Bystričania vyhrali aj druhý zápas, na ľade majstra zvíťazili 5:1

Ich vzájomný súboj je reprízou vlaňajšieho finále. Vstup do semifinálovej série zvládla lepšie Banská Bystrica. Prvý zápas na ľade Košíc vyhrala 3:1.

Jason Bacashihua žiaril v obidvoch zápasoch na ľade Košíc.(Zdroj: SITA)
Manchester United vs. Everton na Old Trafford >>

TIPSPORT LIGA - semifinále play off, druhý zápas:

Košice - Banská Bystrica 1:5 (1:3, 0:1, 0:1)

Góly: 8. Hrnka (Spilar, Cebák) - 5. Lunter (Handzuš), 9. Hvila, 11. Lamper (Zigo), 38. R. Tománek (Majdan, Bast), 60. Lunter (Bortňák, Handzuš)

Vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše: Deyl (Košice) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Kubuš - Kacej, Stanzel, 4780 divákov

Košice: T. Halász (11. M. Melicherčík) - Deyl, Dudáš, I. Jankovič, Cebák, P. Mikuš, Pavúk, Macejko - M. Bartánus, Suja, Bicek - P. Bartoš, Hrnka, Spilar - Tibor Varga, Češík, Lapšanský - J. Milý, Boltun, Hričina - D. Šoltés

Banská Bystrica: Bacashihua - I. Ďatelinka, Šmach, Roussel, Pujacs, Gründling, V. Čížek, I. Majeský, Sandgren - Majdan, Bast, Tománek - Hvila, Kytnár, Gillies - Matoušek, T. Zigo, Lamper - Bortňák, Handzuš, M. Lunter

/stav série 0:2/

KOŠICE. Hokejisti Banskej Bystrice potvrdili nedeľňajší triumf 3:1 na ľade Košíc a v pondelňajšom druhom súboji semifinále Slovnaft play-off Tipsport ligy 2015/2016 zvíťazili v Steel aréne presvedčivo 5:1.

V sérii vedú už 2:0 na zápasy.

Nasledujúce dve stretnutia sa 31. marca a 1. apríla uskutočnia pod Urpínom.

Hlasy po zápase:

/zdroj: RTVS/

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Máme za sebou ťažké zápasy, Košice v nich ukázali svoju silu. Vedieme 2:0, ale rozhodnuté zatiaľ nie je. V pondelok sme podali dobrý výkon. Snažíme sa rovnako hrať od začiatku play off, veď máme kvalitné všetky štyri útoky. Každý z nich dokáže dávať góly aj brániť. Dve víťazstvá z Košíc chceme potvrdiť aj doma, ale čakajú nás náročné stretnutia."

Rostislav Čada, tréner HC Košice: "Vývoj pondelňajšieho zápasu ovplyvnili naše chyby. Súper ich využil na tri góly a dostal sa do hernej pohody. Má kvalitnú obranu, ale s každou defenzívou sa dá vyrovnať a my sa musíme pripraviť na zápasy v Banskej Bystrici. Dôležitá teraz bude regenerácia. U súpera musíme hrať zodpovednejšie a dôraznejšie v obrane."

Michal Handzuš, útočník Banskej Bystrice: "Sme spokojní, ale sme iba v polovici cesty za tým, čo chceme dosiahnuť. Vieme, že doma nás čakajú ďalšie ťažké zápasy."

Roman Tománek, útočník Banskej Bystrice: "Sme spokojní, kto by nebol? Psychicky sme boli v pohode, ale do zápasu sme nešli s veľkými očami. Od prvej minúty do poslednej sme chceli hrať náš hokej. To sa nám aj podarilo. Teraz bude čas na regeneráciu a prípravu na ďalší zápas série."

Gabriel Spilar, útočník HC Košice: "Stav 0:2 na zápasy je hrôzostrašný, ale séria sa hrá na štyri víťazstvá. Teraz si oddýchneme a spravíme analýzu prvých dvoch duelov. Máme svoju silu a verím, že sa prejaví. V Banskej Bystrici nás čakajú ďalšie ťažké, možno ešte ťažšie súboje."

Online prenos

60. min - Košičania neuspeli ani v početnej výhode, namiesto toho v samom závere zápasu inkasujú piaty gól. Skóre na konečných 1:5 uzatvára svojim druhým gólom v stretnutí Lunter.

56. min - Košičania by sa mohli teraz pokúsiť zápas aspoň zdramatizovať. Po vylúčeniach Matoušeka a Gilliesa budú hrať 84 sekúnd v početnej výhode o dvoch hráčov.

51. min - Košičania sa snažia márne, Bystričania veľmi dobre bránia a smerujú aj za druhým víťazstvom na ľade súpera. Ostáva im posledných desať minút.

