Real a Juventus postúpili do štvrťfinále Ligy majstrov

TASR|18. mar 2003 o 23:45

Bratislava 18. marca (TASR) - V utorňajších stretnutiach 6. kola II. fázy futbalovej Ligy majstrov v skupinách C a D si postup do štvrťfinále vybojoval ...

Bratislava 18. marca (TASR) - V utorňajších stretnutiach 6. kola II. fázy futbalovej Ligy majstrov v skupinách C a D si postup do štvrťfinále vybojoval úradujúci šampión Real Madrid a Juventus Turín. Naopak, po dlhých 19 rokoch nebude mať vo štvrťfinále svojho zástupcu nemecká bundesliga, napriek tomu, že Borussia Dortmund zvíťazila v záverečnom kole nad milánskym AC 1:0.

"Biely balet" zvíťazil na ihrisku Lokomotivu Moskva 1:0 a pridal sa tak k milánskemu AC, ktorý si vybojoval postup z C-skupiny už v predstihu. O "zlatý gól" v Moskve sa postaral v 35. minúte brazílsky útočník a dvojnásobný majster sveta Ronaldo, ktorý presnou hlavičkou zúžitkoval center Portugalčana Luisa Figa. Priamy konkurent "bieleho baletu" v boji o druhú postupovú miestenku Borussia Dortmund zvíťazila na San Sire gólom českého dlháňa Kollera z 80. minúty. Na postup zo skupiny to už však zverencom Matthiasa Sammera nestačilo.

Juventus Turín síce prehral v poslednom šiestom kole na ihrisku premožiteľa slovenského majstra MŠK Žilina v 2. predkole, švajčiarskeho FC Bazilej (1:2), no nebude chýbať medzi elitnou osmičkou starého kontinentu. "Stará dáma" sa ujala v desiatej minúte vedenia zásluhou Tacchinardiho. V 38. minúte vyrovnal Cantaluppi a o zisku troch bodov pre Bazilej rozhodol v nadstavenom čase druhého polčasu Gimenez. Deportivo La Coruňa, ktoré po minulotýždňovej prehre v Turíne definitívne stratilo šance na postup do štvrťfinále, sa rozlúčilo s účinkovaním v pohárovej Európe víťazstvom nad Manchestrom United 2:0. Hostia mali už istý postup a tak tréner Alex Ferguson dal príležitosť aj viacerým hráčom z lavičky. Stretnutie rozhodovala slovenská trojica Vladimír Hriňák, Martin Balko a Vladimír Medveď.

C-skupina:

Lokomotiv Moskva - Real Madrid 0:1 (0:1)

Góly: 38. Cantaluppi, 90. Gimenez - 10. Tacchinardi

Deportivo La Coruňa - Manchester United 2:0 (1:0)

Góly: 32. Victor, 47. vlastný Lynch, 20.000 divákov

Konečná tabuľka D-skupiny:

1. Manchester 6 4 1 1 11:5 13

2. Juventus 6 2 1 3 11:11 7

3. FC Bazilej 6 1 2 3 5:10 7

4. La Coruňa 6 2 1 3 7:8 7

Domov»Futbal»Liga majstrov»Real a Juventus postúpili do štvrťfinále Ligy majstrov