Rajičová sa zlepšila o dve miesta a vytvorila si osobné maximum

Nicole Rajičová dosiahla svoje najlepšie umiestnenie na MS. (Autor: TASR/AP)
TASR|3. apr 2016 o 07:40

Po krátkom programe figurovala na pätnástej pozícii, čo bolo aj jej doteraz najlepšie umiestnenie na svetovom šampionáte. Vo voľnej jazde sa však Nicole Rajičová zlepšila a skončila trinásta.

BOSTON. Slovenská krasokorčuliarka Nicole Rajičová obsadila na svetovom šampionáte v Bostone konečnú trinástu pozíciu, čo je jej najlepší výsledok na tomto fóre v kariére.

Titul majsterky sveta ukoristila len šestnásťročná Ruska Jevgenija Medvedevová, ktorá na striebornú pozíciu odsunula domácu Američanku Ashley Wagnerovú. Bronz získala ďalšia Ruska Anna Pogorilá.

Rajičová od rozhodcov dostala za voľnú jazdu 116,49 bodov a len o pol bodu zaostala za svojim rekordom z minuloročnej Skate America.

Celkovo si však spolu s krátkym programom, v ktorom skončila pätnásta, vytvorila nové osobné maximum 173,05 bodov.

Zverenkyňa trénera Igora Krokavca a otca Tomislava Rajiča v januári na ME v Bratislave obsadila dvanáste miesto. Teraz v Bostone potvrdila príslušnosť k svetovej špičke. O dve priečky si vylepšila pätnástu priečku z minulého roka na majstrovstvách sveta v Číne.

Nová svetová šampiónka Medvedevová išla do voľných jázd z tretej pozície po krátkom programe, ale predviedla výborné predstavenie.

Zaň dostala od rozhodcov 150,10 bodov, čím prekonala svetový rekord Juhokórejčanky Yu-na Kim zo ZOH 2010.

Medvedevová vyhrala aj tohtosezónne finále Grand Prix ISU a na majstrovstvách Európy v Bratislave tiež suverénne triumfovala.

Medvedevová zo siedmich štartov v ročníku 2015/2016 našla premožiteľku iba raz. Na novembrovom podujatí Rostelekom Cup ju zdolala krajanka Radionovová.

"Ešte stále si veľmi neuvedomujem, aký úspech som vo svojom živote dokázala," povedala približne hodinu po skončení ženskej súťaže Medvedevová.

"Myslím si, že mi chvíľu potrvá, kým mi úplne dôjde, že som majsterkou sveta. Musím si to všetko prežiť a vychutnať."

Medvedevová dosiahla ďalší skvelý úspech. FOTO - SITA/AP.

Aktuálnu sezónu odštartovala začiatkom októbra triumfom na bratislavskom Memoriáli Ondreja Nepelu. O tri týždne neskôr zvíťazila aj v Milwaukee na Americkej korčuli.

Potom prišlo druhé miesto v Moskve, víťazstvo na finálovom podujatí ISU Grand Prix v Barcelone, národnom šampionáte v Jekaterinburgu, majstrovstvách Európy v Bratislave a v sobotu aj na majstrovstvách sveta v Bostone.