Cummings v závere nastúpil a vyhral tretiu etapu Okolo Baskicka

(Autor: Twitter)
SITA|6. apr 2016 o 18:20

V záverečnom dojazde predviedol dlhý šprint a početná skupina jazdcov za ním ho už nedokázala dostihnúť. Stephen Cummings zvíťazil pred Simonom Gerransom a Fabiom Fellinem.

LESAKA. Skúsený Brit Stephen Cummings v službách tímu Dimension Data sa stal víťazom tretej etapy cyklistických pretekov Okolo Baskicka.

V etape so štartom vo Vitória-Gasteiz a cieľom v Lesake (194,5 km) už tridsaťpäťročný Cummings predviedol v záverečnom kilometri dlhý šprint, ktorý tesne doviedol do úspešného konca.

Druhý skončil s odstupom niekoľkých metrov Austrálčan Simon Gerrans (Orica GreenEdge) a tretí Talian Fabio Felline (Trek-Segafredo).

V celkovom priebežnom poradí šesťetapového podujatia sa nič nezmenilo. Na čele zostal Španiel Mikel Landa z tímu Sky s náskokom jednej sekundy pred Holanďanom Wilcom Keldermanom (LottoNL-Jumbo) a piatich sekúnd pred Kolumbijčanom Seriom Henaom (Team Sky).

Zlomovými úsekmi najdlhšej etapy v tohtoročnom intinerári podujatia boli posledné tri kopce, ktoré ponúkali rôzne scenáre.

Na konci čakali pretekárov stúpania na Alto de Aritxulegi (4,4 km; 7,5 %), Alto de Agina (4,3 km; 7,2 %) a Alto de la Piedad (2,1 km; 8,8 %), pričom vrchol posledného kopca sa nachádzal deväť kilometrov pred cieľom.

143. Martin Velits SR Etixx - Quick-Step + 40:04 min

Domov»Cyklistika»Cummings v závere nastúpil a vyhral tretiu etapu Okolo Baskicka