Szövetség on Saturday, March 26, 2016

Domov»Futbal»Reprezentácie»Parádny obrat. Angličania v príprave zdolali Nemcov 3:2