Barcelona je chránená rozhodcami. Nie je to fér, hnevá sa obranca Atlética

O víťazstve Barcelony nad Atléticom rozhodol Luis Suárez.
O víťazstve Barcelony nad Atléticom rozhodol Luis Suárez. (Autor: TASR/AP)
Pavol Spál|6. apr 2016 o 07:02

Vybrali sme tri zaujímavé momenty prvého štvrťfinále Ligy majstrov Barcelona – Atlético Madrid 2:1.

1.Torres mohol byť hrdinom, no prišiel skrat

Útočník Atlética Madrid Fernando Torres v 25. minúte strelil prvý gól a mal nakročené k tomu, aby sa stal hrdinom zápasu.

Lenže o štyri minúty neskôr prišiel jeho prvý veľký skrat. Torres nekompromisne vletel do Neymara a vyfasoval žltú kartu. Pritom to bol úplne zbytočný zákrok, Brazílčan v tej chvíli nemal veľmi, čo s loptou urobiť. Nebol v nebezpečnej zóne a ďaleko od brány.

V 33. minúte prišiel druhý Torresov hlúpy faul. Po zákroku zozadu ďaleko od brány, keď vrazil do nohy Busquetsa, musela prísť druhá žltá karta a následne vylúčenie.

"Je to jeden z najhorších dní v mojej futbalovej kariére. Cítim sa zodpovedný za to, že náš tím nezvíťazil, nech sa tím v štichu. Som si istý, že ak by sme hrali jedenásti, vyvíjalo by sa to úplne odlišne," tvrdil Torres. Cítil krivdu.

„Len škoda, že je UEFA viac zaujatá zmenou nášho výstroja ako rozhodcom, ktorý zlyhal na úrovni štvrťfinále,"dodal útočník Atlética Madrid.

"Nemali sme hrať v oslabení, tá druhá žltá karta bola nespravodlivá, oponoval obranca Atlética Filipe Luis.

"Barcelona je chránená rozhodcami. UEFA sa asi bojí, že Barcelona zo súťaže vypadne. Je to smutné," dodal Luis.

Márne tréner Atlética Diego Simeone vehementne protestoval a mával rukami. „Vylúčenie Torresa bolo rozhodujúce. Spravil dve veľké a hlúpe chyby,“ tvrdil pre španielske médiá Luis Suárez.

2.Dva góly Suáreza

Po víkendovej ligovej prehre Barcelony v domácej lige proti Realu 1:2 bol pod paľbou kritiky najlepší útok: Neymar, Messi, Suárez, nedali gól.

„Sú najlepší na svete, ale nie sú to stroje. Všetci traja sú vo výbornej forme,“ bránil ich pred zápasom s Atléticom tréner Barcelony Luis Enrique.

Trojici sa však dlho nedarilo ani v zápase proti Atléticu. V prvom polčase netrafili bránu a cez prehustenú obranu sa nedokázali presadiť dlho ani individuálne. V druhom polčase však predsa dvakrát skóroval Suárez. V tejto sezóne dal v 45 zápasoch rovnaký počet gólov, takou bilanciou sa nemôže pýšiť nik.

3.Messi nebol vo svojej koži

Meno najlepšieho hráča sveta Lionela Messiho je spomínané v daňovom škandále Panama Papers a na hre Argentínčana bolo v utorok cítiť, že nehrá s ľahkosťou a trápi sa.

Nebol celkom vo svojej koži, skazil až pätnásť prihrávok, najviac zo všetkých hráčov Barcelony, čo uňho nebolo zvykom. Nebol nebezpečný ako zvyčajne. Napriek tomu mal výrazný podiel na druhom góle Suáreza.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Barcelona je chránená rozhodcami. Nie je to fér, hnevá sa obranca Atlética