Jason Bacashihua čelí strele Petra Bartoša (v strede). FOTO - SITA/AP.

46. min - Bacashihua pokračuje vo fantastickom výkone, Košičania ho stále okrem gólu Hrnku z ôsmej minúty nevedia prekonať. V prvých dvoch tretinách čelil 25 pokusom, kým domáci Halász a následne Melicherčík iba desiatim.

41. min - Tretia tretina sa začala.

II. tretina

40. min - Druhá tretina sa skončila.

38. min - Banskej Bystrici dnes vychádza v ofenzíve naozaj takmer všetko. Obrana domácich tentoraz zabudla na Romana Tománka a Banská Bystrica vedie už o tri góly.

Vyravame 4:1. Gol Tomanek!!! Bystricaaaaaaaaa!

Posted by HC 05 Banská Bystrica on 28. marec 2016

33. min - Košičania zavreli svojho súpera v obrannej tretine, ale stav stretnutia sa nemení. Domáci nedokážu nájsť recept na výborného Bacashihuu.

27. min - Bacashihua exceluje! Prekonať ho nedokázal ani Hrnka. Banská Bystrica má tento zápas skvelo rozohraný, samozrejme, ani zďaleka nie je koniec. Ak ale včera brankár domácich Tomáš Halász hovoril, že to musí byť iné, zatiaľ nie je. Najmä z hľadiska efektivity.

24. min - Košičania naozaj mali v prvej časti hry navrch, potvrdzuje to aj pomer striel: 12-7. Bystričania však takmer polovicu premenili na gól. Na druhej strane, Bacashihua potvrdzuje, že je oporou v bráne svojho mužstva.

21. min - Druhá tretina sa začala.

I. tretina

20. min - Prvá tretina sa skončila.

17. min - Je to celkom paradox, lebo naozaj Košičania dnes hrajú ofenzívne veľmi aktívne, ale Bystričania zatiaľ vyťažili z minima maximum a domácim aspoň v prvej časti hry uštedrili lekciu z efektivity.

Jason Bacashihua žiaril v prvom zápase (na snímke). A darí sa mu aj v druhom. FOTO - TASR.

11. min - A ofenzívny hokej pokračuje. Po prihrávke Tomáša Ziga sa presadzuje Lamper a vyháňa Tomáša Halásza z brány. Na jeho miesto prichádza Melicherčík. Banská Bystrica vyhráva už 3:1.

9. min - Tak to je teda priebeh! Košičania sa tešili z vyrovnania len štyridsať sekúnd. Pohotovou odpoveďou vracia Banskej Bystrici vedenie Lukáš Hvila.

8. min - Banská Bystrica dlho neviedla. Košičania pokračovali v tlaku na bránu súpera a napokon sa pomerne skoro dočkali. O necelé tri minúty po góle hostí sa pred bránou najlepšie zorientoval Hrnka a vyrovnal.

5. min - Nedáš - dostaneš sa potvrdzuje hneď na úvod. Košičania mali dve dobré šance - Bacashihua musel zasahovať pri strelách Boltuna a Češíka. Vzápätí udrelo na opačnej strane, keď Halásza prekonal Lunter.

Lunter gooooool. Vyhravaame 1:0!

1. min - Zápas sa začal.

Pred zápasom

Pred zápasom - "Nevešiame hlavy. Poučíme sa z vlastných chýb a verím, že druhý zápas zvládneme lepšie my," hovoril v nedeľu pre agentúru TASR asistent trénera HC Košice Marcel Šimurda.

"Sme radi za prvé víťazstvo, ale nič to neznamená. V pondelok je nový deň a čaká nás ďalší ťažký duel," doplnil kouč Banskej Bystrice Vladimír Országh.

Banská Bystrica pod vedením Vladimíra Országha začala sériu lepšie. FOTO - TASR.

"Naše nedeňajšie víťazstvo vyplynulo aj z dobrej obrany. Zostávame však nohami na zemi, séria bude ešte dlhá," potvrdil útočník Banskej Bystrice Juraj Majdan.

Pred zápasom - Prvý duel na ľade Košíc zvládli lepšie hostia z Banskej Bystrice. Hoci prehrávali 0:1, výsledok tromi gólmi otočili a zvíťazili 3:1.

Pred zápasom - Vlani spolu bojovali o majstrovský titul, teraz sa stretávajú už v semifinále. Na najlepšie dva tímy uplynulej sezóny - obhajcov titulu HC Košice a hokejistov Banskej Bystrice - čaká druhý vzájomný zápas.

Úvodné vhadzovanie je v metropole východu na programe o 17. hodine.