Súper Slovenska na EURO 2016 Wales prehral na Ukrajine

Andrij Jarmolenko (vpravo) strieľa jediný gól zápasu.
Andrij Jarmolenko (vpravo) strieľa jediný gól zápasu. (Autor: TASR/AP)
TASR|28. mar 2016 o 22:06

Nastúpili bez svojej najväčšej hviezdy Garetha Balea. Futbalisti Walesu sa v prípravnom zápase na pôde Ukrajiny strelecky nepresadili a prehrali 0:1.

KYJEV. Futbalisti Walesu prehrali v pondelňajšom prípravnom medzištátnom zápase v Kyjeve s domácou Ukrajinou 0:1. Walesania budú 11. júna prvým súperom Slovenska v základnej skupine na EURO 2016.

Wales bez svojej najväčšej hviezdy Garetha Balea odohral na Ukrajine vyrovnaný zápas, ale ani raz sa proti precíznej domácej obrane nepresadil.

Prvú veľkú šancu mal v 13. minúte Lawrence, no po necelej polhodine hry udrelo na druhej strane - Andrij Jarmolenko dostal do šestnástky loptu po umne zahratom priamom kope a halfvolejom ju poslal za chrbát Hennesseyho.

V druhom polčase Wales zvýšil aktivitu, ale nestačilo to ani na vyrovnanie. Pjatov v bránke domácich si udržal čisté konto.

PRÍPRAVNÝ ZÁPAS - Kyjev:

Ukrajina - Wales 1:0 (1:0)

Gól: 28. Jarmolenko

Zostava Walesu: Hennessey - Gunter, Taylor (72. Henley), Blake, Chester - A. Williams (65. Richards), Allen, Huws (79. Ledley), J. Williams (61. MacDonald) - Lawrence (72. Bradshaw), Church (61. Vokes)

Ďalšie prípravné zápasy:

TA'QALI/MALTA

Andorra - Moldavsko 0:1 (0:1)

Gól: 45.+ Armas

MARBELLA/Šp.

Lichtenštajnsko - Faerské ostrovy 2:3 (0:2)

Góly: 74. Gubser, 90.+ Wolfinger - 6. B. Olsen, 44. Edmundsson, 58. Holst

BELFAST

Severné Írsko - Slovinsko 1:0 (1:0)

Góly: 41. Washington

Domov»Futbal»Reprezentácie»Súper Slovenska na EURO 2016 Wales prehral na Ukrajine