Zvolen vyhral v Nitre 5:2 a má finálový mečbal

Fanúšikovia Nitry patria medzi najlepších v lige. V dnešnom zápase ich miláčikovia ťahali na ľade za kratší koniec. (Autor: TASR)
Sportnet|5. apr 2016 o 17:03

Oba nepárne duely vyhrali Nitrania, naopak v zápasoch č. 2 a 4 triumfovali pre zmenu hokejisti Zvolena. Dnes však v Nitre táto postupka prestala platiť.

TIPSPORT LIGA 2015/16 - semifinále play off, piaty zápas:

HK Nitra - HKM Zvolen 2:5 (1:3, 1:1, 0:1)

Góly: 11. Stloukal (Macík, J. Štefanka), 36. Kutálek (Milam, Laliberté) - 8. P. Zuzin (Semorád, Juraško), 9. Klhůfek (B. Mráz), 11. Obdržálek (T. Klíma), 33. Obdržálek (T. Klíma), 60. Puliš

Rozhodovali: Jonák, Müllner - Výleta, Šefčík, vylúčení: 10:7, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:1, 3380 divákov

Nitra: Valent – Ordzovenský, Milam, Mezei, Podhradský, Milo, Baker, Piačka, Kuzma – Blackwater, Slovák, Laliberté – Kutálek, Beca, H. Ručkay – Stloukal, Štefanka, Macík – Pupák, Bene, Bajtek

Zvolen: Baroš – Juraško, Demiters, Andersons, Pokovič, Habšuda, Fekiač, Hataš, Misenev – Puluš, Zuzin, Semorád – Škvaridlo, Klíma, Obdržálek – Brendl, Mráz, Klhůfek – Žilka, Jurík, Ďaloga

/aktuálny stav série: 2:3/

NITRA. Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v utorok v piatom zápase semifinále Tipsport Ligy 2015/16 v Nitre 5:2 a v sérii na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 3:2.

Zápas číslo šesť je na programe vo štvrtok 7. apríla.

Hlasy:

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): "I keď sme mali optimálne podmienky na to, aby sme uspeli, to znamená kompletnú zostavu, už vstup do stretnutia nebol v takom formáte ako si predstavujeme. Keby sme hrali tak, ako posledných dvadsať minút, tak by ten výsledok takýto byť nemohol. Tie tri góly to bola taká kumulácia chýb, ktorá nás stála tento zápas."

Andrej Podkonický (asistent trénera Zvolena): "Ďakujem chalanom za výkon, ktorý dnes predviedli, každý jeden vydal zo seba všetko. Museli sme kvôli zraneniam pomiešať zostavu a dnes nám to vyšlo. Musíme taký istý bojovný výkon predviesť aj doma a pokúsiť sa to ukončiť."

Priebeh:

Stretnutie začali výborne hostia, keď v polovici prvej tretiny viedli už 3:0. V 8. minúte využili presilovú hru, Juraško nahodil puk pred Valenta a Peter Zuzin zblízka otvoril skóre.

O 39 sekúnd prenechal Mráz v tandeme puk Klhůfekovi a ten z ľavého kruhu prepálil nitrianskeho brankára.

V 11. minúte sa skupina zvolenských divákov radovala opäť, hostia šli vo vlastnom oslabení do úniku a Obdržálek pridal aj tretí gól do siete Valenta.

Domáci však po 32 sekundách znížili v presilovej hre, keď sa po Macíkovej prihrávke strelecky presadil Stloukal.

V druhej tretine sa Nitrania snažili streliť kontaktný gól, no bezúspešne, naopak, v 33. minúte skórovali Zvolenčania, keď sa po zaváhaní domácej obrany dostal k puku nekrytý Obdržálek a poslal puk do odkrytej časti nitrianskej brány.

V 36. minúte sa odohrala zaujímavá situácia, keď Nitran Kutálek skóroval, rozhodca signalizoval poradu s videorozhodcom a následne skóroval hosťujúci Brendl.

Videozáznam potvrdil gól Nitry, a tak sa Zvolenčania radovali predčasne.

V tretej časti zápasu videli diváci súboj nitrianskeho útoku s brankárom hostí Barošom, ale bez gólového efektu, navyše 21 sekúnd pred koncom pri powerplay poslal puk do prázdnej nitrianskej brány Puliš, a tak Zvolen zvíťazil a ujal sa vedenia v sérii 3:2.

Online prenos:

III. tretina

60. min: Koniec zápasu. Zvolenčania získavajú po kvalitnom výkone tretie víťazstvo v sérii. V Nitre zvíťazili hokejisti HKM 5:2 a už o dva dni budú môcť pod Pustým hradom spečatiť svoj postup do finále.

60. min: Je rozhodnuté. V čase 59:41 dáva piaty zvolenský gól do prázdnej brány Radovan Puliš.

58. min: Posledných 120 sekúnd do konca. Zvolen smeruje za treťou výhrou v sérii.

54. min: Michal Valent drží domácich nad vodou. Doslova brankárska hitparáda zákrokov muža v nitrianskej bráne znemožňuje Zvolenu definitívne rozhodnúť tento duel.

