Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Marcel Hossa pečatil výhru Montrealu

NEW YORK 13. marca (SITA) - Marcel Hossa pečatil gólom po prihrávke Richarda Zedníka víťazstvo hokejistov Montrealu 4:0 na ľade Floridy v stredajšom stretnutí NHL. Slovenský útočník skóroval dve minúty pred koncom a zaznamenal šiesty strelecký zápis v sez

óne. Na zisku dvoch bodov mali najväčší podiel dvaja hráči. Krídelník Jason Ward strelil gól a na jeden prihral a brankár Jose Theodore zastavil všetkých 32 streleckých pokusov hráčov Panthers. Najlepší gólman uplynulej sezóny tak vychytal druhé čisté konto v sezóne. "Každý puk išiel do môjho výstroja, čo je dobré znamenie. Shutout je len bonus a vizitka mojich spoluhráčov, ktorí hrali naozaj dobre. Túto výhru sme veľmi potrebovali," povedal Theodore, ktorého tím stráca na postup do play off už len tri body. "Vraciame sa späť do hry," vyhlásil tréner Claude Julien. Canadiens totiž vyhrali druhý duel za sebou, keď predtým nedokázali naplno bodovať v deviatich stretnutiach v rade. "Teraz sa môže stať všetko. Máme pred sebou ešte 11 zápasov a dúfame, že v nich nebudeme hrať tak ako v predošlej neúspešnej sérii," vyjadril sa center Mike Ribeiro. Ward odohral po príchode z farmy len prvý súboj v sezóne. V drese Hamiltonu si pripísal na svoje konto 72 bodov a je najproduktívnejším hráčom AHL. "Je to skvelý pocit odohrať takýto zápas, ale je to len jeden duel. Nervózny som nebol, vedel som, že dokážem zahrať dobre," povedal Ward, ktorého si Canadiens vybrali v prvom kole draftu 1997. Odvtedy však odohral v NHL len 44 stretnutí a dal v nich dva góly. Florida ťahá doma sériu desiatich súbojov bez výhry. "Neviem si to vysvetliť. Vonku hráme asi oveľa jednoduchšie," myslí si nováčik Stephen Weiss.
Na oboch gólov Nashvillu sa prihrávkami podieľal Vladimír Országh. Predators remizovali na ľade Pittsburghu 2:2, keď vyrovnávajúci gól prišiel v 58. minúte z hokejky novej posily Penguins z Tampy Bay Briana Holzingera po prihrávke Tomáša Surového. Za Pittsburgh premiérovo nastúpili okrem Holzingera ďalší štyria noví hráči - Guillaume Lefebvre, Ramzi Abid a Dan Focht z Phoenixu a Mattias Johansson z Calgary. Všetci prišli tesne pred utorkovou uzávierkou výmen. Lefebvre tiež skóroval, zaznamenal svoj prvý gól v súťaži a pomohol Pittsburghu získať prvý bod od 22. februára. "Som nesmierne rád, že môžem hrať za nový klub. Chcem hrať dobre a urobiť dojem," povedal 21-ročný Lefebvre, ktorý sa do Pittsburghu dostal v tejto sezóne cez Philadelphiu a Phoenix.
Debut v novom tíme sa vydaril aj Radimovi Vrbatovi z Caroliny. Český krídelník, ktorého Hurricanes získali z Colorada, vyrovnal desať sekúnd pred koncom tretej tretiny súboja s Buffalom na 2:2. V predĺžení potom o triumfe Caroliny rozhodol Craig Adams. "Nikto ma nebránil a Ron Francis mi poslal neuveriteľnú prihrávku. Do prázdnej bránky by trafil každý," odmietol zásluhy na svojom góle Vrbata. Hurricanes vyhrali tretí duel za sebou, možnosť postúpiť do play off je však pre minuloročného finalistu Stanleyho pohára už iba v teoretickej rovine. Útočník Buffala Miroslav Šatan ukončil svoju deväťzápasovú sériu aspoň s bodom.
Ani gól a asistencia Ladislava Nagya nezabránila prehre Phoenixu 2:3 s Detroitom. Gól a dve prihrávky si v drese víťazov pripísal švédsky útočník Tomas Holmström. Druhý gól Red Wings vsietil ruský veterán Igor Larionov, tréner Phoenixu Bob Francis však s jeho uznaním po hre vysokou hokejkou spokojný nebol. "Veď mal hokejku skoro nad hlavou," hneval sa Francis.
K druhej účasti v play off v histórii klubu smeruje Tampa Bay. Lightning zvíťazili 4:2 nad Los Angeles vďaka víťaznému gólu Ruslana Fedotenka v 58. minúte. Tampa môže dokonca postúpiť do vyraďovacej časti vo Východnej konferencii z tretieho miesta, ak sa jej podarí predbehnúť Washington o vyhrať Juhovýchodnú divíziu. Na Capitals strácajú Lightning už len bod a majú zápas k dobru. "Nevzdávame sa za žiadneho stavu a to nám pomáha vyhrávať. Atakujeme súpera počas celého zápasu a snažíme sa hrať tvrdo. Darí sa nám otáčať zápasy, čo značí, že tím je dobre pripravený nielen fyzicky, ale aj psychicky," pochvaľoval si center Vincent Lecavalier, ktorý gólom do prázdnej bránky upravil na konečných 4:2.
Domáca Minnesota Wild porazila vedúci tím Západnej konferencie Dallas 4:2, keď o svojej výhre rozhodla už v prvej tretine v rozpätí necelých ôsmich minút. Ron Tugnutt nepodal po dvoch zápasoch s čistým kontom optimálny výkon a po štyroch góloch z prvých desiatich striel sa nechal po prvej tretine vystriedať. "Na žiadnom z inkasovaných gólov nenesie Ron vinu. Nehrali sme vôbec dobre v priestore pred ním," podržal svojho brankára tréner Dave Tippet. Na úvodných dvoch góloch Minnesoty sa podieľali asistenciami aj slovenskí hráči Ľubomír Sekeráš a Marián Gáborík.

