Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky
Giro d'Italia: 17. etapa | Sledujte naživo
Body? Sagan a Démare budú radi, ak prídu v časovom limite

Zálešák pri premiére skóroval

NEW YORK 12. marca (SITA) - Svoj premiérový duel v NHL odohral v utorok slovenský útočník Miroslav Zálešák. Dvadsaťtriročný hráč San Jose Sharks sa hneď pri svojom krste v zámorskej profilige dokázal gólovo presadiť a bol vyhlásený za tretiu hviezdu zápas

V ottawskom Corel Centre slávili úspech domáci hokejisti, keď po dramatickom priebehu zdolali Boston najtesnejším rozdielom 4:3 po predĺžení. O štvrtú výhru senátorov v rade sa opäť veľkou mierou zaslúžili slovenskí hokejisti. Najprv 7 minút pred záverečnou sirénou vyrovnával na 3:3 tvrdou strelou bez prípravy Zdeno Chára. Najvyšší hráč zámorskej profiligy tak bodoval v každom stretnutí od svojho návratu po zranení hrudníka. V predĺžení potom spoločne s Mariánom Hossom pripravili gólovú koncovku pre českého centra Radka Bonka.
Nečakanú prehru pred domácim publikom s posledným tímom konferencie utrpeli hokejisti New Jersey. Thrashers pod vedením exkouča Colorada Boba Hartleyho dokázali sériou troch presných zásahov zvrátiť priebeh stretnutia a získať cenné dva body. "Nechápem, čo to malo byť. Dnes sme nepredviedli oslnivý výkon," konštatoval kormidelník diablov Pat Burns. V tíme hostí sa strelecky presadil Ľuboš Bartečko. Svoj štvrtý gól sezóny dosiahol 26-ročný Slovák počas druhej časti hry, keď za chrbát Martina Brodeura dopravil zblokovanú strelu Chrisa Tamera.
Štvrtú prehru v rade utrpeli hráči Islanders na ľade silného Vancouveru. Hviezdne domáce trio Bertuzzi - Morrison - Näslund opäť žiarilo a zaznamenalo spolu 7 bodov. Líder kanadského bodovania Markus Näslund si vďaka zisku dvoch asistencií vytvoril osobné maximum v kanadskom bodovaní, keď dovedna nazbieral v aktuálnej sezóne už 91 bodov. O zápase rozhodol fínsky obranca Sami Salo, pre ktorého to bol ôsmy presný zásah v tomto ročníku. Hostia vzápätí vyrovnali zásluhou bekhendovej strely Shawna Batesa, ale rozhodca Koharski gól neuznal. Predtým, ako puk prešiel bránkovou čiarou, totiž prerušil hru po zákroku domáceho Jarkka Ruttua na hosťujúceho obrancu Radka Martínka.

Columbus - Dallas 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Návrat do Columbusu s víťazným koncom si užil v utorok brankár Ron Tugnutt. Tridsaťpäťročný veterán patril dve sezóny k oporám Blue Jackets, v utorok však nastúpil v bránke lídra Východnej konferencie Dallasu a 25 úspešných zásahov mu vynieslo 25. shutout v kariére. "Dnes chytal Ron opäť výborne, podržal celé mužstvo," chválil výkon gólmana tréner Dallasu Dave Tippet. Tugnutt vychytal na nulu už druhé stretnutie v rade a neinkasoval tak dlhých 122 minút a 57 sekúnd.
Góly: 10. Dahlén (Arnott, Zubov), 27. Ott (Muller, Hatcher). Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše Young (DAL) DKZ, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 25:36. Brankári: Denis - Tugnutt. Diváci: 17 130

Calgary - Edmonton 2:5 (1:0, 1:2, 0:3)
Súboj dvoch kanadských tímov z provincie Alberta sa naposledy skončil nepríjemným incidentom, keď tréner Edmontonu Craig MacTavish vytrhol v amoku domácemu maskotovi psovi Harveymu jazyk. Podobné excesy si v utorok kouč olejárov odpustil a jeho mužstvo, výrazne poznačené výmenami v posledných dňoch, dokázalo zdolať Calgary presvedčivo 5:2. Edmontonu už chýbali bývalé opory Janne Niniimää a Anson Carter, no nové akvizície Dvořák s Crossom ešte nestihli na zápas pricestovať. O svojom triumfe rozhodli hostia sériou troch presných zásahov v záverečnej časti hry. Víťazný gól vsietil George Laraque, známy skôr presnými údermi pästí. Edmonton si po výhre upevnil ôsmu priečku v konferencii, pred Nashvillom majú Oilers už náskok siedmich bodov.
Góly: 4. Clark, 31. Conroy (Leopold, A. Ference) - 21. Smyth (Hemský, Marchant), 39. Marchant (Brewer, Hemský), 49. Laraque (Horcoff), 57. Horcoff (Reasoner), 60. Comrie (Isbister). Vylúčení: , presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 22:30. Brankári: Turek - T. Salo. Diváci: 17 714

