TASR|12. mar 2003 o 11:32

Lillehammer 12. marca (TASR) - Francúz Antoine Deneriaz vyhral finálový zjazd Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach v nórskom Kvitfjelli ...

Lillehammer 12. marca (TASR) - Francúz Antoine Deneriaz vyhral finálový zjazd Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach v nórskom Kvitfjelli pri Lillehammeri.

Druhé miesto so stratou 17 stotín obsadil Rakúšan Stephan Eberharter, tretí bol Američan Daron Rahlves (+0,21). Vedúci muž celkového poradia SP Eberharter získal 80 bodov a o rovnaký počet zvýšil svoj náskok na Bode Millera. Američan sa totiž nezmestil do finálovo bodovanej pätnástky a na obhajcu trofeje stráca pred záverečnými tromi disciplínami už 173 bodov. Eberharter bol už pred súťažou istým držiteľom malého glóbusu za zjazd.

ph

Domov»Zimné športy»Lyžovanie: Víťazom finálového zjazdu SP Deneriaz, Miller nebodoval a zvýšil manko