Škrtel hral konečne v základe Liverpoolu, Leicester už v Lige majstrov

Nedeľňajšie výsledky najvyššej anglickej futbalovej súťaže.

Jamie Vardy pridáva v posledných sekundách duelu druhý gól do opustenej brány Sunderlandu.(Zdroj: SITA/AP)
Súboj Škriniar vs. Hamšík v Janove za skvelých 129€ >>

LONDÝN. V nedeľňajšom stretnutí 33. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League zvíťazili hráči Leicestru City na pôde Sunderlandu 2:0.

Zároveň si zabezpečili v predstihu účasť v budúcej sezóne Ligy majstrov.

O troch bodoch pre hostí rozhodol dvoma presnými zásahmi útočník Jamie Vardy, ktorý skóroval v 66. min a v nadstavenom čase stretnutia. Šlo o jeho 20. a 21. gól v ligovej sezóne.

Another Jamie Vardy Party, and this is happening for Claudio Ranieri and Leicester City Football Club

Posted by NBC Sports Soccer on Sunday, April 10, 2016

V tabuľke strelcov zaostáva za prvým Harrym Kanom z Tottenhamu o jeden jediný zásah.

"Bol to úžasný zápas. Vedeli sme, že to bude náročné, no podarilo sa nám streliť dva góly a získať tri body. Podstatné sú najmä tie tri body. Opäť sme sa priblížili o krôčik bližšie k prípadnému zisku titulu. Dnes si to ešte užijeme a zajtra sa znova vrátime na tréningovú plochu," povedal strelec dvoch gólov Vardy.

Spokojný bol tiež brankár Leicestru Kasper Schmeichel, ktorý si pripísal piate čisté konto v rade.

"Je to podobný pocit ako minulý rok, keď sa nám v závere podarilo zachrániť sa. Dnes to bol naozaj veľmi ťažký duel. Museli sme bojovať o každú jednu loptu. Je to všetko o víťazstvách, čisté kontá nič neznamenajú. Médiá sa nechávajú unášať pri pohľadu na tabuľku, ale ešte je stále pred nami dlhá cesta."

Team News: Sunderland vs Leicester City

WATCH: Chris Coles talks through #lcfc's starting line-up ahead of Sunderland vs Leicester City at the Stadium of Light. Join us on Foxes Player HD for all the build-up and live match commentary from 1pm. #SunLei

Posted by Leicester City Football Club on Sunday, April 10, 2016

Svojich zverencov pochválil taliansky tréner Claudio Ranieri, ktorý po druhom góle Vardyho neskrýval radosť.

"Som veľmi šťastný z nášho dnešného predvedeného výkonu. Fanúšikovia musia aj naďalej snívať a my sa musíme aj naďalej sústrediť na našu prácu. Ešte sme nič nedosiahli. Musíme zostať pokojní, sústredení a ísť ďalej."

Claudio Ranieri mal po dnešnej výhre v Sunderlande slzy na krajíčku...

Posted by Futbalový svet on Sunday, April 10, 2016

Leicester má na čele tabuľky sedembodový náskok pred Tottenhamom, ktorý zdolal v nedeľňajšom domácom stretnutí Manchester United 3:0.

"Kohúti" boli počas celého priebehu aktívnejší, no dlho sa nevedeli presadiť cez obranu United. Tá však skolabovala v poslednej dvadsaťminútovke, keď inkasovala trikrát v krátkom slede.

V 70. minúte otvoril skóre Dele Alli, o štyri minúty neskôr sa presadil aj Toby Alderweireld a v 76. položil hostí na lopatky Erik Lamela. Ten mohol v 86. minúte pridať aj štvrtý gól, no loptu napálil do brvna.

Pre Spurs to bolo prvé domáce víťazstvo nad United od roku 2001.

Nedeľňajší zápas mal pôvodne plánovaný výkop o 17.00 SELČ, no museli ho pre dopravné zápchy v anglickej metropole posunúť o polhodinu neskôr.

Autobus s výpravou Manchesteru United meškal a na štadióne nebol ešte ani dvadsať minút pred plánovaným začiatkom stretnutia.

FT: Tottenham Hotspur 3-0 Man Utd. Three goals in six second-half minutes see us sweep Man Utd aside in style!! Get in! #COYS

Posted by Tottenham Hotspur on Sunday, April 10, 2016

FC Liverpool na vlastnom štadióne pokoril Stoke City presvedčivo 4:1.

V druhom polčase výsledok dvoma gólmi prikrášlil striedajúci Divock Origi, ktorý nadviazal na svoj zásah zo štvrtkového úvodného zápasu štvrťfinále Európskej ligy na ihrisku nemeckej Borussie Dortmund (1:1).

Kapitán slovenskej reprezentácie Martin Škrtel za domácich odohral celý duel, v základnej zostave LFC sa ocitol prvýkrát od 20. decembra minulého kalendárneho roka.

Naturalizovaný Slovák Dionatan Teixeira sedel na lavičke náhradníkov Stoke.