Pieštany zdolali Nové Zámky, zostali v Tipsport lige

Hokejisti Piešťan budú hrať aj v ďalšej sezóne v Tipsport lige.
Hokejisti Piešťan budú hrať aj v ďalšej sezóne v Tipsport lige. (Autor: TASR)
TASR|8. apr 2016 o 20:56

Bardejovčania mohli pomýšľať na Tipsport ligu iba v prípade piatkovej prehry Piešťan v riadnom hracom čase.

PIEŠŤANY. Hokejisti ŠHK 37 Piešťany budú aj v sezóne 2016/2017 účinkovať v Tipsport Lige. V poslednom zápase baráže totiž zdolali Nové Zámky 3:2 po nájazdovom rozstrele a vďaka zisku dvoch bodov v konečnej tabuľke preskočili Bardejov.

Nové Zámky už mali istú účasť medzi elitou.

Baráž o Tipsport Ligu - 11. kolo:

ŠHK 37 Piešťany - HC Nové Zámky 3:2 sn (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 31. Tibenský, 38. Ručkay (tr.str.), rozh. nájazd premenil Brancis - 32. Jakovlevs (Tábi, M. Hudec), 51. Tábi (Hegyi, Baron) vylúčení 1:1 na 2 minúty, Baron (Nové Zámky) na 2+10 min za nešportové správanie, presilovky, oslabenia, rozhodovali: M. Konc, Müllner - Junek, Šefčík

ŠHK 37 Piešťany: Rybár Gipters, Hudec, Brancis, Hluch, Trefný, Nechala, Svetlík Belluš, Saliji, Ručkay Tibenský, Tomčák, Zálešák Hrehorčák, Tvrdoň, Šimíček Valo, Pardavý, Kučera.

HC Nové Zámky: Kristín Reichel. Martin Chovan, Hrudík, Jakovlevs, Baron, Sucharda, Bobček - Podstavek, Čaládi, Frolík - Havlík, M. Hudec, L. Novák - Dubec, Hegyi, Tábi - Komínek, Korytko, Török

1. Nové Zámky 8 4 0 1 3 26:22 13 b
2. Piešťany 8 2 3 0 3 23:25 12 b
3. Bardejov 8 3 0 2 3 17:19 11 b

Legenda: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.