Kuriózny gól Ibrahimoviča pomohol k remíze, Real prehral

Oba kluby vlastnia bohatí šejkovia, ale na medzinárodnej scéne stále čakajú na prvý výraznejší úspech. Do semifinále Ligy majstrov postúpi iba jeden. V prvom zápase Paríž Saint Germain remizoval s Manchestrom City 2:2.

Adrien Rabiot (vpravo) strieľa druhý gól Paríža Saint-Germain do siete Manchestru City.(Zdroj: SITA/AP)
Súboj Škriniar vs. Hamšík v Janove za skvelých 129€ >>

LIGA MAJSTROV 2015/2016 - štvrťfinále, prvé zápasy:

Paríž St. Germain - Manchester City 2:2 (1:1)

Góly: 41. Ibrahimovič, 59. Rabiot - 38. De Bruyne, 72. Fernandinho

Rozhodoval: Mažič (Srb.), ŽK: Luiz, Matuidi - Clichy, Fernando, Mangala, J. Navas

PSG: Trapp - Aurier (78. Van der Wiel), Thiago Silva, D. Luiz, Maxwell - Rabiot (78. Lucas), T. Motta, Matuidi - Di María, Ibrahimovič, Cavani

Manchester City: J. Hart - Sagna, Mangala, Otamendi, Clichy - Fernandinho, Fernando - Jesus Navas, De Bruyne (77. Delph), David Silva (88. Bony) - Agüero (90.+3 Kolarov)

VfL Wolfsburg - Real Madrid 2:0 (2:0)

Góly: 18. R. Rodriguez (z 11 m), 25. Arnold

Rozhodoval: Rocchi (Tal.), ŽK: Vieirinha, Benaglio, Gustavo, Arnold - Bale

Wolfsburg: Benaglio - Vieirinha, Naldo, Dante, R. Rodriguez - Guilavogui, Gustavo - Henrique (80. Träsch), Arnold, J. Draxler (90.+3 Schäfer) - Schürrle (85. Kruse)

Real: Keylor Navas - Danilo, S. Ramos, Pepe, Marcelo - Modrič (64. Isco), Casemiro, Kroos (85. J. Rodriguez) - G. Bale, Benzema (41. Jese), C. Ronaldo

BRATISLAVA. Futbalisti francúzskeho Paríža St. Germain remizovali v prvom štvrťfinále Ligy majstrov 2015/2016 s anglickým Manchestrom City 2:2.

V druhom stredajšom zápase vyhral nečakane nemecký VfL Wolfsburg doma nad rekordným desaťnásobným európskym šampiónom Realom Madrid 2:0. Real utrpel vôbec prvú prehru v tomto ročníku LM.

Odvety sú na programe v utorok 12. apríla v Manchestri, resp. v Madride.

ONLINE PRENOS: PSG - Manchester City

90. min - Je koniec. V Paríži padli štyri góly, domáci Saint-Germain remizoval s Manchestrom City 2:2.

90. min - Riadny hrací čas sa skončil. Domáci sú na útočnej polovici, majú posledné tri minúty na to, aby sa pokúsili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Lucas Moura skúša šťastie, ale spoza šestnástky míňa bránu.

85. min - Domáci by teraz mali viac útočiť, pretože výsledok 2:2 do odvety jednoznačne nahráva viac Manchestru City. Loptu však drží na kopačkách anglický tím a Parížania sa musia brániť.

72. min - A je vyrovnané! Aj hostia skórujú pomerne šťastným spôsobom. Lopta v šestnástke sa poodrážala tak, že sa k nej dostal Fernandinho. A hoci ani jeho zakončenie nebolo razantné, lopta sa dokotúľala do siete.

67. min - Zlatan Ibrahimovič hrá dnes skvelý zápas. V tejto sezóne Ligy majstrov zaznamenal päť gólov. Podľa Squawka Football nasledujú z Parížanov Adrien Rabiot a Ángel di María s troma gólmi.

63. min - Takmer bolo 3:1! Di María odcentoval loptu, Ibrahimovič sa vo vzduchu presadil cez Sagnu, ale lopta po jeho hlavičke skončila na brvne.

59. min - PSG otáča výsledok a vyhráva 2:1. Po rohovom kope hlavičkoval na bližšej žrdi Cavani, Trapp loptu vyráža priamo na nohu Rabiota, ktorý ju bez problémov doklepáva do siete.

55. min - Zlatan Ibrahimovič v dnešnom zápase rozšíril svoje úctyhodné štatistiky v tejto sezóne. V štyridsiatom druhom dueli strelil už tridsiaty deviaty gól.

48. min - Paríž Saint-Germain prichádza do odvety o ďalšieho hráča. Žltú kartu dostáva aj Blaise Matuidi a tiež nebude môcť v Manchestri nastúpiť.

46. min - Druhý polčas sa začal.

I. polčas

45. min - Prvý polčas sa skončil.

41. min - Lenže Manchester City dlho nevedenie a za gól, ktorý teraz dostal, sa určite bude hanbiť. Hart rozohrával loptu, prihral ju Fernandovi, ktorý však nevidel za sebou Ibrahimoviča a ten snahu o jeho prihrávku zráža do siete.

38. min - Blaise Matuidi urobil chybu v strede poľa, Manchester City okamžite vyrazil do protiútoku. De Bruyne dostal prihrávku do šestnástky a prestreľuje Trappa.

