Súpera udrel hokejkou po tvári. Hossov spoluhráč spoznal trest

(Autor: Twitter)
SITA|2. apr 2016 o 11:29

V základnej časti si už nezahrá a vynechá aj úvodný duel 1. kola play off. Obranca Chicaga Blackhawks Duncan Keith dostal za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou trest na šesť zápasov.

NEW YORK. Obranca klubu zámorskej hokejovej NHL Chicago Blackhawks Duncan Keith dostal trest na šesť stretnutí za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou počas utorňajšieho zápasu na ľade Minnesoty Wild.

Obeťou Keithovho zákroku sa v prvej tretine stal útočník súpera Charlie Coyle. Zadák Blackhawks inkasoval od rozhodcov trest do konca duelu.

Keith si už odsedel piatkový víťazný súboj svojho mužstva na ľade Winnipegu Jets (5:4 po predĺžení). Chýbať bude tiež v zostávajúcich štyroch stretnutiach Chicaga v základnej časti a aj v prvom zápase 1. kola play off Západnej konferencie.

Spoluhráčovi Mariána Hossu a Richarda Pánika Keithovi počas absencie strhnú z príjmu 148 883 amerických dolárov. Informoval oficiálny web NHL.