Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Do štvrťfinále AC Miláno i Manchester, Maldini rekordérom

BRATISLAVA 26. februára (SITA) - AC Miláno a Manchester United sa stali už po 4. kole II. fázy prvými istými postupujúcimi do štvrťfinále futbalovej Ligy majstrov 2002/2003. Milánčania dosiahli v Moskve zhodný výsledok ako pred týždňom v domácom prostredí

, keď o výsledku rozhodol premenený pokutový kop Rivalda z 34. minúty. Zverenci Carla Ancelottiho vyhrali v druhej fáze súťaže štvrtykrát najtesnejším pomerom 1:0 a sú jediným mužstvom v druhej fáze, ktoré ešte neinkasovalo. "Som rád, že sme si zaistili miestenky do štvrťfinále a máme dva zápasy k dobru. Dnes sme hrali dobre v prvom polčase, po prestávke boli o trochu lepší domáci. Nechcem vyzdvihovať výkon žiadneho môjho zverenca, no potešila ma práca defenzívy celého mužstva," povedal po zápase kormidelník AC Miláno. Zápas na ihrisku Lokomotivu mal špeciálny náboj pre kapitána talianskeho mužstva Paola Maldiniho, ktorý sa stal rekordérom v počte odohratých zápasov v európskych pohárových súťažiach. Tridsaťpäťročný Maldini má na svojom konte 118 pohárových stretnutí, čím o jeden duel prekonal svojho krajana Giuseppe Bergomiho. V druhom zápase C-skupiny prehrával obhajca trofeje Real Madrid na horúcej dortmundskej pôde dlho 0:1, aby nakoniec v nadstavenom čase zachránil španielskemu tímu bod striedajúci Portillo. V 23. minúte sa v drese Borussie presadil český obor Jan Koller a domáci bez tvorcu hry Rosického (zranenie stehenného svalu) potom výbornou hrou v defenzíve, podporenou skvelým výkonom brankára Lehmanna odolávali tlaku hviezdneho bieleho baletu. Vytrvalé dobýjanie bránky Dortmundu sa hosťom vyplatilo a v druhej minúte nadstaveného času vyrovnal na konečných 1:1 po presnej prihrávke výborného Zidana talentovaný dvadsaťročný Javier Garcia Portillo, ktorý bol na ihrisku iba dve minúty. "Vyrovnávajúci gól sme si zaslúžili. V druhom polčase sme hrali naozaj dobre a mohli sme aj vyhrať," komentoval dramatický duel tréner hostí Vicente Del Bosque. "Nemôžeme dostať gól v druhej minúte nadstaveného času. Istý podiel na ňom nesie Amoroso, ktorý stratil loptu v útoku, no neviem, čo pri ňom vpredu robil Reina. Celá ľavá strana bola odkrytá, keby bol na ihrisku Dede, to by sa nestalo," penil po zápase domáci kouč Matthias Sammer. Výsledok z Dortmundu necháva boj o druhé postupové miesto otvorený, teoretickú šancu má ešte aj Lokomotiv Moskva.
V D-skupine sú v rovnakej pozícii ako AC Miláno hráči anglického Manchestru United. Červení diabli úradovali v utorok na štadióne Delle Alpi, keď domáci Juventus zdolali presvedčivo 3:0. Mužom zápasu sa stal Ryan Giggs, ktorý v 8. minúte vystriedal zraneného Forlána. Po siedmich minútach na ihrisku strelil waleský stredopoliar po prihrávke Verona prvý gól a pred prestávkou po peknom sóle zvýšil vedenie United. Giggs potom odišiel z ihriska v 49. minúte, keď ho vystriedal Ruud van Nistelrooy a práve holandský kanonier poistil v 63. min triumf Manchesteru. Zverenci Alexa Fergusona odchádzali z Turína ešte spokojnejší ako pred štyrmi rokmi, keď tu v semifinálovom súboji vyhrali 3:2 (následne získali prestížnu trofej). "Nechcem, aby to vyznelo ako výhovorka, no podľa mňa sme dnes zaplatili daň za posledných pätnásť dní. Hrali sme dobre v Manchestri aj v Come, no dnes sme fyzicky na súpera nestačili," vyjadril svoje pocity sklamaný tréner Juventusu Marcelo Lippi poukazujúc na chrípkovú epidémiu, ktorá kvárila káder starej dámy v predchádzajúcich dňoch. Juventus tak prišiel o peknú sériu desiatich zápasov bez prehry na domácom štadióne v európskych pohároch.
V druhom súboji D-skupiny rozhodla La Coruňa o svojom triumfe nad švajčiarskym Bazilejom už v úvode, keď po štyroch minútach hry skóroval Diego Tristan. Španieli oplatili prekvapeniu tohtoročnej súťaže prehru spred týždňa. Švajčiarsky majster nehral ani na štadióne Riazor a najmä Gimenez mal niekoľko dobrých šancí na vyrovnanie. Oba tímy majú spolu s Juventusom takmer rovnakú šancu na postup do štvrťfinále. Piate kolo II. fázy LM sa hrá v dňoch 11. - 12. marca 2003.

