Víťazné ťaženie Ottawy pokračuje

Sportnet|15. mar 2003 o 00:00

NEW YORK - Sedem slovenských hokejistov v desiatich štvrtkových zápasoch kanadsko-americkej NHL zaznamenalo 3 góly a 10 asistencií. Súboj s Rangers vyústil do piatej výhry Ottawy v rade. Senátori však triumfovali až zásluhou presného zásahu Reddena v ...

Súboj Róberta Švehlu z Toronto Maple Leafs (vpravo) s Tonim Lydmanom z Calgary Flames v stretnutí NHL, v ktorom Calgary zvíťazilo 4:3 po predĺžení. FOTO - ČTK/AP

NEW YORK - Sedem slovenských hokejistov v desiatich štvrtkových zápasoch kanadsko-americkej NHL zaznamenalo 3 góly a 10 asistencií. Súboj s Rangers vyústil do piatej výhry Ottawy v rade. Senátori však triumfovali až zásluhou presného zásahu Reddena v predĺžení. Kanadský tím, ktorý si zatiaľ ako jediný zabezpečil účasť v play off, si upevnil vedúcu pozíciu v lige a vytvoril nový klubový rekord v počte výhier na domácom ľade - 27. Svoj jubilejný 40. gól sezóny vsietil po dorážke Marián Hossa. „Je to výborný pocit. Vedel som, že sa čoskoro presadím, no musím pochváliť všetkých spoluhráčov,“ povedal Hossa.

Ottawa útočí na Prezidentovu trofej

Ottawa je najhorúcejším kandidátom na zisk Prezidentovej trofeje pre najúspešnejší tím základnej časti. „Chceli by sme skončiť na prvej priečke. Je to náš cieľ. Pokračujeme v príprave na súboje play off,“ konštatoval syn slovenského reprezentačného trénera. Hossa je iba druhým hráčom v histórii ottawského klubu, ktorý dosiahol 40-gólovú hranicu. Tímový rekord v počte strelených gólov drží bývalý kapitán senátorov Alexej Jašin. Mimoriadne úspešný je i druhý slovenský zástupca v Ottawe Zdeno Chára. Od návratu po absencii zapríčinenej zranením hrudníka bodoval Chára vo všetkých štyroch stretnutiach a jeho bilancia dosiahla 2 góly a 6 asistencií. Obrancu Ottawy by tak nominácia na honor Hráč týždňa nemala minúť.

Zedník prvou hviezdou zápasu

Po zisku jedného bodu za prehru po predĺžení sa opäť zhoršila pozícia N.Y. Rangers. Tím multimilionárov stráca 10 zápasov pred koncom základnej časti na postupovú ôsmu priečku 5 bodov. Prvou hviezdou súboja Atlanty s Montrealom sa stal Richard Zedník, autor gólu a finálnej prihrávky. Montreal triumfoval už tretíkrát v rade i zásluhou Marcela Hossu a jeho dvoch asistencií. „Posledné tri stretnutia sme hrali výborne a sme opäť v hre o play off. Všetci hráči však musia ísť naplno, ak sa nám to má podariť,“ konštatoval Zedník. Montreal sa vďaka zisku šiestich bodov posunul v konferencii na desiatu priečku, za ostrovanmi z New Yorku zaostáva iba o tri body.

Slabinou lídra Severozápadnej konferencie Vancouveru je brankársky post. Lotyš Skudra v súboji so St. Louis inkasoval až štyrikrát, rovnaký počet striel však pustil aj hosťujúci Bret Johnson, a tak sa oba tímy rozišli zmierlivou remízou. Skudra však v posledných štyroch zápasoch dostal až 14 gólov. V mužstve St. Louis sa opäť bodovo presadil najproduktívnejší hráč tímu Pavol Demitra. Päťdesiatou asistenciou sezóny sa podieľal na presnom zásahu Tkachuka a svoj 30. gól sezóny dosiahol 28-ročný útočník strelou zápästím v úvode druhej tretiny. V kanadskom bodovaní sa Demitra opäť posunul na siedmu priečku.

Tri asistencie Stümpela

Päť minút a 15 sekúnd stačilo Bostonu na zdolanie New Jersey. Bruins vsietili v rozpätí 315 sekúnd štyri góly a zdolali diablov z New Jersey. Trikrát poslal puk za chrbát gólmana diablov Brodeura Martin Lapointe. „Tesne pred play off by sme nemali prehrať dva zápasy v rade. Stačilo, že sme sa 10 minút nesústredili a súper z našich chýb vyťažil potrebné góly,“ uviedol Brodeur, ktorého po štyroch inkasovaných góloch striedal Corey Schwab. V drese Bruins bol úspešný i slovenský center Jozef Stümpel, keď si pripísal tri body za asistencie.

Návrat Johna LeClaira

Nový impulz dostala ofenzíva Philadelphie v podobe návratu Johna LeClaira a akvizície Tonyho Amonteho. Obaja skúsení útočníci sa zapísali do streleckej listiny víťazného stretnutia s Carolinou. Letci patria k tímom s najslabšou ofenzívou, keď v doterajšom priebehu vsietili iba 164 gólov. Len štyri tímy sú na tom horšie. „Je to potenciál dávať viac gólov a predvádzať pekné akcie,“ vyjadroval spokojnosť s predvedenou hrou kormidelník Flyers Ken Hitchcock. Bod za prihrávku si pripísal Michal Handzuš. Radovan Somík pre problémy s chrbtom nehral.