Zvolen nezopakoval dobrý výkon zo stredy. Nitra vyhrala jednoznačne 5:2

Nitra trestala chyby Zvolena v obrane.

Juraj Jurík (vpravo) sa snaží prekonať skvele chytajúceho brankára Nitry Michala Valenta v prvom semifinálovom zápase.(Zdroj: TASR)

TIPSPORT LIGA 2015/2016 - semifinále play off, tretí zápas:

Zvolen - Nitra 2:5

Góly: 15. Brendl (Semorád), 42. L. Jurík (J. Jurík) - 8. Macík (Stloukal, Štefanka), 17. Slovák (Blackwater), 20. Laliberté, 26. Kutálek (Ručkay), 33. Ručkay (Podhradský)

Rozhodujú: V. Baluška, R. Lauff – M. Korba, T. Rovenský

Zvolen: Baroš – Bagin, Pokovič, Krejči, Andersons, Habšuda, Juraško, Demiters, Hataš – Semorád, Brabenec, Puliš – Obdržálek, L. Jurík, J. Jurík – Brendl, Mráz, Klhufek – Ďaloga, Fekiač, Škvaridlo

Nitra: Valent – Milam, Ordzovenský, Podhradský, Mezei, Baker, Kuzma, König, Piačka – Laliberté, Slovák, Blackwater – Ručkay, Beca, Kutálek – Macík, Štefanka, Stloukal – Bajtek, Bene, Pupák

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v sobotňajšom treťom dueli semifinálovej série Slovnaft play-off Tipsport ligy 2015/2016 na ľade HKM Zvolen vysoko 5:2 a vedú 2:1 na zápasy.

Gólový účet stretnutia otvorili v 8. min hostia úspešným zásahom Radoslava Macíka.

HKM Zvolen bol aktívny, no len veľmi málo efektívny. FOTO - SITA

Domáci vyrovnali zásluhou Pavla Brendla.

Potom "corgoni" ovládli zápas zásahmi Mareka Slováka a Davida Lalibertého z konca prvej tretiny a následne v druhej gólmi Tibora Kutálka a presilovkovom teči Henricha Ručkaya viedli už 5:1.

Medzitým v 26. min domáci vystriedali v bránke Samuela Baroša, ktorého nahradil Igor Cibuľa.

Do poslednej časti nastúpil Zvolen aktívnejšie, z čoho vyplynul druhý gól "bryndziarov" z hokejky Lukáša Juríka v 42. min.

Henrich Ručkay má na konte jeden gól a jednu asistenciu. FOTO - SITA

Do konca zápasu sa už skóre nezmenilo, Nitra sa teší z druhého víťazstva v semifinálovej sérii.

Štvrté stretnutie je na programe v nedeľu 3. apríla o 17.00 h opäť vo Zvolene.

Hlasy (zdroj: RTVS):

Josef Turek (tréner Zvolena): "Priebeh zápasu sa nám príliš nepodaril, dostali sme šťastné góly, ale Nitra šla šťastiu oproti. Hosťom výborne zachytal Valent, Samuelovi Barošovi to dnes veľmi nevyšlo. Zajtra bude nový zápas a verím, že im to vrátime."

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): "Dnes tam bolo viac disciplíny z našej strany oproti predošlým zápasom. Góly, ktoré sme dostávali, boli po chybách, čo pramenili z nedostatku disciplíny. Dnes musím vyzdvihnúť našu úžasnú produktivitu."

Michal Valent, brankár Nitry: "Hrali sme parádne, vieme, kde je naša sila. Super, že sme vyhrali, nezľakli sme sa súpera. K neplatnému gólu pre posunutú bránku - ja som to neriešil, rozhodol o tom rozhodca. Zajtra hráme ťažký zápas, dnes sa zregenerujeme a ideme ďalej."

Online prenos

III. tretina

60. min: Zápas sa skončil. Efektivita Nitry a nedôslednosť Zvolena rozhodli o tom, že Nitra si nesie zo Zvolena veľmi dôležité víťazstvo 5:2.

55. min: Nitra prežila aj túto presilovku. Zvolen početnú výhodu nevyužil a čas zdramatizovať zápas sa mu zmenšuje.