37. min - Hráči PSG dostali už druhú dobrú výhodu štandardnej situácie z nádejnej vzdialenosti. Avšak predtým Ibrahimovič a teraz ani Di María nedokázali prestrelil múr a ohroziť Harta. Ten zasahovať nemusel.

33. min - V drese Parížanov aj dnes nastupuje futbalista, ktorý je najlepší v prihrávkach v celej Lige majstrov. Thiago Motta v predchádzajúcich zápasoch skompletoval už 729 prihrávok, čo je o 112 viac ako jeho najbližší prenasledovateľ.

29. min - V druhom zápase už diváci loptu v sieti videli - a hneď dvakrát. Domáci Wolfsburg nečakane vyhráva nad Realom Madrid 2:0. Skóre otvoril z penalty Ricardo Rodríguez, druhý gól pridal Maximilian Arnold.

24. min - Ďalšia veľká možnosť Zlatana Ibrahimoviča a Švéd opäť neuspel. Tentoraz dostal skvelú loptu za obranu a rútil sa sám na Harta. Dokázal ho síce obstrelilť, ale nemieril presne. Lopta skončila pomerne výrazne nad bránou.

19. min - Joe Hart má naozaj skvelú štatistiku pokutových kopov. Z posledných štyroch penált, ktorým v zápasoch Ligy majstrov čelil, chytil až tri, informuje špecializovaný účet Squawka Football na twitteri.

14. min - Ale Zlatan Ibrahimovič nepremieňa! Loptu kopal k pravej žrdi, ale Hart jeho pokus skvelo vystihol a loptu vyráža!

12. min - Pokutový kop pre PSG! David Luiza si v šestnástke zasekával loptu, prepadol cez nohu Bakariho Sagnu a rozhodca ukazuje na biely bod.

11. min - PSG zatiaľ hrozí najmä z protiútokov. Po góle volala najmä akcia Cavaniho, ktorý prihrávkou za obranu vysúval Matuidiho. Ten skončil po súboji s obrancom Mangalom na zemi, ale rozhodca nechal pokračovať v hre.

O niečo neskôr sa po ľavej strane natlačil do šestnástky Ángel di María, ale jeho strelecký pokus bol veľmi nepresný.

8. min - Útočník PSG Zlatan Ibrahimovič znovu po štyroch rokoch čelí brankárovi Hartovi. Pamätáte si, ako dopadlo ich posledné stretnutie? V súboji reprezentácii Švéd strelil naozaj skvelý gól.

1. min - Hneď v úvode stretnutia musel v defenzíve zasiahnuť aj za cenu faulu David Luiz, aby zabránil súperovi dostať sa do prvej šance. Rozhodca vyťahuje žltú kartu, čo znamená, že obranca si v odvete nezahrá.

1. min - Zápas sa začal.

Pred zápasom

Pred zápasom - „Favoritom je PSG. V pohárovej Európe majú jeho hráči viac skúseností,“ myslí si hráč Manchestru City Samir Nasri.

„Mohlo by sa zdať, že Paríž Saint-Germain je lepší ako City, keďže sú najsilnejší vo Francúzsku. Netreba však zabúdať, že v anglickej lige je tvrdšia konkurencia,“ uzavrel pre oficiálny web klubu PSG Sylvain Distin, niekdajší hráč Paríža (2000 až 2002) aj Manchestru City (2002 až 2007).

Pred zápasom - Ibrahimovičovi a PSG bude konkurovať o sedem rokov mladší Sergio Agüero. Odborníci ho považujú za najlepšieho útočníka anglickej Premier League. V tomto ročníku v nej zaznamenal devätnásť gólov.

„Je to najlepší futbalista, akému som kedy čelil,“ skonštatoval brankár Joe Hart. „Má schopnosť prejsť okolo piatich hráčov a skórovať.“

Jeho talent obdivuje aj tréner Manuel Pellegrini. „Po Messim a Ronaldovi je najlepším futbalistom na svete. Som rád, že ho mám v tíme, lebo je rozdielovým hráčom,“ povedal šesťdesiatdvaročný Čiľan.

Sergio Agüero je podľa trénera rozdielovým hráčom. FOTO - TASR/AP.

Pred zápasom - Zrejme poslednú šancu na úspech v drese PSG má hviezdny útočník Zlatan Ibrahimovič. Po sezóne s najväčšou pravdepodobnosťou klub opustí.

„V lete sa môže stať čokoľvek. Možno skončím aj s futbalom. Radšej by som odišiel na vrchole,“ prezradil pre TV4.

„Tento chlap je geniálny. Je to inteligentný futbalista, s ktorým sa naše šance zvyšujú,“ poznamenal pre Daily Mail obranca PSG David Luiz. Ibrahimovič v aktuálnej sezóne strelil dokopy už tridsaťosem gólov.

PSG bude pre zranenia chýbať dvojica Marco Verratti a Javier Pastore. Do zostavy by sa po problémoch s kolenom mal vrátiť Ángel di María.

Pred zápasom - Patria medzi najbohatšie kluby sveta, na výraznejší úspech na európskej scéne však stále čakajú.

Manchester City postúpil do štvrťfinále Ligy majstrov vôbec prvýkrát v klubovej histórii. Parížu-Saint Germain sa to síce podarilo štvrtýkrát za sebou, ale účinkovanie medzi najlepšou osmičkou bolo ich maximom.

Teraz je isté, že jeden z tímov si zahrá v semifinále. Prvý vzájomný štvrťfinálový duel sa v Paríži začína o 20.45 hod.