Nové Zámky v dvanásťgólovom zápase zdolali Piešťany

Nové Zámky porazili Piešťany a bojujú o extraligu.
Nové Zámky porazili Piešťany a bojujú o extraligu. (Autor: SITA)
TASR|1. apr 2016 o 20:58

Presvedčivým víťazstvom na domácom ľade si Nové Zámky upevnili prvé miesto v tabuľke.

NOVÉ ZÁMKY. Hokejisti HC Mikron Nové Zámky zvíťazili v piatkovom stretnutí 9. kola play-out Tipsport ligy nad hráčmi ŠHK 37 Piešťany 8:4.

Úvodný gól domácich strelil v 8. min počas presilovej hry Marek Dubec.

Hostia zvrátili nepriaznivý vývoj duelu presnými zásahmi Jozefa Tibenského a Martina Belluša v 11. a 16. min prvej hracej časti. Do jej konca sa ešte podarilo presadiť Tomášovi Törökovi, ktorého gól znamenal vyrovnanie na 2:2.

Nové Zámky v druhej tretine prevzali kontrolu nad zápasom tromi zásahmi, keď sa postupne presadili Ján Zlocha, Erik Čaládi a Petr Kousalík.

V 39. min ešte znížil vedenie domácich krídelník "havranov" Jakub Ručkay.

Michal Hudec (uprostred hore) tvrdo bránený obrancami Piešťan. FOTO - SITA

Gólové hody pokračovali i naďalej. Jozef Tibenský svojím druhým presilovkovým gólom zo 47. min znížil na 4:5 z pohľadu hostí, ale o dve minúty neskôr zvýšil stav na rozdiel dvoch gólov pre Novozámčanov Adam Havlík.

Konečnú podobu výsledku dal počas oslabenia v 59. min domáci hráč Martin Frolík.

Nové Zámky si piatkovým triumfom udržali prvé miesto v priebežnej barážovej tabuľke. Nasledujúce 10. kolo play-out Tipsport ligy medzi Bardejovom a Piešťanmi je na programe v nedeľu 3. apríla, duel odohrajú v Bardejove.

Nové Zámky - Piešťany 8:4 (2:2, 3:1, 3:1)

Góly: 8. Dubec (Havlík), 18. Török (Zlocha), 24. Zlocha (Török, Korytko), 29. Čaládi (Podstavek, Opalek), 36. Kousalík (L. Novák), 49. Havlík (Opalek), 54. Frolík (Ďurčo, Podstavek), 59. Hegyi (L. Novák) 11. Tibenský (Zálešák, S. Saliji), 16. Belluš (S. Saliji, Nechala), 39. Ručkay (S. Saliji, Belluš), 47. Tibenský (Kotaška, Zálešák).

Rozhodovali: D. Konc, Lokšík Kacej, Stanzel, vylúčení: 7:6 na 2 min., presilovky: 3:3, oslabenia: 1:0, 3128 divákov

zostavy:

HC Nové Zámky: J. Chovan (Kristín) Ďurčo, M. Chovan, Kousalík, Baron, Reichel, Opalek, Hrudík, Korytko Podstavek, Čaládi, Frolík Havlík, M. Hudec, L. Novák Török, Zlocha, Dubec Tábi, Hegyi, Fábry

ŠHK 37 Piešťany: Rybár (Nagy) Nechala, Trefný, Filip, Brancis, Hluch, Kotaška Ručkay, S. Saliji, Belluš Zálešák, Tomčák, Tibenský Šimíček, Tvrdoň, Hrehorčák Kučera, Hudec, Valo