Buffalo - Carolina 2:3 po predĺžení (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)
Debut v novom tíme sa vydaril Radimovi Vrbatovi z Caroliny. Český krídelník, ktorého Hurricanes získali z Colorada, vyrovnal desať sekúnd pred koncom tretej tretiny súboja s Buffalom na 2:2. V predĺžení potom o triumfe Caroliny rozhodol Craig Adams. "Nikto ma nebránil a Ron Francis mi poslal neuveriteľnú prihrávku. Do prázdnej bránky by trafil každý," odmietol zásluhy na svojom góle Vrbata. Hurricanes vyhrali tretí duel po sebe, možnosť postúpiť do play off je však pre minuloročného finalistu Stanleyho pohára už iba v teoretickej rovine. Útočník Buffala Miroslav Šatan ukončil svoju deväťzápsovú sériu aspoň s bodom.
Góly: 19. Mair (Botterill, Boulton), 20. Connolly (Pyatt, Afinogenov) - 21. Francis (Bayda, St. Jacques), 60. Vrbata (Francis, Hedican), 64. C. Adams (K. Adams, St. Jacques). Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 34:34. Brankári: Martin Biron - DesRochers. Diváci: 15 425.

Tampa Bay - Los Angeles 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Góly: 23. Sarich (A. Roy, Clymer), 31. Prospal (Richards, Clymer), 58. Fedotenko (Lecavalier, Prospal), 60. Lecavalier (Prospal, Pratt) - 34. Frolov (Armstrong, A. Miller), 50. Laperierre (Eloranta). Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 227:28. Brankári: Chabibulin - Storr. Diváci: 17 138.

Florida - Montreal 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Marcel Hossa pečatil gólom po prihrávke Richarda Zedníka víťazstvo hokejistov Montrealu 4:0 na ľade Floridy. Slovenský útočník skóroval dve minúty pred koncom a zaznamenal šiesty strelecký zápis v sezóne. Na zisku dvoch bodov mali najväčší podieľ dvaja hráči. Krídelník Jason Ward strelil gól a na jeden prihral a brankár Jose Theodore zastavil všetkých 32 streleckých pokusov hráčov Panthers. Najlepší gólman uplynulej sezóny tak vychytal druhé čisté konto v sezóne. "Každý puk skončil v mojom výstroji, čo je dobré znamenie. Shutout je len bonus a vizitka mojich spoluhráčov, ktorí hrali naozaj dobre. Túto výhru sme veľmi potrebovali," povedal Theodore, ktorého tím stráca na postup do play off už len tri body. "Vraciame sa späť do hry," vyhlásil tréner Claude Julien. Canadiens totiž vyhrali druhý duel za sebou, keď predtým nedokázali naplno bodovať v deviatich stretnutiach v rade. "Teraz sa môže stať všetko. Máme pred sebou ešte 11 zápasov a dúfame, že v nich nebudeme hrať tak ako v predošlej neúspešnej sérii," vyjadril sa center Mike Ribeiro. Ward odohral po príchode z farmy len prvý súboj v sezóne. V drese Hamiltonu si pripísal na svoje konto 72 bodov a je najproduktívnejším hráčom AHL. "Je to skvelý pocit odohrať takýto zápas, ale je to len jeden duel. Nervózny som nebol. Vedel som, že dokážem zahrať dobre," povedal Ward, ktorého si Canadiens vybrali v prvom kole draftu 1997. Odvtedy však odohral v NHL len 44 stretnutí a dal v nich dva góly. Florida ťahá doma sériu desiatich subojov bez výhry. "Neviem si to vysvetliť. Vonku hráme asi oveľa jednoduchšie," myslí si nováčik Stephen Weiss.
Góly: 12. Perreault (J. Ward), 22. Sundström (Juneau, Dackell), 24. J. Ward (Perreault, Sundström), 58. Marcel HOSSA (Ribeiro, ZEDNÍK). Vylúčení: 1:3 na 2 min, navyše Hordichuk - Dwyer na 5 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 32:31. Brankári: Luongo - Theodore. Diváci: 15 844.

