Trenčín vyhral v Zlatých Moravciach 2:0

Domáci Šimon Kupec (č. 32) uniká Mitchellovi Stuartovi Schetovi z AS Trenčín. Obaja hráči sa prezentovali v zápase kvalitným výkonom, spokojnejší však mohol byť hosťujúci legionár. (Autor: TASR)
TASR|3. apr 2016 o 23:02

Oba góly úradujúceho slovenského majstra strelili holandskí legionári.

FORTUNA LIGA - 25. kolo:

ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín 0:2 (0:1)

Góly: 33. Koolwijk, 83. Schet

Rozhodoval: Glova, ŽK: Majkič, Orávik, Karlík - Lawrence, 1518 divákov

ViOn: Kováč - Majkič, De Souza, Tipurič, Kupec - Karlík, Bariš (74. Krznarič) - Orávik, Školnik (53. Perišič), Gešnábel - Cebara (88. Kuzma)

Trenčín: Šemrinec - Kleščík, Skovajsa, Lawrence, Madu - Schet (87. Bala), Koolwijk, Rabiu (75. Holúbek), Kalu (68. Guba) - Bero, van Kessel

ZLATÉ MORAVCE. Od úvodných minút sa hralo podľa trenčianskych nôt. Už v 3. minúte Bero posunul na Rabiu, ktorý z 11 metrov preloboval nielen Kováča ale aj bránu.

V 19. minúte Koolwijk rozohral štandardnú situáciu, Skovajsovu prudkú strelu z hranice 16-tky Kováč kryl.

Domáci hrali z hlbokého defenzívneho bloku a čakali na brejkové príležitosti. V 29. minúte im jedna taká vyšla, keď parádna akcia po osi Oravik - Ceba - Gešnábel, ktorý sa rútil sám na bránu avšak namieril iba do Šemrinca.

Do vedenia išli hostia v 33. minúte, keď Koolwijk z priameho voľného kopu prekonal Kováča - 0:1.

Skóre sa mohlo meniť v 36. minúte, Rabiu obišiel aj Kováča, na bránkovej čiare však v poslednej chvíli odvrátil Kupec.

Ibrahim Rabiu mohol poslať hostí do dvojgólového vedenia, na poslednú chvíľu však zabránil gólu ľavý obranca ViOnu Kupec (vpravo). Foto: TASR

Vzápätí sa sám pred Kováčom ocitol van Kessel, no v koncovke zlyhal. Vyrovnanie mohla priniesť 45. minúta, keď Tipuričova strela z priameho voľného kopu opečiatkovala iba brvno Šemrincovej brány.

Do druhého dejstva vstúpili domáci odvážnejšie. V 57. minúte si vymenili loptu Orávik s Kupcom, na ktorého center si šikovne vyskočil Cebera, ktorého hlavička len tesne minula ľavú žrď Šemrincovej brány.

Po hodine hry mohlo byť vyrovnané, keď Majkič vysunul Perišiča, ktorého gólovú strelu Šemrinec končekmi prstov vytesnil na rohový kop.

V 72. minúte pohrozili hostia, Madu prihral Rabiovi, ktorého strela z 12 metrov len tesne preletela nad Kováčovu bránu.

Na opačnej strane Orávik rozohral štandardnú situáciu, keď Souzovej hlavičke chýbali decimtere.

V 82. minúte sa v dobrej pozícii ocitol Schet, z otočky mieril tesne nad. Už o minútu van Kessel vnikol do pokutového územia, na opačnej žrdi našiel osamoteného Scheta, ktorý bez problémov zasunul loptu za Kováčov chrbát.

V závere si Trenčín víťazstvo ustrážil a po zásluhe si odnáša tri body.

Fortuna liga, 25. kolo...ViOn Zlat Moravce - AS Trenn 0:2 (85. min) Gl AS Trenn, gl Mitchell Schet (83. min)

Posted by AS Trenčín on Sunday, April 3, 2016

Hlasy:

Libor Fašiang (tréner ViOnu): "Do stretnutia sme išli s cieľom potrápiť súpera, na ktorého strane bola jednoznačná kvalita. Mali sme svoje príležitosti, škoda, že sme nedokázali aspoň jednu využiť. Súper mal dostatok príležitostí, dal dva góly a zaslúžene vyhral."

Martin Ševela (tréner Trenčína): "S výsledkom ysme spokojní, podarilo sa nám streliť dva góly a žiadny neinkasovať. Mrzia ma však straty koncentrácie v niektorých momentoch stretnutia. Dnes sme mali dostatok šancí, avšak mrzí ma nízka efektivita, musíme si rozobrať, že či v určitých momentoch sa jednalo o podcenenie súpera, alebo v tom bolo niečo iné."

Domov»Futbalnet»Trenčín vyhral v Zlatých Moravciach 2:0