54. min: Za napadnutie putuje na trestnú lavicu ďalší Nitran, konkrétne Mezei. Zvolen bude mať vyše minútu početnú výhodu 5-3.

53. min: David Laliberté oslabuje dvojminútovým trestom domáce družstvo.

52. min: Famózny zákrok domáceho brankára Valenta! Hokejkou znemožnil skórovať českému legionárovi Pavlovi Brendlovi. Strážca nitrianskej svätyne dôsledne dohral akciu až do samého konca.

50. min: Na strely vedie domáci tím 28:25, na góly však vedú hostia.

48. min: Baroš naďalej svojimi dobrými zákrokmi znechucuje domácich útočníkov. Opäť zakombinovala dvojica Kutálek - Slovák, pričom znova zasiahol zvolenský brankár.

43. min: Nitra sa snaží zvýšenou aktivitou o tretí gól, hostia hrozia nebezpečnými brejkmi.

41. min: Začala sa posledná tretina zápasu.

II. tretina

40. min: Koniec druhej tretiny. Nitranom gól dodal energiu, na predĺženie však musia streliť ešte minimálne dva presné zásahy.

36. min: V Nitre sa dejú veci! Domáci hrali presilovku výborne a vynútili si veľký tlak. Kutálkova bomba rozjasala domácu lavičku aj tribúny. Rozhodca naznačil, že sa bude telefonovať. Medzitým však na druhej strane skórovali Zvolenčania, keď sa presadil Mráz. V tom čase bežala 37. minúta stav bol 1:5. Zvolenský gól však mohol byť znegovaný, pokiaľ by hlavný rozhodca uznal Kutálkov gól. Tak sa napokon aj stalo. Puk po strele domáceho hokejistu saodrazil od zadnej vnútornej žŕdky Barošovej bránky a Nitrania tak znížili na 2:4. Navyše časomiera sa posunula o pár sekúnd do času, kedy dal Kutálek teraz už regulárne uznaný gól.

34. min: Nitra bude mať výhodu dvojminútovej presilovky.

33. min: Zvolenčania vedú znova o tri góly. "Bryndziari" využili ďalšiu presilovú hru. Gólu však predchádzalo nešťastné vyhodenie puku Podhraského, ktorý nastrelil jedného zo Zvolenčanov, pričom puk sa odrazil priamo k Obdržálkovi. Gólman Nitry Valent bol však absolútne dezorientovaný a za pukom sa obzeral na druhú straanu. Nestihol tak reagovať na Obdržálokovo zakončenie, ktorý strieľal vlastne do odkrytej brány.

29. min: Na lavicu hanby smeruje za hákovanie Marek Slovák. Zvolen bude hrať dvojminútovú presilovku.

25. min: Marek Slovák mal výbornú príležitosť znížiť, keď ho našiel výbornou prihrávkou spoza bránky Kutálek. Samuel Baroš však vytiahol famózny zákrok lapačkou.

23. min: Na trestnú lavicu putuje Zvolenčan Puliš, domáci budú hrať presilovku.

21. min: Začala sa druhá dvadsaťminútovka.

I. tretina

17. min: Hostia výhodu o dvoch, ako ani o jedného hráča nevyužili. Stav ostáva nezmenený.

15. min: Presilovku o dvoch mužov si zahrajú aj Zvolenčania. Bude trvať 49 sekúnd, pokiaľ by samozrejme hostia neskórovali.

11. min: Hektický priebeh pokračuje. Nitra využíva presilovku 5:3. Presadil sa Petr Stloukal v čase 10:36.

11. min: Nitra však bude aj napriek nepriaznivému stavu 0:3 ďalšiu presilovku. Aktuálne budú hráči na ľade v pomere 5-3.

11. min: Diváci v Nitre sa nestíhajú diviť. Zvolen pridáva v čase 10:10 tretí gól, dokonca vo vlastnom oslabení. Presadil sa Petr Obdržálek.

9. min: Antonín Stavjaňa si berie oddychový čas.

8. a 9. min: Tak to je šokujúci priebeh! V priebehu 39 sekúnd sa hostia dva razy gólovo udreli. Najprv sa presadil Zuzin a o pár chvíľ aj Klhůfek.

7. min: Zvolenská presilovková výhoda. Nitra pyká za príliš veľa hráčov na ľade. Kolektívny trest si odsedí Stloukal.

5. min: Oba tímy budú najbližších 120 sekúnd hrať v pomere 4-4.

4. min: Veľká šanca Nitry! Laliberté skvelým pasom vysunul zámorského spoluhráča Milama, ktorý urobil bekhendovú kľučku Barošovi. Zvoolenský brankár však uchránil svoj tím od inkasovania.

1. min: Zápas sa práve začal.

Pred zápasom: Doznela štátna hymna a do začiatku duelu chýbajú posledné sekundy. Domáci hrajú zľava-doprava v bielo-modrých dresoch, hostia zo Zvolena v červeno-modrej kombinácii.

Domov»Hokej»Slovensko»Zvolen vyhral v Nitre 5:2 a má finálový mečbal