Pittsburgh - Nashville 2:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)
Góly: 47. G. Lefebvre (M. Johansson, Fata), 58. Holzinger (SUROVÝ, Fata) - 8. G. Johnson (ORSZÁGH, Jačmenev), 54. Houlder (G. Johnson, ORSZÁGH). Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 32:32. Brankári: Hedberg - Vokoun. Diváci: 17 148.

Phoenix - Detroit 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Ani gól a asistencia Ladislava Nagya nezabránila prehre Phoenixu 2:3 s Detroitom. Gól a dve prihrávky mal v drese víťazov švédsky útočník Tomas Holmström. Druhý gól Red Wings vsietil ruský veterán Igor Larionov, tréner Phoenixu Bob Francis však s jeho uznaním po hre vysokou hokejkou spokojný nebol. "Veď mal hokejku skoro nad hlavou," hneval sa Francis.
Góly: 22. NAGY (Langkow, T. Simpson), 57. Mike Johnson (NAGY) - 6. Woolley (L. Robitaille, Holmström), 14. Larionov (Holmström, Schneider), 26. Holmström (Shanahan, Lidström). Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku:29:22. Brankári: Burke - Joseph. Diváci: 15 813.

Minnesota - Dallas 4:2 (4:0, 0:0, 0:2)
Domáci Wild porazili vedúci tím Západnej konferencie Dallas 4:2, keď o svojej výhre rozhodli už v prvej tretine v rozpätí necelých ôsmich minút. Ron Tugnutt nepodal po dvoch zápasoch s čistým kontom optimálny výkon a po štyroch góloch z prvých desiatich striel sa nechal po prvej tretine vystriedať. "Na žiadnom z inkasovaných gólov nenesie Ron vinu. Nehrali sme vôbec dobre v priestore pred ním," podržal svojho brankára tréner Dave Tippet. Na úvodných dvoch góloch Minnesoty sa podieľali asistenciami aj slovenskí hráči Ľubomír Sekeráš a Marián Gáborík.
Góly: 8. Hendrickson (SEKERÁŠ, Ronning), 12. Kuba (GÁBORÍK, Zjuzin), 15. Brunette (Ronning, Žoltoks), 16. Laaksonen (Park, Walz) - 42. Lehtinen (Arnott, Modano), 47. Arnott (Oliver). Vylúčení: 9:5 na 2 min, navyše Brown (MIN) - Downey (DAL) na 5 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 19:33. Brankári: Fernandez - Tugnutt (od 21. Hirsch). Diváci: 18 568.

Anaheim - Chicago 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
O výhru domácich káčerov sa zaslúžila dvoma gólmi nová posila Steve Thomas, ktorého Anaheim získal práve z Chicaga. "Bolo to zvláštne. Chvíľami som si myslel, že mám stále na sebe červený dres jastrabov", povedal tridsaťdeväťročný veterán, ktorý odohral za Black Hawks 245 zápasov. Jeho český spoluhráč Petr Sýkora dosiahol jubilejný 400. bod v kariére. Domáci sa touto výhrou dotiahli v konferencii na šiestu Minnesotu a pevným krokom kráčajú do play-off.
Góly: 13. Thomas (Čistov, Olausson), 23. Leclerc (Višnevskij, Kariya), 28. Thomas (Oates), 34. Sýkora (Oates, Ozolinš), 60. Krog (Rucchin) - 5. Sullivan (Daze, Nikolišin), 55. Sullivan (Daze, Poapst). Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše Ward - Strudwick na 5 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:37. Brankári: Giguere - Thibault. Diváci: 13 212.