Barcelona pokračuje v spanilej jazde, Leverkusen a AS stále bez bodu

TASR|18. feb 2003 o 23:35

Bratislava 18. februára (TASR) - Po viac ako dvojmesačnej prestávke pokračovala v utorok futbalová Liga majstrov zápasmi tretieho kola 2. fázy v skupinách ...

Bratislava 18. februára (TASR) - Po viac ako dvojmesačnej prestávke pokračovala v utorok futbalová Liga majstrov zápasmi tretieho kola 2. fázy v skupinách A a B.

Suverénom A-skupiny je Barcelona, ktorá v utorňajšom šlágri na domácom trávniku zdolala taliansky Inter Miláno presvedčivo 3:0 a bez straty bodu je na čele tabuľky. Katalánsky veľkoklub má v tejto sezóne Ligy majstrov excelentnú fazónu, keď vyhral všetkých jedenásť svojich doterajších zápasov a vytvoril tak nový rekord súťaže. Šancu na postup z A-skupiny vykresal Newcastle United po víťazstve na pôde krízou sa zmietajúceho Bayeru Leverkusen. Hostia vyhrali aj bez svojich opôr Shearera a Bellamyho a nemecký klub s novým trénerom Thomasom Hörsterom je tak stále bez jediného bodu.

Zamotanejšia je situácia v S-skupine, kde majú až tri tímy po päť bodov. Výtrazne si pomohla Valencia výhrou na horúcej pôde AS Rím, keď tri body zabezpečil hosťom desať minút pred koncom nórsky útočník Carew. Doterajší lídri tabuľky Arsenal Londýn a Ajax Amsterdam si rozdelili po bode za remízu 1:1, Rím je posledný s nulou na konte.

A-skupina:

FC Barcelona - Inter Miláno 3:0 (2:0)

Góly: 7. Saviola, 29. Cocu, 67. Kluivert, ČK: 80. Recoba (Inter), 98.000 divákov.

Bayer Leverkusen - Newcastle United 1:3 (1:3)

Góly: 26. Franca - 5. a 16. Ameobi, 32. Lua Lua, 22.500 divákov.

1. FC Barcelona 3 3 0 0 8:2 9

2. Inter Miláno 3 2 0 1 7:6 6

3. Newcastle United 3 1 0 2 5:8 3

4. Bayer Leverkusen 3 0 0 3 4:8 0

B-skupina:

Arsenal Londýn - Ajax Amsterdam 1:1 (1:1)

Góly: 5. Wiltord - 17. de Jong, 35.427 divákov.

mp

Domov»Futbal»Liga majstrov»Barcelona pokračuje v spanilej jazde, Leverkusen a AS stále bez bodu