Demitra otočil zápas

Sportnet|19. feb 2003 o 00:00

[b]NEW YORK [/b]– Dva góly a asistenciu si pri víťazstve St. Louis 5:3 nad Calgary pripísal v pondelkovom stretnutí NHL slovenský hokejista Pavol Demitra. Domáci útočník tak pomohol Blues otočiť nepriaznivý stav, keď St. Louis prehrávalo už po troch minút

Cale Hulse (32) z Nashville Predators zrazil na ľad Bryana Berarda z Boston Bruins. Zo zápasu Nashville – Boston 5:1. FOTO – TASR/AP

NEW YORK – Dva góly a asistenciu si pri víťazstve St. Louis 5:3 nad Calgary pripísal v pondelkovom stretnutí NHL slovenský hokejista Pavol Demitra. Domáci útočník tak pomohol Blues otočiť nepriaznivý stav, keď St. Louis prehrávalo už po troch minútach a štyroch sekundách 0:2. „Nezaskočil nás ani nepriaznivý priebeh a dva body sme doslova vydreli,“ povedal Demitra, ktorý skóroval 22. a 23. raz v sezóne. Rovnakú bilanciu zaznamenal v zápase aj Keith Tkachuk. Demitra si v posledných šiestich dueloch pripísal päť gólov a sedem prihrávok.

K výhre Los Angeles 3:2 nad San Jose prispel jedným gólom aj Žigmund Pálffy. Za chrbát Jevgenija Nabokova trafil tri minúty po tom, čo v 43. minúte nepremenil trestné strieľanie. Pálffyho zásah znamenal vedenie 2:1, o víťazný gól sa napokon štyri minúty pred koncom zápasu postaral ruský nováčik Alexander Frolov. Po mesačnej pauze sa do zostavy Kings vrátil obranca Ľubomír Višňovský, ktorý pauzoval pre zranenie kolena.

Ani návrat Pavla Bureho po 31 stretnutiach nepomohol New York Rangers k bodom v súboji na ľade Ottawy. Domáci tím vyhral aj vďaka prihrávke Mariána Hossu 3:2. Senátori vyhrali aj bez kľúčového obrancu Zdena Cháru, ktorý si v sobotu proti Torontu narazil hrudník.

K triumfu svojho tímu prispel aj Vladimír Országh. Jeho Nashville porazilo Boston 5:1 a slovenský útočník zaznamenal jednu prihrávku. Asistenciu zaznamenal aj Miroslav Šatan z Buffala, ale Sabres podľahli Atlante 3:4 po predĺžení. (sita)