Lyžovanie: Miller nebodoval, ale nevzdáva sa - SÚHRN zjazdu - text,hlasy,čísla

TASR|12. mar 2003 o 12:54

Lillehammer 12. marca (TASR) - Francúz Antoine Deneriaz vyhral finálový zjazd Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach v nórskom Kvitfjelli ...

Lillehammer 12. marca (TASR) - Francúz Antoine Deneriaz vyhral finálový zjazd Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach v nórskom Kvitfjelli pri Lillehammeri a slávil svoj druhý triumf kariéry.

Druhé miesto so stratou 17 stotín obsadil Rakúšan Stephan Eberharter, tretí bol Američan Daron Rahlves (+0,21). Vedúci muž celkového poradia SP Eberharter získal 80 bodov a o rovnaký počet zvýšil svoj náskok na Bode Millera. Američan sa totiž nezmestil do finálovo bodovanej pätnástky a na obhajcu trofeje stráca pred záverečnými tromi disciplínami už 173 bodov. Eberharter bol už pred súťažou istým držiteľom malého glóbusu za zjazd.

"Som šťastný. Ešte sú na programe tri súťaže, ale dúfam, že už po štvrtkovom super-G bude všetko jasné," povedal Eberharter, ktorý by bol v prípade zisku ďalších 27 bodov na Millera už pred víkendom istým šampiónom. Lenže Miller v cieli kontroval: "Ešte stále mám šancu. Môžem vyhrať nasledujúce súťaže a o to sa aj pokúsim."

1. Antoine Deneriaz (Fr.) 1:28,37, 2. Stephan Eberharter (Rak.) +0,17, 3. Daron Rahlves (USA) +0,21, 4. Nicolas Burtin (Fr.) +0,37, 5. Kjetil-Andre Aamodt (Nór.) +0,78, 6. Bruno Kernen (Švajč.) +0,84, 7. Hans Knauss (Rak.) +0,89, 8. Franco Cavegn (Švajč.) +0,93, 9. Klaus Kröll (Rak.) +0,96, 10. Kurt Sulzenbacher Tal.) +0,97, 11. Michael Walchhofer (Rak.) +1,01, 12. Didier Cuche (Švajč.) +1,02, 13. Josef Strobl (Rak.) +1,05, 14. Peter Rzehak (Rak.) +1,13, 15. Sebastien Fournier (Fr.) +1,16

Priebežné poradie v SP (po 34 súťažiach): 1. Eberharter 1233, 2. Miller 1060, 3. Aamodt 870, 4. Cuche 677, 5. Rahlves 647

Konečné poradie v zjazde (11): 1. Eberharter 790, 2. Rahlves 593, 3. Walchhofer 430, 4. Kernen 351, 5. Hannes Trinkl (Rak.) 341, 6. Deneriaz 337, 7. Aamodt a Fritz Strobl (Rak.) po 334, 9. Cuche 333, 10. Kröll 317

družstvá (34): 1. Rakúsko 8256, 2. Švajčiarsko 3468, 3. USA 2397

ph

Domov»Zimné športy»Lyžovanie: Miller nebodoval, ale nevzdáva sa - SÚHRN zjazdu - text,hlasy,čísla