Naši hádzanári prehrali na turnaji v Portugalsku oba zápasy

Zverenci Martina Liptáka nestačili v nedeľu na domácu reprezentáciu.

Lukáš Urban (s loptou) v dnešnom zápase tiež nastúpil.(Zdroj: TASR)

Hádzaná - Medzinárodný turnaj (Portugalsko):

Portugalsko - Slovensko 33:23 (17:11)

Zostava a góly SR: T. Paul, R. Štochl - Dudáš, Mazák, Petro 1, M. Straňovský 5/1, M. Volentics, Antl 3/1, Cs. Szücs ml. 1, J. Mikita 3, Rábek 4, Pekár, L. Urban, D. Krok 4, Ľ. Ďuriš 2

pok. hody: 0 - 2/2, vylúčení: 5 - 6, rozhodovali: Krstič a Ljubič (obaja Slovin.), 2500 divákov

Reprezentcia Slovenska v nedeu podahla na medzinrodnom domcim Portugalanom vysoko 23:33.

Posted by Slovenský zväz hádzanej / Slovak Handball Federation on Sunday, April 10, 2016

MOIMENTA DA BEIRA. Slovenskí hádzanári neuspeli na medzinárodnom turnaji v hádzanej mužov "Torneio Internacional Terras do Demo" v portugalskom dejisku Moimenta da Beira ani vo svojom druhom vystúpení.

Po sobotňajšej prehre s Holanďanmi 24:28 (11:16) podľahli zverenci trénera Martina Liptáka v nedeľu domácim Portugalčanom vysoko 23:33 (11:17), a tak v konečnom poradí obsadili bez zisku bodu posledné 3. miesto.

Víťazmi podujatia sa stali domáci reprezentanti.

Priebeh:

Slováci bez zraneného T. Urbana držali so súperom krok len v prvej tretine duelu. Ešte v 18. min bol stav vyrovnaný 9:9, ale koncovka I. polčasu vyšla podstatne lepšie Portugalčanom, ktorí si v nej utvorili šesťgólový náskok (17:11).

Keď hneď po zmene strán zvýšili domáci už na 20:11, nevyzeralo to so slovenským družstvom ružovo. Ešte v úvodnej desaťminútovke druhého dejstva však hráči v bielych dresoch znížili na 15:22, ale v zostávajúcom čase už nedokázali výraznejšie ukrojiť z náskoku súpera.

Naopak, Portugalčania v úplnom závere natiahli svoje vedenie na dvojciferný rozdiel a napokon zvíťazili presvedčivo 33:23.

Hlas:

Martin Lipták (tréner SR): "Do 20. minúty sme hrali disciplinovane, malo to grády v obrane i v útoku. Vzápätí sme spravili dve - tri hlúpe chyby, stratili sme lopty, za čo nás domáci potrestali z protiútokov. Potom sa to s nami už viezlo. Ešte na postavenú obranu to nebolo z našej strany zlé, ale nepremenili sme asi dvanásť náskokov, šesťkrát nastrelili konštrukciu bránky a spravili veľa jednoduchých chýb, takže sa toho nakopilo. Určite to však boli poučné zápasy, mohol som vidieť v akcii hráčov, o ktorých výkonnosti som si chcel urobiť obraz. V našom podaní boli aj pekné momenty, nováčik Mikita si počínal ako starý mazák, pridal sa k nemu aj Krok. Mrzí ma, že Paul si vykĺbil palec a L. Urbana seklo v krížoch. Prehrať desaťgólovým rozdielom je však dosť kruté. Prekvapilo ma, že náš výkon nemal šťavu, bolo to z našej strany mdlé."