53. min: Na ihrisku sa strhla mierna šarvátka. Jediným potrestaným hráčom sa stáva Marek Slovák z tímu Nitry, ktorý podľa rozhodcov bitku začal. Zvolen bude hrať presilovku.

50. min: Opäť sa vylučovalo a opäť za tým bol hráč Nitry. Dvojminútový trest si pôjde odsedieť na trestnú lavicu Henrich Ručkay za seknutie.

47. min: Na ľade je opäť plný počet hráčov, Nitra prečkala oslabenie bez úhony.

Janis Andersons (vľavo) uniká Jurovi Štefankovi z tímu Nitry. FOTO - SITA

45. min: Aktívna hra Zvolena prináša ovocie. Štefanka hákoval útočiaceho hráča Zvolena a pôjde si sadnúť na dve minúty na trestnú lavicu.

42. min: Zvolen dáva gól. Nitrania nechali Lukáša Juríka samého pred bránou a ten aj s prispením šťastia prestrelil brankára Valenta. 2:5.

III. tretina sa začala.

II. tretina

40. min: II. tretina sa skončila. V nej strielali gól iba Nitrančania, Zvolen prežíva veľmi frustrujúci zápas. Keď sa v poslednej časti zápasu nepozviechajú a nezačnú hrať efektívnejšie, môžeme sa dočkať debaklu.

38. min: Zvolen bude hrať presilovku 5 proti 3. Za Macíkom putuje na trestnú lavicu Mezei za nedovolené bránenie.

36. min: Na trestnú lavicu ide strelec prvého gólu Macík. Po kontre Lalibertého sa však bude konať trestné strielanie pre faul Juraška na prenikajúceho Nitrana. Laliberté trestné strielanie nevyužil, brankár Cibuľa ani nemusel zasahovať. Stav preto zostáva nezmenený.

36. min: V podstate každá útočná akcia Nitry je nebezpečná. Šiestym gólom mohla skončiť aj strela Becu, Cibuľa si však tentokrát svätynu ubránil.

Hokejisti Nitry sú omnoho efektívnejší, zatiaľ čo na hráčoch Zvolena je viditeľná frustrácia z nepremenených šancí. FOTO - SITA

33. min: Nitra využila presilovku, keď Henrich Ručkay úspešne tečoval strelu Podhradského. Zvolen prežíva veľmi zlý zápas, Nitra je mimoriadne efektívna.

31. min: Kamil Brabenec oslabuje svoj tím. Na trestnú lavicu ide za podrazenie a výrazne tým pomáha Nitre.

26. min: Ďalší smolný gól v sieti Zvolenu. Tibor Kutálek vo vzduchu tečoval strelu Henricha Ručkaya a vyhnal tak brankára Baroša na lavičku. Strieda ho Cibuľa.

25. min: Bajtek sa vrátil na ľad. Nitra prežila oslabovku bez inkasoveného gólu.

23. min: Na trestnú lavicu ide Filip Bajtek za nedovolené bránenie v hre. Zvolen má tak šancu zvrátiť nepriaznivý stav.

Začala sa II. tretina

I. tretina

20. min: V poslednej sekunde I. tretiny to Laliberté zasunul medzi betóny brankára Baroša a zvyšuje vedenie Nitry nad Zvolenom 3:1. Tým sa aj skončila I. tretina.

18. min: Vylučovalo sa dvakrát. Najprv si išiel posedieť Nitran Henrich Ručkay, následne ho o niekoľko sekúnd nasledoval aj Brabenec v drese Zvolenu a pomer hráčov na ihrisku je preto opäť vyrovnaný.

17. min: Nitra opäť vedie. Chybu Zvolena v strednom pásme potrestal Slovák, ktorý po Blackwaterovej asistencii so šťastím prekonal Baroša. 2:1.

15. min: Zvolen vyrovnal! Domácich fanúšikov potešil Brendla, ktorý na dvakrát zasunul puk do bránky po peknej krížnej prihrávke faulovaného Jana Semoráda.

12. min: Nehrá sa v takom tempe, ako sme očakávali. Hra sa príliš kúskuje. Zvolen je aktívnejší, no k šanciam sa nedokáže dostať cez kompaktnú obranu Nitry.