San Jose - St. Louis 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)
Svoj premiérový duel odohral v NHL slovenský útočník Miroslav Zálešák. Dvadsaťtriročný hráč San Jose Sharks sa hneď pri svojom krste v zámorskej profilige dokázal gólovo presadiť a bol vyhlásený za tretiu hviezdu zápasu. Rodák zo Skalice znižoval v druhej tretine na 2:3 iba 16 sekúnd po góle svojho spoluhráča Marca Sturma. Zálešák získal puk priamo po vyhratom vhadzovaní od Cheecha a pohotovou strelou prekonal brankára Breta Johnsona. Sharks však aj tak utrpeli štvrtú prehru z posledných piatich vystúpení a ich šanca na postup do playoff je už iba v teoretickej rovine. V tíme súpera sa na víťaznom zásahu podieľal asistenciou Pavol Demitra. Najproduktívnejší Slovák v NHL má na svojom konte už 49 gólových prihrávok a v tomto ukazovateli mu patrí v lige výborná štvrtá priečka.
Góly: 29. Sturm (Dimitrakos, McCauley), 29. ZÁLEŠÁK (Cheechoo) - 8. Drake (Weight, Ručinský) 12. Stillman (Čajánek, Boguniecki), 25. Tkachuk (DEMITRA, Mellanby), 50. Boguniecki (Čajánek, Stillman). Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 21:28. Brankári: Kiprusoff - B. Johnson. Diváci: 17 434

Ottawa - Boston 4:3 po predĺžení (2:0, 0:2, 1:1 - 1:0)
Góly: 17. Rachůnek (Arvedson, Spezza), 19. Leschyshyn (Havlát, Fischer), 53. CHÁRA (Phillips, Bonk), 61. Bonk (Marián HOSSA, CHÁRA) - 22. J. Thornton (O´Donnell), 25. J. Thornton (G. Murray, Boynton), 51. Axelsson (G. Murray, Boynton). Vylúčení: 2:3 na 2 min, navyše Hnidy (OTT) a Grošek (BOS) na 5 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 25:25. Brankári: Lalime - Hackett. Diváci: 18 230

New Jersey - Atlanta 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Nečakanú prehru pred domácim publikom od posledného tímu konferencie utrpeli hokejisti New Jersey. Thrashers pod vedením exkouča Colorada Boba Hartleyho dokázali sériou troch presných zásahov zvrátiť priebeh stretnutia a získať cenné dva body. "Nechápem, čo to malo byť. Dnes sme nepredviedli oslnivý výkon," konštatoval kormidelník diablov Pat Burns. V tíme hostí sa strelecky presadil Ľuboš Bartečko. Svoj štvrtý gól sezóny dosiahol 26-ročný Slovák počas druhej časti hry, keď za chrbát Martina Brodeura dopravil zblokovanú strelu Chrisa Tamera.
Góly: 5. Madden (Stevens), 50. Gionta (Pandolfo, Madden) - 13. Snyder, 21. BARTEČKO (Tamer, Kovaľčuk),
27. Snyder. Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše Daneyko (NJ) a Odgers (ATL) na 5 min, presilovky: 0:0, oslabenia:
1:1. Strely na bránku: 25:20. Brankári: Brodeur - Nurminen. Diváci: 13 283

Vancouver - NY Islanders 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
Góly: 2. Morrison (Näslund, Bertuzzi), 12. Bertuzzi (Sopel, Jovanovski), 48. Morrison (Näslund, Bertuzzi), 55. S. Salo (Cooke, Baron) - 7. Kvaša, 29. J. Blake (Parrish, Peca), 45. R. Robitaille (Jašin, Weinhandl). Vylúčení:
3:6 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 24:31. Brankári: Skudra - DiPietro. Diváci: 18 514