Výsledky utorkových zápasov 4. kola II. fázy LM 2002/2003:

C-skupina:
Lokomotiv Moskva - AC Miláno 0:1 (0:1)
Gól: 34. Rivaldo (11 m), rozhodoval: Vassaras (Gr.), 30 000 divákov
Zostavy:
Lokomotiv Moskva: Ovčinnikov - Sennikov, Nižegorodov, Ignaševič, Jevsejev - Maminov, Mnguni, Izmailov, Loskov, Širchajev (58. Pimenov) - Julio Cesar (82. Parks)
AC Miláno: Dida - Costacurta, Nesta, Maldini, Kaladze - Gattuso, Redondo (76. Brocchi), Seedorf - Rivaldo, Serginho (87. Rui Costa) - F. Inzaghi (84. Tomasson)

Borussia Dortmund - Real Madrid 1:1 (1:0)
Góly: 23. Koller - 90.+ Portillo, rozhodoval: Poll (Ang.), 52 400 divákov
Zostavy:
Borussia: Lehmann - Metzelder, Madouni, Wörns, Dede (90. Amoroso) - Evanilson (80. Ricken), Reuter, Kehl, Frings - Ewerthon (88. G. Reina), Koller
Real: Casillas - Salgado, Helguera, Pavon (90. Portillo), Roberto Carlos - Figo (71. Miňambres), Makelele, Zidane, Flavio Conceicao (67. Guti) - Raúl, Ronaldo

D-skupina:
Juventus Turín - Manchester United 0:3 (0:2)
Góly: 15. a 41. Giggs, 63. Van Nistelrooy, rozhodoval: Merk (Nem.), 59 111 divákov
Zostavy:
Juventus: Buffon - Thuram, Ferrara, Montero, Zambrotta (67. Pessotto) - Camoranesi, Conte (46. Tudor), Nedvěd, Davids - Di Vaio (46. Salas), Trezeguet
Manchester: Barthez - G. Neville, R. Ferdinand, Roy Keane, O´Shea (60. Pugh) - Beckham, Butt, P. Neville, Verón - Forlán (8. Giggs, 49. Van Nistelrooy), Solskjaer

Deportivo La Coruňa - FC Bazilej 1:0 (1:0)
Gól: 4. Tristan, rozhodoval: Bré (Fr.), 21 000 divákov
Zostavy:
La Coruňa: Juanmi - Hector, Andrade, Naybet, Romero - Scaloni, Sergio, Duscher, Fran (60. Amavisca) - Makaay (79. Luque), Tristan (70. Valeron)
Bazilej: Zuberbühler - Haas, Zwyssig, Quennoz, Atouba - Varela (58. Rossi), Barberis (74. Tum), Huggel, Chipperfield - H. Yakin - Gimenez