9. min: Na druhej strane mohla Nitra skórovať v oslabení už druhýkrát. Kutálek mieril medzi Barošove betóny, ten však neinkasoval.

9. min: Zvolen okamžite vyrovnal. Brankár Valent však posunul svoju svätyňu ešte predtým, než puk prešiel bránkovou čiarou, situáciu teda posudzoval videorozhodca. Rudolf Lauff ukázal do stredu ihriska, takže gól neplatil.

8. min: Petr Stloukal sa dostal k puku po vyhratom buly, no zakončiť sa podarilo až Macíkovi, ktorý z tesnej blízkosti prekonal Samuela Baroša. Nitra vedie 1:0.

5. min: V prvých minútach sú aktívnejší domáci hokejisti, ktorí zamestnávajú Michala Valenta. Najprv nebezpečne pálil Jan Semorád a teraz musel nitriansky brankár kryť tvrdú strelu Juraja Juríka.

2. min: Ako prvý bol v permanencii zvolenský brankár Samuel Baroš, ktorý zlikvidoval beckhandový pokus Radoslava Macíka.

Zápas sa začal.

Pred zápasom

Pred zápasom: HKM Zvolen hrá semifinále play off opäť po dvoch rokoch. Domáci budú v psychickej výhode, pretože dokázali poraziť Nitru na jej ľade.

"Pokúsime sa nadviazať na náš stredajší výkon. Cieľ, ktorý sme si dali pred cestou na dvojzápas do Nitry, sme splnili, teraz chceme dvakrát triumfovať doma," povedal pred zápasom strelec rozhodujúceho gólu v stredajšom zápase Daniel Krejči.

Po dvoch rokoch máme doma semifinále a chceme sériu nakloniť na svoju stranu. Dajme zajtra do smútku Nitru. Stretneme sa na zimáku a ... ZVOOOLEN!!! Modro-červení bojovníci to potrebujú!

Posted by HKM ZVOLEN on 1. apríl 2016

Potvrdzuje to aj fantasticky chytajúci brankár Zvolena Samuel Baroš: "Našim cieľom je dvakrát doma vyhrať, aby sme sériu napokon ukončili v Nitre."

Pred zápasom: Po stredajšom úspešnom zápase mohli byť spokojnejší zástupcovia Zvolena, keď gólom Krejčího v predĺžení vyrovnali semifinálovú sériu na 1:1:

"My sme podali lepší výkon ako v utorok, aj keď na začiatku sme opäť ťahali za kratší koniec. Bol to nádherný zápas z obidvoch strán, obaja brankári podali nadštandardný výkon a podržali svoje tímy," povedal po zápase asistent trénera HKM Andrej Podkonický.

Prvé dva semifinálové zápasy sa hrali v Nitre

Pozitívne zápas hodnotil aj kouč domácich Nitranov Antonín Stavjaňa, ktorý si myslí, že o postupe do finále rozhodnú detaily.

"Nás mrzí, že sme neuhrali druhé víťazstvo. Hokej bol vyrovnaný, ofenzívny. Myslím si, že všetky zápasy budú takéto vyrovnané. Ťažko sa už môžeme so Zvolenom niečím prekvapiť. Hráči sa detailne poznajú, takže to bude hlavne o vôli," vyhlásil po stredajšom zápase Stavjaňa.

Pred zápasom: V základnej časti boli Nitra a Zvolen tímami s najväčším počtom gólov. Nitra ich dala stošesťdesiat, Zvolen ešte o jedenásť viac. V úvodných dvoch semifinálových zápasoch padol opäť veľký počet gólov - desať. Z nich dala Nitra šesť a Zvolen štyri.

Pred zápasom: V základnej časti hokejisti Nitry nezdolali na vlastnom štadióne Zvolen ani raz. Prvýkrát sa im to podarilo až v úvodnom zápase semifinále play off. V utorok triumfovali presvedčivo 4:1.

Na druhý deň však Zvolen hral omnoho lepšie a po predĺžení Nitranov porazil 3:2.

O svoje prvé domáce semifinálové víťazstvo zabojuje Zvolen v sobotu. Tretie stretnutie série sa začína o 17. hodine.