Hossa a Pánik si zahrajú play off. Chicago postúpilo ôsmy raz v sérii

Postup do play off NHL má istý už šesť tímov.

Marián Hossa gratuluje k víťaznému gólu spoluhráčovi Andrewovi Laddovi.(Zdroj: SITA/AP)
Zažite atmosféru FC Barcelona - Celta už od 260€ >>

NEW YORK. Hokejisti Chicaga si ôsmykrát v sérii zabezpečili účasť v play off NHL. Obhajcom trofeje sa to podarilo po víťazstve v noci na pondelok na ľade Vancouveru Canucks 3:2.

Rozhodujúci gól strelil dve a pol minúty pred koncom záverečnej tretiny Andreww Ladd, čerstvá posila tímu, ktorú Chicago získalo z Winnipegu výmenou za Slováka Marka Daňa.

Slovenskí útočníci Chicaga v zápase nebodovali. Marián Hossa odohral v prvom útoku s Jonathanom Toewsom a Laddom vyše 17 minút a dvakrát vystrelil na bránku súpera. Skúsenému 37-ročnému krídelníkovi stále chýbajú dva zásahy k pokoreniu hranice 500 gólov v NHL.

Jeho krajan Richard Pánik sa na súpisku nedostal.

Krásna akcia Chicaga na jeden dotyk.

"Každým zápasom sa naša súhra zlepšuje. Vieme, čo môžeme očakávať jeden od druhého," povedal Ladd na adresu Toewsa a Hossu.

Jeho Víťaznému gólu proti Vancouveru predchádzala skvelá ponuka od Toewsa, ktorý v nájazde dvoch na jedného prefíkane nezvolil prihrávku na Hossu, ale zadržal puk a našiel za sebou úplne voľného Ladda.

"Teším sa z toho, ako odohral niekoľko predchádzajúcich zápasov. Dáva do hry veľa energie a odmenou mu je niekoľko pre mužstvo dôležitých gólov," reagoval tréner Chicaga Joel Quenneville.

Chicago sa stalo šiestym tímom s istotou postupu do play off, z toho piatym v Západnej konferencii. Okrem neho si vo vyraďovacej časti zahrajú aj Dallas, St. Louis, Los Angeles a Anaheim. Vo Východnej konferencii je nateraz jediným tímom s istotou postupu do play off Washington.

Sidney Crosby rozhodol o víťazstve Pittsburghu na ľade New Yorku Rangers 3:2 po predĺžení. Pol minúty pred koncom predĺženia strelil svoj 32. gól v sezóne a Penguins sa v tabuľke Východnej konferencie priblížili k Rangers na rozdiel troch bodov.Pittsburgh vyhral ôsmy z ostatných deviatich zápasov.

Vancouver - Chicago 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)

Góly: 32. Burrows (Vey, Etem), 55. Bärtschi (Horvat, Etem) - 18. Fleischmann (T. van Riemsdyk, Ehrhoff), 46. Teräväinen (T. van Riemsdyk, P. Kane), 58. Ladd (Toews, Hjalmarsson)

Marián Hossa (Chicago) odohral 17:28 min, 2 strely

Carolina - New Jersey 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

Góly: 10. Hainsey (J. Staal, Slavin), 10. V. Rask (E. Lindholm, Faulk), 23. V. Rask (Skinner) - 47. Farnham, 48. Zajac (Pietila, Palmieri)

New York Rangers - Pittsburgh 2:3 po predĺžení (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 5. E Staal (Hayes, Fast), 23. E. Staal (Fast, Hayes) - 16. Cullen (Pouliot, Daley), 49. Kessel (Hagelin), 65. Crosby (Letang, Kessel)